FaceApp Güvenli mi (Bir Gizlilik Hizmeti Perspektifinden)

FaceApp Güvenli mi (Bir Gizlilik Hizmeti Perspektifinden)

Tarafından Michael Smolski, 2019-08-26 11:43:03 içinde Entertainment


Son günlerde, açık bir şekilde yıllardır var olan FaceApp adlı bir uygulama bir internet hit haline geldi. Ancak bir hit haline gelirken, haber siteleri ve TV kanalları bunu potansiyel olarak güvenli olmayan bir uygulama olarak hemen fark etti. İnternet gizliliğini ve sizi internette koruyan hizmeti kapsayan bir site olarak, FaceApp'ın güvenliğini bir kez ve herkes için korumaya karar verdik.

İnsanlar FaceApp'ın Sadece Rus Geliştiricilerden Geldiği İçin Güvenli Olduğunu Soruyor

Ne yazık ki, FaceApp güvenli sorusu sadece Rus geliştiriciler olduğu için soruluyor.

FaceApp Amerikalı olsaydı, kimse umursamazdı.

“Sadece Rus olmanız sizi otomatik olarak Rus hükümetine bağlı kılıyor ...” - Haber sitelerinin söyledikleri hemen hemen.

Ama FaceApp Güvende?

Bu güvenli olarak tanımladığınıza bağlıdır.

Evet, uygulama izinleri söz konusu olduğunda FaceApp'in resimlerinizi kullanması için kontrol verirsiniz. Diğer uygulamalarda durum böyle değil mi? Teknik olarak bir Rus şirketinin yapabileceği her şeyi yapamazlar mı??

Teoride, FaceApp tüm resimlerinizi toplasaydı, bunu telefonunuzun ayarlarında görürdünüz. Hangi uygulama tarafından ne kadar veri kullanıldığını görebilirsiniz. Testlerimizde FaceApp, Google'ın veya diğer Amerikan şirketlerinin aldıklarına yaklaşmadı.

FaceApp hiç veri toplamıyor. Öyle, ve siz okumaya devam ederken bundan çok daha fazla bahsedeceğiz. Ancak mantıklı bir şekilde, FaceApp tarafından ne kadar veri kullanıldığına bağlı olarak, tüm resimlerinizi bazı haber sitelerinin önerdiği gibi indiriyorlarsa, bu indirme verilerini alacağı gibi gösterilecektir. Fotoğrafları çok düşük bir çözünürlükte indirmedikleri sürece, ancak yine de, eğer olsaydı, kullanmak için yeterince iyi olmazdı.

Uygulamalara Gelince Masum Olan Amerika?

Haber siteleri FaceApp'in güvenli olup olmadığı konusunda büyük bir tartışma yarattı ve FBI şimdi araştırıyor, ancak Amerikan siteleri uygulamalar söz konusu olduğunda masum bir uygulama mı?

Haber siteleri? PrivateVPN daha önce Los Angeles Times gibi siteler AB veri koruma yasalarına uymadıkları için çalışmadığında Avrupa'daki Amerikan haber sitelerinin nasıl okunacağını bildirmişti. Bu sonunda düzeltildi ve site şimdi çalışıyor. Ancak, GDPR onları tanıtıncaya kadar en az 5 ay boyunca işe yaramadı ve potansiyel olarak daha fazla, bu yazı için kontrol edene kadar bu yazıdan beri çalışıp çalışmadığını kontrol etmediğimizden daha fazla.

Oh, bu kurallar için mi? Herkes 2016'da onları biliyordu. Tanıtılmadan 2 yıl önce...

Bu buzdağının sadece görünen kısmı.

Uygulamanın veya sitenin nereden geldiği önemli değil, bunun en iyi örneği? Onavo adında bir VPN hizmeti vardı, şimdi şans eseri çalışmıyor.

