Yurtdışında BBC iPlayer Nasıl İzlenir

Yurtdışında BBC iPlayer Nasıl İzlenir

Ekleyen Michael Smolski, 2019-10-04 18:09:15 içinde Rehberler


Yurtdışında BBC iPlayer'ı izlemeye çalıştıysanız, “Bu içerik şu anda kullanılamıyor” mesajını aldınız.

BBC bunun sebebini İngiltere'de bir TV lisansı ödemeniz gerektiğini iddia ediyor. Ama ya sadece seyahat ediyorsanız ve İngiltere'de bir TV lisansı öderseniz? Bu kılavuzda, BBC iPlayer'ı Android, Apple, Windows, Amazon veya Fire TV cihazlarınızda olsun, yurtdışında BBC'nin kendilerine göre dünya çapında 61 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan bir yöntemle nasıl izleyeceğimizi inceliyoruz..

BBC iPlayer'ı yurtdışında izlemek için ne yapmanız gerekiyor? İngiltere'de olduğunuzu düşünmek için BBC iPlayer'ı kandırmanız gerekir.

BBC iPlayer'ı Yurtdışında İzlemek İçin BBC'yi Kandırmak

BBC iPlayer'ın şu anda yurtdışında çalışmamasının tek nedeni, BBC'nin içeriğinin çoğunu yurtdışında gösterme haklarına sahip olmamasıdır. Sonuçta, İngiltere kitlesini hedeflerken neden diğer ülkelerde içerik göstermek için milyonlarca daha fazla ödeme yapıyorsunuz??

BBC'nin çoğu içeriği gösterme hakkı olmadığından, tıpkı DAZN, Hulu ve hatta Netflix gibi diğer tüm platformlarda olduğu gibi iPlayer'larını coğrafi olarak engellemesi gerekiyor.

BBC iPlayer'ı İngiltere'de olduğunuzu düşündürürseniz, o zaman bir coğrafi blok yerleştirilmez ve böylece BBC iPlayer'ı yurtdışında izleyebilirsiniz.

Bunu nasıl yaptın?

VPN kullanarak.

VPN hizmetleri konumunuzu neredeyse değiştirmenize olanak tanır.

PrivateVPN'i indirin, bir İngiltere sunucusuna bağlanın ve neredeyse İngiltere'de bulunuyorsunuz.

O zaman mı?

Pek değil. Bir VPN kullanarak yurtdışında BBC iPlayer'ı izlemek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

 1. VPN'nin İngiltere sunucuları olması gerekir. PrivateVPN ve bir dizi diğer premium hizmet de öyle. Yine de umduğunuz şey buysa, ücretsiz hizmetlerde durum böyle değildir. (PrivateVPN, 7 günlük risksiz bir deneme sunar, ancak kart sağlamanıza bile gerek yoktur.)
 2. VPN sunucusunun BBC iPlayer'ı desteklemesi gerekiyor. Yurtdışında BBC iPlayer'ı izlemek istiyorsanız bu en önemli kısımdır. BBC iPlayer'ı veya İngiltere'de bulunan ancak BBC iPlayer ile çalışmayan yanlış sunucuyu desteklemeyen bir VPN kullanıyorsanız, çalışmaz.

PriavteVPN? Çok sayıda rekabetten daha az sunucu sağlayarak bir grup BBC iPlayer sunucusu sunuyor ancak bunun yerine eğlence hizmetlerine odaklanıyor. Sonuçta, müşterilerin% 51'i eğlence için VPN hizmetlerini kullanıyor.

BBC iPlayer'ı yurtdışında izlemek istiyorsanız, kullandığınız hizmetin bunu desteklediğinden emin olmanız gerekir. Çoğu değil. Çünkü BBC iPlayer gibi platformlar yalnızca coğrafi blokları içeriğe yerleştirmez. Ayrıca VPN servislerinin çalışmasını da önlerler. Aksi takdirde, içeriği gösteremedikleri ülkelerde içerik gösterme konusunda sorun yaşayabilirler çünkü orada hakları yoktur.

Yurtdışında BBC iPlayer'ı İzlemek İsterseniz O Oldu mu?

Pek değil.

Yurtdışında BBC iPlayer'ı izlemek için bir BBC iPlayer hesabına da ihtiyacınız var.

