Torrenting Güvenli mi ve Torrent İşleminde Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Torrenting Güvenli mi ve Torrent İşleminde Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Tarafından Michael Smolski, 2019-03-16 10:16:16 içinde Eğlence


Torrentin güvenli olup olmadığını aradığınız gerçeği, indireceğiniz şeyin güvenli olmadığı anlamına gelir.

Merak ediyorsanız, güvenli olduğu gibi, tamamen yasal ve güvenlidir. Sorunlar, yasa dışı içerik indirmeye başladığınızda başlar. Sadece korunmakla kalmazsınız ve torrent kullanırken yasa ve internet sağlayıcınızla sorun yaşayamazsınız, aynı zamanda torrentler de size birçok şekilde zarar verebilir. Aşağıda daha fazlası.

Torrent sırasında Kendinizi Nasıl Koruyacağınızı Aradığınız Nedenle Torrent ile Gelen Riskler

Torrent kasasında 2 büyük problem var.

İlki? Kendinizi “sizi izlemeyen” hükümete ve internet sağlayıcınıza maruz bırakıyorsunuz.

Başın belada mı? Ne indirdiğinize ve hangi ülkede indirdiğinize bağlıdır.. Bu yazıda yer alan şeylerden torrent yaparken kendinizi nasıl koruyacağınıza bakacağız, ancak bunu yapmadan önce ikinci risk hakkında konuşalım.

İkinci risk? İndirdiğiniz dosyaların içine virüs bulaşmış bir şey indiriyorsunuz.

PrivateVPN'in hiçbir şekilde teşvik etmediği yasadışı bir şey indirmeye karar verirseniz, sisteminize zarar vererek veya yavaşlatarak cihazınızı bozacak bir şey indirme riskine girersiniz. Ücretsiz bir şey indirmek için umutsuz olduğunuzda ödediğiniz fiyat budur. İnternete indirmek için bir şeyler koyan insanlar, çaresiz olduğunuzu biliyorlar ve bazılarının cihazınızdan Bitcoin'in beğenilerini benimseyecek gizli madencilik yazılımlarını koymakta sorun yok. Ve bu, sizi.

Torrent sırasında kendinizi nasıl korursunuz

VPN ile.

Bu nasıl.

Bir VPN'i internet üzerinden yaptığınız her şey için bir koruma katmanı olarak düşünün. İnternette yaptığınız her şeyi şifreleyen bir koruma katmanı, sizin durumunuzda herkes tarafından izlenemez hale getirir ve kimse hakkında hiçbir şey bilmeden istediğinizi indirmenize izin verir..

Şifreleme kadar basit mi? ne yazık ki değil.

Şifrelemeden daha önemli olan, kullandığınız hizmet ve beraberinde gelen özelliklerdir.

Kullanmayı Planladığınız VPN Hizmeti Nereye Dayalı?

İçinde bulundukları hükümetten birileri günlüklerinizi sorduğunda bir VPN hizmetinin sizi önemsediğini düşünüyor musunuz? Özellikle baskı altında mı? Bazı Google aramaları yaparsanız, yanıtlarınızı oldukça hızlı bir şekilde alırsınız.

Birkaç VPN şirketi, kullanımınızdan sizi açığa çıkarabilecek bilgiler içeren günlükleri depolar.

Ayrıca, günlükleri saklamadıklarını ve daha sonra bunun için açığa çıktıklarını söyleyen bir grup var.

Bu sadece bir şirketin sözlerinden ziyade ülkenin yasalarına güvenmenin en iyi olduğu durumdur. PrivateVPN? İsveç merkezli. İlk olarak, günlüklerinize ilgi duysaydık, sizi ifşa etmek için kullanılabilecek günlükleri depolamamızı engelleyen katı gizlilik yasalarına sahip ülke.

PrivateVPN'in bu alandaki tek seçeneğiniz olduğunu söylemiyoruz, ancak torrent kullanırken kendinizi korumak istiyorsanız, VPN hizmetinin güçlü gizlilik yasalarına sahip bir ülkede bulunduğundan emin olun.

VPN Hizmetinizde Torrent İşlemi Sırasında Kendinizi Korumak İstiyorsanız Sızıntıları Önleyen Özelliklere Sahip Olması Gerekiyor

Gezegendeki en iyi şifrelemeye sahip olabilirsiniz, günlükleri saklamayan bir VPN hizmeti kullanabilirsiniz, ancak torrent kullanırken kendinizi korumak istiyorsanız, kullandığınız VPN hizmetinin sizi sızıntılara karşı koruyabilmesi gerekir.

Uçaklar, gezegendeki en güvenli ulaşım aracıdır, ancak yine de çöküyorlar. Kullandığınız VPN'nin ne kadar harika olduğuna bakılmaksızın, torrent kullanırken kendinizi korumak istiyorsanız, en güvenli VPN sizi koruyacak özelliklere sahip olanıdır.

Bu durumda?

IPv6 Sızıntı Koruması ve DNS Sızıntı Koruması.

Bu ikisi potansiyel olarak olabilecek herhangi bir IP ve DNS sızıntısını önleyecek ve uygulanan tüm korumanın hiçbir şey yapmamasına neden olacaktır..

Peki ya VPN hizmetiniz durursa? PrivateVPN, örneğin% 99,98 gibi harika bir çalışma süresine sahiptir, ancak her zaman% 0,02 olasılık vardır.. Uygulama Koruması ve Killswitch burada devreye giriyor. Killswitch, bir VPN çalışmayı engellemeden interneti korumanızı önlerse internetinizi öldürür ve böylece maruz kalmayı önler, bu arada Application Guard, torrent istemciniz gibi bir maruz kalma durumunda kapatmak istediğiniz uygulamaları kapatır..

Torrent yaparken kendinizi korumak istiyorsanız, bu özelliklere ihtiyaç vardır, aksi takdirde kendinizi maruz kalma riskine sokarsınız.

Torrent sırasında kendinizi nasıl korursunuz?

Torrent'in güvenli olup olmadığını merak ediyordunuz. Torrent kendi başına güvenli ve hatta yasaldır. Hem yasal hem de virüs nedenleriyle yasadışı olarak indirdiğinizde sorunlar başlar.

Bu yüzden her açıdan korunmak şart. Eğer her bir açıyla korunmuyorsanız, hemen hemen her açıda en iyi korumaya sahip olmak yeterli değildir, çünkü herhangi bir maruz kalma olasılığı diğer tüm korumaları hiçbir şey yapmadan yapabilir. İşte bu yüzden PrivateVPN sizi her açıdan koruyacak özelliklerle birlikte gelir. korsanlığı desteklemese de mahremiyeti önemsiyor.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me