ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Erişilir

ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Erişilir

Tarafından Michael Smolski, 2019-07-04 19:14:20 içinde Travel


World Wide Web "dünya çapında" olabilir, ancak her yerde aynı olmadığından emin olabilirsiniz. Nerede olduğunuza bağlı olarak, kim olduğunuzdan bağımsız olarak, belirli sitelere erişemeyebilirsiniz. Ve bu adil değil. ABD hükümeti Amerikan şirketlerinin ülkenizde iş yapmasını engellemeye karar verdiği için neden tatil rezervasyonu yapamıyorsunuz?? İran'da oldu ve acı çeken insanlar politikacılar değil masumlar. Bu yüzden bugün İran'da veya başka herhangi bir ulusta ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere nasıl erişileceğimize bakıyoruz.

ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Erişilir

ABD, haklı olsun veya olmasın, ülkelere kısıtlamalar getirdiğinde, bu kısıtlamalar Amerikan işletmelerinin bu ülkelerde çalışmamasını gerektiriyorsa, muazzam bir şekilde sınırlandırılırsınız.

İran'da, tatil rezervasyonu veya hatta bazı oyunları oynamak kadar basit bir şey, ABD hükümetinin eylemlerinden etkilendi.

Neyse ki, ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere erişmenin basit bir yolu var, çünkü bu kısıtlamalar çoğu ülkede geçerli değil.

İran'daki ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere erişmek için neye ihtiyacınız var? Bir VPN.

VPN hizmetlerinin 2 büyük faydası vardır. ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere erişmek veya daha fazla Netflix'e erişmek için konumunuzu neredeyse değiştirerek coğrafi blokları atlamanıza olanak tanır..

İkinci büyük fayda? İnternette güvende olmanızı ve korunmanızı sağlarlar. Bir VPN'ye bağlandığınızda, IP adresiniz değiştirilir ve piyasadaki en yüksek şifreleme düzeyiyle şifrelenirsiniz.

Ancak, ABD hükümeti tarafından engellenmeyen diğer ülkelerde de sınırlı olan engellenmiş sitelere erişmek istiyorsanız, bu kadar basit değildir. Ve aşağıda buna dalacağız.

Netflix gibi Akış Hizmetine Gelince ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Erişilir

Netflix gibi akış platformları, herhangi bir VPN sunucusuna bağlanmaktan daha fazlasını gerektirir. Çoğu durumda, ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere erişmek istiyorsanız ve platformlar yayınlıyorsa, tıpkı İngiltere'deymiş ve Amerikan Netflix'e erişmeye çalışıyorsanız gibi doğru sunucuya bağlanmanız gerekir..

Bunun nedeni, akış platformlarının genellikle VPN sunucularının çalışmasını önlemek için harekete geçmesi gerektiğidir..

PrivateVPN, hayatınızı kolaylaştırmak için bölgenizdeki farklı eğlence platformları için tüm çalışan sunucuları gösteren basit bir sekme seçeneğine sahiptir. (iPhone sürümü çok yakında.) Hulu'yu izlemek istiyorsanız, Hulu'ya tıklayın ve Hulu için tüm çalışan sunucuları göreceksiniz. DAZN veya Netflix ile aynı.

Engellenen Sitelere Devletiniz Tarafından Nasıl Erişilir

Bazı siteler ABD hükümeti tarafından şirketlerin ülkenizde bulunmasına izin vermese de engellenebilirken, diğer durumlarda siteleri engelleyebilirsiniz.

Bu, tartıştığımız Amerikan sosyal medyası söz konusu olduğunda Çin'de yaygındır ve Çin sansür içeriklerinden çok daha karmaşık olduğu ve verilerle çok ilgisi olduğu için okumanızı öneririz..

Kendi hükümetiniz tarafından engellenen engellenen sitelere erişmek ve VPN hizmetlerini ele alan bir ülkede yaşamak istiyorsanız, Stealth VPN kullanmanız gerekecektir..

Standart İnternet trafiğinden farklı göründükleri için standart VPN bağlantıları algılanabilir. Çin gibi ülkeler standart bir VPN'yi kolaylıkla tespit edebiliyor. Bu arada, Stealth VPN, normal trafiğe karışmanıza izin verir ve bu, engellenen sitelere sorunsuzca erişebileceğiniz anlamına gelir.

Ve genel ilke, ABD hükümeti tarafından engellenen sitelere erişmek istediğinizle aynıdır.. Bir sitede kısıtlaması olmayan bir ülkeye bağlanmanız gerekir ve bu yeterli olacaktır.

Tabii ki, Netflix'i Çin'in beğenisinde izlemek istiyorsanız, doğru VPN sunucusuna da bağlanmanız gerekecektir, çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi, tüm sunucular tüm servislerle çalışmaz. Aslına bakarsanız, çok fazla değil. Bu nedenle PrivateVPN, en çok Netflix bölgesini desteklerken, bazı hizmetlerin binlerce sunucusu daha var.

ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Erişim Yasal mı?

İran'daysanız ve engellenmiş bir Amerikan sitesine erişmek için bir VPN kullanıyorsanız, ABD'de olmadığınız gibi Amerikan yasalarını ihlal etmiyorsunuzdur. Ancak, bulunduğunuz ülke VPN hizmetlerini yasa dışı olarak işaretlediyse, dikkatli olmalısınız.

Ülkenizde VPN kullanımının yasak olduğu durumlarda, güvende olmanın anahtarı tam olarak korunmalıdır. Sorun? Çoğu kişinin VPN hizmetlerini tam olarak korunmak için doğru bilgi olmadan kullandığını.

Bu yüzden dikkat edilmesi gereken önemli şeylerin hızlı bir listesini yaptık:

  1. Kullandığınız VPN istemcisi IPv6 Sızıntı Koruması veya DNS sızıntı koruması gibi güvenlik özellikleriyle geliyor mu??
  2. Kullandığınız VPN istemcisi Uygulama Koruması veya Kill Switch özelliği ile geliyor mu??
  3. VPN'niz iyi gizlilik yasalarına sahip bir ülkeden mi?

1 ve 2'ye gelince, bunlar yaptığınız hiçbir şeyin yanlışlıkla sızdırılmamasını sağladığından güvenliğinizdeki tüm farkı yaratan temel özelliklerdir. 3 ile ilgili olarak, VPN'nizin konumu genellikle güvenli olup olmadığınızı belirleyecek en önemli özelliktir. Bu konuda ABD merkezli bir VPN almak istemediğinizden emin olabilirsiniz. VPN hizmetleri sizi internette güvende tutarken, verileriniz arasında aracıdır ve bir VPN günlükleri depolarsa, bu günlükler sizi ifşa etmek için kullanılabilir. PrivateVPN? İsveçli. Bazı en güçlü gizlilik yasalarına sahip bir bölge, yani günlükleri depolayamayacağımız, yani sizi ifşa etmenin mümkün olmadığı anlamına gelen bir bölge. Ve kayıt için adınızı istemiyoruz.

ABD Hükümeti Tarafından Engellenen Sitelere Nasıl Ulaşılır

Açıkçası, nispeten basit.

Hulu'yu ABD dışında kurmaktan çok daha basit.

Bir VPN'ye bağlanın ve gerekirse Stealth VPN kullanın.

Denemeye hazır mısınız? 7 günlük, tamamen ücretsiz deneme sürümü sunuyoruz.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me