Bir Yönlendiriciye VPN Yükleme (+ Artıları ve Eksileri)

Bir Yönlendiriciye VPN Yükleme (+ Artıları ve Eksileri)

Yazar: Michael Smolski, 2019-09-26 09:52:04 in Guides


Kullanmak istediğiniz cihaz VPN hizmetlerini desteklemediğinden VPN ile belirli bir eğlence platformunu kullanmada sorun yaşadıysanız, iyi haber şu ki, bir yönlendiriciye bir VPN yüklerseniz bu sorunu çözebilirsiniz..

Çok iyi bir haber değil mi? Bir yönlendiriciye VPN kurmanın bazı dezavantajları olduğunu. Karmaşık olmayan bir yönlendiriciye nasıl VPN yükleneceğinden önce konuşacağız, ancak bu konudaki kılavuzların çoğunun yönlendiricinizi yapılandırmanızı söylediği, ancak size yol göstermediği gerçeğinden kaynaklanıyoruz. bunu nasıl yapacağın adımları.

Bir Yönlendiricideki Bir VPN'in Bazı Avantajları

 • VPN hizmetlerini destekleyen platformlarla sınırlı değilsiniz. Bu, Apple TV, Chromecast, Roku gibi normalde desteklemeyen cihazlarda Hulu, DAZN, American Netflix veya engellemesini kaldırmak istediğiniz her şeyi (blogumuzda tüm bu kılavuzları (ve daha fazlasını) sağlıyoruz) engellemeyi kaldırabileceğiniz anlamına gelir veya yalnızca ortalama akıllı TV'niz.
 • Tüm ağınızı güvenceye alarak tüm evinizi / ofisinizi koruyabilirsiniz IP değişikliği ve şifreleme ile.
 • Tüm cihazların korunması. PrivateVPN aynı anda 6 cihaza kadar destek sunar, bu da hemen hemen herkes için yeterlidir, ancak bir yönlendiriciye bir VPN bağlarsanız ve 7 cihazınız varsa, tüm bu cihazlar bir yönlendirici olarak çalışır ve tek bir bağlantı olarak sayılır.

Yönlendiricideki VPN'in Bazı Eksileri

 • Tüm cihazlarda aynı konuma bağlısınız. Apple TV'nizde ABD dışında Hulu izlemek için bir yönlendiriciye VPN yüklerseniz, VPN hizmetlerini desteklemezse, kullandığınız her cihaz ABD'de olacaktır. Bu, İngiltere'deki Power sezon 6'yı izlemek isteyen birinin bu ağa bağlıyken izleyemediği anlamına gelir.
 • Bağlantı çok yavaş. Daha düşük kaliteli yönlendirici, bu daha fazla bir sorun olacak.
 • Ayarlanacak ağrı. Bu çoğunlukla pratik olmayan yönlendiricilerin çoğu kullanıcı için nasıl tasarlandığından kaynaklanmaktadır. Yine de bir yönlendiriciye VPN yüklemek çok zor değil. Uygulamamızda PrivateVPN'i açmanın ne kadar kolay olduğuna kıyasla sadece zor.
 • Cihazınızdaki bir VPN kadar güvenli değil. Bir yönlendiricideki bir VPN'ye bağlandığında, tüm ağınız genel olarak güvenlidir. Neredeyse güvenli. Ağınıza bağlı olan kullanıcılar, cihazınız doğrudan bir VPN'ye bağlı olmadığından bu verilerin bir kısmını yakalama özelliğine sahiptir..

Router'da VPN Kullanma Sorunlarından Kaçınmanın En İyi Çözümü?

İki yönlendirici edinin.

Bir yönlendiriciyi bir yönlendiriciye bağlayarak, ana bağlantı bir VPN olmadan, bu arada ikincil olarak bir VPN ile olabilir.

Bu şekilde, bir yönlendiricideki bir VPN'ye bağlı olup olmadığınızda seçim özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. İki yönlendiriciye sahip olmak, yalnızca bir yönlendiriciyle sahip olduğunuz özgürlük, dakikalar yerine saniyeleri değiştirme işlemini yapar.

Yönlendiriciye VPN Yükleme

Yönlendiriciler yıllar içinde muazzam bir gelişme gösterdi ve bugün kullanımı 10 yıl öncesine göre çok daha basit. Bununla birlikte, şu anda VPN'leri desteklemeyen) Amplifi dışında yönlendiriciler kullanmak için süper uygun olan herhangi bir seçenek yoktur, bu yüzden hala olabildiğince basit değildir ve birçok adım farklı olacaktır.

Sizin için daha kolay hale getirmek için, en evrensel adımlara sahip bir yönlendiriciye bir VPN'nin nasıl yükleneceği konusunda size yol gösterirken, sitelerimizde belirli ayarları ve ek bilgileri içeren daha özel kılavuzlara bağlantı veririz. ihtiyacınız olabilir veya olmayabilir.