Şimdi, bu makalenin sonunda VPN hizmetleri hakkında tekrar konuşacağız, ancak şimdilik, VPN hizmetlerinin, ister devletinizden, ister internet sağlayıcınızdan veya Wi-Fi sahibinden olsun, internette güvende olmanız gerektiğini unutmayın. . Tabii ki, verilerin şifrelenmesi için her zaman geçmesi gerekir, bu nedenle bir şekilde, bir VPN hizmeti, bu verileri kesebilen tek hizmettir. Ve işte Facebook bunu yaptı. VPN hizmetini daha sonra reklam amacıyla kullandığı verileri toplamak için kullandı.

Facebook'un kendisi mi? Son günlerde, FTC tarafından kullanıcıların verilerini koruyamadığı için 5 milyar dolar para cezasına çarptırıldı.

Bu nedenle, FaceApp'ı sormak güvenli olduğunda, bazı verileri aldığını düşünürken, diğer herkesin de yaptığını düşünmeniz gerekir..

Herkes Veri Topladığından Önemli mi??

Bir şeyi netleştirmeliyiz.

Genel olarak veri toplama yardımcı olur.

Onsuz, reklamların çoğu umursamayan yanlış kişilere ulaşacağından çoğu işletme iş dışı kalır.

Veri toplama olmasaydı, çalışma yapan şirketler insanlara yardım etmek için ihtiyaç duydukları verilere sahip olmazlardı.

Farklı bir yol izlemenizi söylediğinde Google'ın trafiği nasıl bildiğini hiç merak ettiniz mi?? Konumunuzu ve diğer birçok kişinin konumunu kullanır.

Gerçek şu ki, çoğumuz önemli olmayan verileri toplayan şirketler için endişeleniyoruz, çünkü hiç kimse ona çok fazla olduğu gibi bakmayacak, bu veriler çoğunlukla hayatımızı daha iyi hale getiriyor, gerçek tehditlere odaklanmak yerine Bu yayında daha sonra ele alacağımız internet.

İnsanlar genellikle Çin'in kötü olduğunu ve herkesi sansürlediğini düşünüyor. Sansür kullandığından emin, ancak kendi sosyal medyasının neden olmasının temel nedenlerinden biri, kendi yararları için veri toplayabilmesidir..

Hakkında başka bir yazı yok FaceApp safe bundan bahsetmedi, ha?

FaceApp kimliğinizi çalan insanların bakış açısından güvende mi??

Toplanan resimlerin kimlik hırsızlığı için kullanılacağı ve yüzünüzün porno videoları gibi bir şeyde, özellikle FaceApp'ın harika AI özellikleri nedeniyle kullanılacağı konusunda büyük bir korku var..

Ve bu elbette bir potansiyel. Ancak FaceApp'ı kullansanız da kullanmasanız da, bu, arkadaşınızın nasıl göründüğünü veya daha fazla bilinmeniz nedeniyle.

İşte, ister kullansanız da, isteseniz de, beğenip beğenmediğiniz gibi potansiyel olarak bu tür şeylere maruz kalıyorsunuz, özellikle de daha çok tanınıyorsanız.

Kendinizi birisinin vücuduna sokan birinin risklerinden kendinizi tamamen korumak ister misiniz? Hiç fotoğrafını yüklemeyin. Sonuçta gereken her şey bu. Pek pratik değil, doğru?

İnternetteki Gerçek Tehditlerden Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Gerçek tehditler mi? Bir kafede genel Wi-Fi kullanırken dizüstü bilgisayarında yazdığımız şeye kolayca erişen dizüstü bilgisayarındaki adam. Bu bizim yazdığımız adresimiz ve bilgilerimiz olsun, birine tatile gittiğimizi söylerken (sonuç olarak bir hırsızın evimizin ücretsiz olduğunu bildirmek için) veya internet sağlayıcımız bize ne yaptığımızı izlemediğini söyler aynı zamanda bize olmamamız gereken bir şeyi indirdiğimizi söyler.