İngiltere TV lisansı ödediğinizi belirtmeniz gerekmesine rağmen oluşturmak ücretsizdir.

Son olarak, web tarayıcısında izlemek istemiyorsanız veya Amazon Fire TV Stick'i beğeniyorsanız BBC uygulamasını bazı cihazlarınıza indirmeniz gerekir..

Android Cihazlarda Yurtdışında BBC iPlayer Nasıl İzlenir

BBC iPlayer uygulamasını indirebilmek için Google Play Store'unuzun konumunu İngiltere'de olacak şekilde değiştirmeniz gerekir.

 • Bunu yapmak için, PrivateVPN kullanarak bir İngiltere sunucusuna bağlanın ve ardından Play Store'unuzu açın.
 • Ekranın sol üst köşesindeki 3 çubuğa basın.
 • PrivateVPN kullanarak bir İngiltere IP'sine bağlıysanız, Google Play mağazası size bir seçenek sunacaktır United Kingdom Play Store'a geçin.
 • Bunu yapmak için ödeme yönteminizi güncellemeniz gerekir. Bunun için yeni bir kart ekleyin.

Ana adresinizi çoğu için kullanabilirsiniz, ancak bir İngiltere posta kodu ve posta şehri, ve bunun için Google'da bulabileceğiniz bir İngiltere adres oluşturucu kullanın.

Alternatif olarak, Google'da Android için BBC iPlayer uygulamasını arayabilir ve oradan yükleyebilirsiniz.. Yine de kullandığınız sitenin güvenilir olduğundan emin olun.

Veya ... "Masaüstü sitesi" ni seçerek tarayıcınızdan izleyin.

Apple Cihazlarda BBC iPlayer Yurtdışı Nasıl İzlenir

Apple cihazlarınızda, iPhone veya iPad'de yeni bir iCloud hesabı oluşturmanız gerekir. Bölgenizi mevcut hesabınızla değiştirseydiniz, her şeyi kaybedersiniz, bu yüzden bunu yapma.

Bunu nasıl yapıyorsun?

 1. Ayarlarınızdan iCloud hesabınızdan çıkış yapın.
 2. Konumunuz İngiltere'de olacak şekilde ayarlanmış yeni bir hesap oluşturun.
 3. BBC iPlayer uygulamasını indirin.

Tabii ki, BBC iPlayer uygulamasını indirdikten sonra, her zaman eski hesabınızda tekrar oturum açabilirsiniz ve BBC iPlayer uygulaması orada kalacaktır.

BBC iPlayer Yurtdışında TV'nizde Nasıl İzlenir

Yurtdışında BBC iPlayer'ı TV'nizde izlemek istiyorsanız, işte biraz karmaşıklaşıyor.

Apple TV, Chromecast ve Roku gibi TV'lerle çalışan çoğu TV ve platform VPN hizmetlerini desteklemez.

Sonuç olarak, BBC iPlayer'ı yurtdışında bir TV'de izlemek oldukça zor. Ne yapabilirsin? Üç seçenek vardır:

 1. Android ile Akıllı TV edinin.
 2. Amazon Fire TV çubuğu edinin.
 3. Yönlendiriciye VPN yükleme.

Seçenek 2, uygun olduğu için en uygun olanıdır, tüm TV'lerle çalışır ve en hızlısı.

Amazon TV veya akıllı TV alamıyorsanız, yönlendiriciye VPN yüklemek sitemizde kapsadığımız bir seçenektir. Yine de bağlantınızı çok yavaşlatacak ve kurulumu o kadar hızlı değil.

Seçim senin.

PrivateVPN Yurtdışında BBC iPlayer'ı İzlemenize İzin Vermez

İster Amerikan Netflix, Hulu, DAZN veya HBO izlemek isteyin, PrivateVPN piyasadaki en popüler platformların tümünü destekler.

Blogumuzdaki tüm ana platformların kilidini açmaya yönelik kılavuzlar bulacaksınız ve bunları 7 günlük risksiz denememizle deneyebilirsiniz.

Herhangi bir sorununuz varsa, bize [email protected] adresinden veya başka bir şekilde Instagram'dan ulaştığınızdan emin olun: yararlı güvenlik ipuçlarını kapsadığımız, eğlence içeriği yayınladığımız ve sorularınızı yanıtladığımız.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me