1. Bir Yönlendiriciye VPN Yüklemek için Önce Yönlendiricinizde Oturum Açmanız Gerekir

Çoğu hanenin fabrika yönlendirici şifresi olduğu gerçeğine dayanarak, çoğu insanın daha önce yönlendiricilerine hiç giriş yapmadığını varsaymak güvenlidir..

Bunu ilk defa yapıyorsanız, fabrika ayarları genellikle sizin lehinize değil performansı etkileyebilecek özel ihtiyaçlarınız için en iyi performansa göre ayarlanmadığından tüm ayarlarınıza bakmalısınız..

Yönlendiricinize nasıl giriş yaparsınız? IP adresinize ihtiyacınız var. Yönlendiricinizdeki bir etikette bulabilirsiniz veya IP adresinizin en üstte görüneceği privatevpn.com adresine gidebilirsiniz - şu anda bir VPN'ye bağlı değilseniz. Sadece kopyalayıp web tarayıcınıza yapıştırın. Bunu yaptıktan sonra giriş yapın. Parolanız yönlendiricinizin etiketinde olmalıdır.

Giriş yapma konusunda sorun yaşıyorsanız, geçerli ağ şifrenizi kullanmayı veya yönlendiricinizi fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin ve ardından yönlendiricinin etiketinde bulunan şifreyi kullanmayı deneyin..

2. Bu Basit Adımlarla Yönlendiriciye VPN Yükleyin

Bir yönlendiriciye bir VPN'nin nasıl yükleneceğine ilişkin kılavuzlarla ilgili en büyük sorun, aslında bunu nasıl yapacağınızı söylememeleri. Sonuçta, orada çok sayıda farklı yönlendirici var, ancak kurulum yönlerinin çoğu birbirine çok benziyor ve bunları aşağıda ele alacağız..

 1. Yönlendiricinizdeki VPN bölümünü bulun. Yapamıyorsanız, şu anda sahip olduğunuz bir yönlendiriciye VPN yükleyemeyebilirsiniz.
 2. VPN giriş ayrıntılarınızı girin. Ayrıca, bazı yönlendiriciler hakkındaki mod derinlemesine kılavuzlarımızda ele aldığımız bazı daha fazla ayrıntı sağlamanız gerekecektir..
 3. İndir PrivateVPN sertifikasını yükleyin ve yükleyin. Web sitesine sertifika yüklemek gibi.
 4. Bağlanmak istediğiniz sunucunun ayrıntılarını sağlayın. Doğrudan bir VPN hizmeti kullanmamanız nedeniyle, bunu manuel olarak yapmanız gerekir. Sunucu listemize gidin ve bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve yönlendiricinize sağlayın.

Yapmanız gereken her şey bu değil ve sipariş farklı olabilir, ancak OpenVPN'i değil, aynı zamanda PPTP'yi ve Tomato gibi platformları da kapsayan daha derinlemesine kılavuzlar geliyor..

Yönlendiricideki bir VPN Neden Eğlence İçin Yeterli Değil?

Bir yönlendiriciye bir VPN kurmanın avantajlarından veya olumsuzluklarından birinin, yönlendiricinize bağlı olarak sorun yaşayabileceğiniz veya olmayabileceğiniz hız olduğunu belirttik.

Eğlence konusunda, daha büyük sorun, kullandığınız VPN'nin hangi hizmetlerle çalıştığıdır.

Amerikan sunucusuna bağlanmak ve Amerikan Netflix'i izlemek kadar basit değil. O zamanki gibi olsaydı, dünyadaki her bir hizmetin bir düğmeyi tıklatarak engelini kaldırmak mümkün olurdu.

Ancak, American Netflix'e erişmek için American Netflix'i destekleyen bir sunucuya ihtiyacınız var. BBC iPlayer, ESPN +, Hotstar ve hemen hemen her hizmet için aynı.

Neden? Her yerde içerik göstermek için hakları olmayan şirketlerin, insanların içerik gösteremedikleri yerlerden bu içeriğe erişmesini önlemek için çaba göstermesi gerekir. Sonuç olarak, birçok VPN sunucusu genellikle eğlence platformlarıyla çalışmaz.

Bu, bir yönlendiriciye VPN yüklemek isteyip istemediğinizi bilmeniz gereken bir şey.

Bu da PrivateVPN'in kaliteye nicelik üzerinde odaklanarak ele aldığı bir şey. Daha az sunucu ancak daha fazla sunucu çalışıyor. Sonuç? Piyasada desteklenen en Netflix bölgeleri ve sitemizde hakkında okuyabileceğiniz tüm önemli eğlence platformları için destek.

7 günlük risksiz denememizle kendiniz deneyebilirsiniz. Sadece bir hesap oluşturun ve hazırsınız.

Yönlendiriciye VPN Nasıl Yüklenir?

Bir yönlendiriciye VPN kurmanın avantajları ve dezavantajları vardır, ancak yönlendiriciye VPN yüklemesi gerekenler için, VPN hizmetlerini destekleyen bir yönlendiriciniz olması koşuluyla yapılabilir.

Bunu faydalı buldunuz mu? Güvenlik veya eğlence olsun, blog'umuza diğer faydalı kılavuzlar için baktığınızdan emin olun..

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me