Bunlar, kimsenin bahsetmediği bizim için büyük bir risk olan büyük tehditlerden bazıları. Neden? Bir Rus uygulamasının tehlikeli olduğu hakkında yazmak çok daha iyi bir başlık, ha?

FaceApp güvenli midir? Belki bazı veriler alınacaktır, ancak İsveç gibi çok sıkı gizlilik yasalarına sahip ülkelerde yapılmadıkça, kullandığınız diğer tüm uygulamalar için durum böyledir. Büyük tehdit mi? Gittiğiniz kafede ücretsiz Wi-Fi kullanıyorsunuz.

Böyle gerçek tehditler söz konusu olduğunda nasıl güvende kalırsınız? Bir VPN kullanıyorsunuz.

VPN mi? Blogumuzdaki VPN hizmetlerinden çoğunlukla coğrafi olarak engellenen bir hizmetin engelini kaldırmanın bir yolu olarak bahsediyoruz, ancak VPN hizmetlerinin temel amacı aslında sizi internette korumaktır.

Nasıl? IP'nizi değiştirerek ve IPv6 Sızıntı Koruması, DNS Sızıntı Koruması, Kill Switch ve App Guard gibi doğru koruma araçlarıyla karıştırılmış askeri sınıf şifreleme gibi şeylerden oluşan bir VPN'nin başarısız olduğu bir durumda yine de tamamen korunuyor, çünkü sadece% 100 korunduğunuzda tamamen korunuyorsunuz.

Bir VPN Sizi Güvende Tutacak mı??

IPv6 Sızıntı Koruması gibi daha önce listelenen tüm özelliklere sahip bir VPN kullanırken, bir VPN kullanırken tamamen korunursunuz, ancak bu yine de bir VPN'in sizi ne kadar güvenli tutabileceği ve sizi gerçekten neye karşı koruyabileceği sorusunu getirir.?

O soru? VPN'inizin nereden geldiğiyle başlar. Nihayetinde, bir VPN'in hangi özelliklere sahip olduğunu veya DAZN, Hulu veya Hotstar olsun kaç tane hizmetin engellenebileceğini araştırırken, çoğu zaman bir VPN hizmetinin nereden geldiğine bakmaz. Ve bu önemli.

Neden? Nihayetinde, sizi korumayı amaçlayan VPN hizmeti, ülkede yanlış yasalara sahipse sizi ifşa edebilecek hizmettir. PrivateVPN? En sıkı ve en iyi gizlilik yasalarına sahip bir ülke olan İsveç'ten geliyor. Bu, kullanımınızın günlüklerini saklamak istesek bile yapamayacağımız anlamına gelir. Peki İsveç sistemi? Yasalarına inanılmaz derecede iyi uyuyor. Ünlü olup olmamanız.

Bir VPN, internette sizi gerçekten güvende tutacak mı? Bu konuyla ilgili tam bir blog yayınımız var. Kısa cevap mı? Hayır.

Bir VPN sizi internet sağlayıcınız gibi büyük tehditlerden koruyacaktır, birileri verilerinize bir kafede erişmeye çalışıyor vb. Ancak FaceApp, Facebook veya Instagram veri toplama söz konusu olduğunda sizi korumaz. VPN, gönderilen verilerin ortasında kimse araya girmeden gönderilmesini sağlar, ancak bu hizmetlerde yine de bu veriler bulunur ve bu verileri yanlış kullanırlarsa korunmazsınız.

Önemi var? Çoğu durumda değil. Hizmetin bizi milyonlarca veya bazı durumlarda milyarlarca insanın umurunda olmasını sağlayacak kadar özel değiliz..

Öyleyse neden haber sitelerinden hype başlıkları hakkında endişelenmek yerine internetteki gerçek tehlikelere karşı kendinizi korumuyorsunuz? PrivateVPN ile başlamak ücretsizdir.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me