Engellendiğinde Facebook Engellemesi Nasıl Kaldırılır

Engellendiğinde Facebook Engellemesi Nasıl Kaldırılır

Tarafından Michael Smolski, 2018-05-30 09:34:36 içinde Eğlence


Facebook'u iki yıl önce bıraktım. Benim gibi insanlar var ve sonra engellendiğinde Facebook'un engelini nasıl kaldıracağını bilmek isteyen insanlar da var. Facebook'larının okuldaki bir web filtresi nedeniyle mi yoksa bir mobil operatöre bağlandığında mı yoksa Facebook'un bir ülkenin hükümeti tarafından engellendiğinden mi kaynaklandığı.

Sebep? Önemli değil. Önemli olan, engellendiğinde Facebook'un engellemesini kaldırmak ve bir okul veya hükümet tarafından engellenip engellenmediğine bakılmaksızın, tamamen mümkün olmasıdır.

Engellemeyi Kaldırmadan Önce Facebook Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Muhtemelen Facebook'u kullanmak istiyorsunuz çünkü onu iletişim için harika bir araç olarak görüyorsunuz. Ve budur. Ancak farkında olun. Facebook'un daha önce bahsettiğimiz büyük gizlilik kusurları var. Birkaç hafta sonra Facebook en azından her şeyi daha iyi açıklıyor.

Ancak Facebook'un sizin için doğru olup olmadığını düşünmenizin asıl nedeni şudur: Facebook bu büyük haber kaynağı gibi. Ve haberler olumsuz olmayı seviyor çünkü daha fazla çekiş alıyorlar. Dışında, haberleri izlediğinizde ve okuduğunuzda, Facebook'ta seçiminiz yok ve bundan dolayı 7/24 oldukça fazla. Uçak kazası. Bir çekim. Tüm bunları her zaman görmek, hayatınız üzerinde büyük bir etkisi var.

Sorunlarla uğraşırsanız, Facebook'un sizin için uygun olup olmadığını düşünün. Blogumuzda, ülkenizde engellenebilecek diğer sitelere erişimle ilgili içerik bulunuyor. Belki bunlar sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin telgraf.

Ve eğer öyleyse, harika, şüphesiz iletişim için harika bir araçtır. Çin gibi yaşıyorsanız ve ailenizin geri kalanı Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyorsa, Facebook Çin'de engellendiğinden, iletişim konusunda kesinlikle işe yarayan teknoloji yapmak yararsızdır.

Hükümet Tarafından Engellendiğinde Facebook'un Engelini Kaldırın

İş, okul, kütüphane, internet sağlayıcınız vb. Hükümet tarafından engellenmediğinde Facebook'un engellemesini kaldırmak istiyorsanız, bu işlem çok daha hoş.

Açıklayalım.

Hükümet tarafından engellenmediğinde Facebook'un engellemesini kaldırmak için, okul veya internet sağlayıcısını veya Facebook'u veya bu konudaki herhangi bir siteyi eriştiğinizi düşünmeyen herhangi bir veya kim olursa olsun.

Bunu nasıl yaptın?

İnternet sağlayıcınızın beğenilerine Facebook'a değil de farklı bir siteye eriştiğinizi söyleyemezsiniz, ancak eriştiğiniz şeyleri herhangi bir engelleme aracına saçma gibi gösterebilirsiniz.

Bir şey “saçmalık” gibi görünüyorsa, Facebook değildir.

Ve ihtiyacınız olan da bu.

Kimse eriştiğinizi bilmiyorsa Facebook engellenemez.

Sanal özel ağ olarak da bilinen bir VPN bu konuda yardımcı olur.

PrivateVPN istemcimizi indirip sunucularımızdan birine bağlanıyorsunuz ve internette yaptığınız her şey 256-bit şifreleme ile şifreleniyor.

Ancak hükümet tarafından engellenmediğinde Facebook'un engellemesini kaldırmanın daha kolay olmasının nedeni, hizmetimizle ülkenizdeki bir sunucuya bağlanabilmenizdir. 56 konumda sunucu sunuyoruz, ancak ülkenizde bulunduğundan emin olmak için listeye göz atmayı unutmayın..

Ülkenizdeki bir sunucuya bağlandığınızda, ülkenizde bulunan her şeye erişebileceksiniz.

Ülkenizdeki bir sunucuya bağlanmıyorsanız, hangi sunucuya bağlandığınıza bağlı olarak daha fazla veya daha az içeriğe erişiminiz olabilir.

Hükümet Tarafından Engellendiğinde Facebook'un Engelini Kaldırın

Bu Çin'de bir sorun. Bu İran'daki bir konudur. Ve sadece o değil.

Devlet tarafından engellendiğinde Facebook'un engellemesini kaldırmak istiyorsanız, Facebook'u engellemeyen bir ülkedeki bir VPN sunucusuna bağlanmanız gerekir. Ve bu ülkelerin büyük bir listesi, bu yüzden bununla bir probleminiz olmayacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, farklı bir ülkedeki bir sunucuya bağlanmak size daha az içerik sunabilir. Ancak Facebook'un engellendiği ülkeler söz konusu olduğunda, neredeyse kesinlikle sizin için daha fazla içerik sunacak.

PrivateVPN Nasıl Kurulur?

Ekranın sağ üst köşesindeki Satın Al düğmesini tıklayıp 30 günlük geri ödeme politikamızla gelen 30 saniyelik kayıt işlemimizi takip edersiniz. Facebook sizin için çalışmıyorsa, 30 gün içinde talep ederseniz geri ödeme alırsınız.

Bir hesabınız olduktan sonra, müşterimizi indirin ve bilgilerinizle bağlantı kurun, ardından bulunduğunuz yere ve Facebook erişiminizi neyi veya kimin engellediğine bağlı olarak ülkenizdeki veya ülkenizdeki bir sunucuya bağlanın..

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me