ABD’de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?

Tarafından Michael Smolski, 2017-12-31 16:38:10 Business
Ülkenizde mümkün olan en hızlı internete sahip olun. En iyi kablolar, yönlendiriciler ve genişleticiler için ödeme yapın. 4K İnternet Kartınızı Full HD kalitesinde izleyin çünkü “internetiniz çok yavaş.”
Net tarafsızlık eksikliği böyle görünebilir. 4k yerine HD bir şey izlemek dışında en küçük probleminiz olabilir. Belki de Paypal ile ödeme yapabilmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Sence bu bir şaka mı? “Tabii ki insanlar protesto edeceklerdi.” Portekiz'de oluyor. Şimdi, bu hizmetlerin mutlaka engellenmesi gerekmez, ancak bir paket için ödeme yapmazsanız, her iki durumda da bunları kullanmak için daha fazla ödeme yaparsınız, daha fazla ödeme yaparsınız..


Ancak ABD'de net tarafsızlık eksikliğinin olası sonuçları nelerdir??

İnternet Servis Sağlayıcıları Web Sitelerinin Hızına Tam Olarak Hangi Web Sitelerine Erişilebileceği ve Hangi Maliyetle Kontrol Edilirse İnternet Kullanıcılarını Nasıl Etkileyecek??

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?
Bazı şirketler sahip oldukları hizmetlerden elde ettikleri karı artırmayı tercih edebilirler. Comcast NBC'nin sahibidir. Netflix popülerdir ve rekabet olarak sayılır. Comcast, İnternet sağlayıcısı olarak Comcast kullanan herkes için Netflix'i yavaşlatarak kullanıcıları NBC kullanmaya teşvik etmeye çalışabilir. Bu NBC'deki karlarını artıracak. Ayrıca tamamen farklı bir şey yapabilirler ve bunun yerine insanları Netflix'i bile kullanmaları için ücretlendirebilirler ve dolayısıyla sahip olmadıkları, ancak herkesin kullandığı hizmetlerden para kazanın. İnsanlar Netflix'i kullanmayı bırakmaz. Çoğu muhtemelen bu ücreti ödeyecek.

Comcast bunu yapabilir. Bunu yasal olarak yapma gücüne sahip olacaklar.

Net tarafsızlık eksikliğinin sonucu, zaten kullandığınız hizmetleri kullanmak için daha fazla ödeme yapmanız ve belki de bazılarında en verimli hızı elde etmemeniz olacaktır. Ve bazıları tamamen yasaklanacak.

Ancak, bu kötü görünse de, Bu şekilde karlarını artırmayı seçen şirketler de dünyanın sonu olmayabilir. Nasıl müşteri kazanıyorsunuz? Hiçbir şirketin sunmadığı bir şey teklif edersiniz. Şirketler net tarafsızlık eksikliğini hizmetlerinden yararlanmak için kullanabilirken, bazı şirketler hiçbir şey yapmadan müşterileri kazanabilecek, net tarafsızlık konusunda eylemsizlikleri daha fazla müşteri kazanmak için bir satış noktası olabilir. Size özgürlük ve tam erişim sağlayan hizmetler, hizmetlerini kullanmaya başlamanıza neden olabilir.

Bir VPN Net Tarafsızlığa Karşı Herhangi Bir Yardım Olabilir mi ve Pazarı Nasıl Etkiler??

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?
Bu, internet sağlayıcılarının web sitelerindeki hız ile nasıl başa çıktığına bağlıdır. PrivateVPN’in web sitesi yavaşlarsa, bir VPN kullanmak normal hızda olmasına yardımcı olabilir. Ancak, internet, diğer web sitelerini yavaşlatmak yerine hızlandırmak istedikleri web sitelerini hızlandırarak mücadele web siteleri sağlıyorsa, bir VPN çok yardımcı olmayacaktır..

VPN, hangi siteye erişildiğini gizleyerek sitelerin yavaşlamasını önleyebilir. Onları hızlandırmaya yardımcı olamaz. Ancak, bir sağlayıcı örneğin web sitemizi engellemeye karar verirse daha büyük sorun ortaya çıkar.. Çalışan bir web sitesinin bulunmaması, herhangi bir işletme üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Dünya Çapında Aynı Eylemin Dünya Çapında Bir Olgusuna Neden Olacak mı??

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?
ABD'nin bu gezegendeki eylemler üzerinde büyük bir etkisi var. ABD'de gerçekleşen her önemli şey, tüm dünyadaki haberlerde duyuluyor. ABD ne zaman tartışmalı bir eylemde bulunsa, diğer ülkelere de herhangi bir yansıma olmaksızın bu eylemi yapma hakkı olduğu hissi veriyor.

“ABD'de net tarafsızlık yoksa? Bizim de buna sahip olmamamızı ne engelliyor? Sonuç olmayacak. ”

Bununla birlikte, ABD büyük bir etkiye sahip olsa ve ülkeler üzerinde bir etkisi olabilirken, bunu zaten isteyen ya da bunun bir biçimine sahip olmak isteyen ülkeler. Örneğin Çin. Çin'deki ağ sağlayıcıları etkileyen hükümet hariç. Örneğin, hükümet Çin'e Şubat 2018'de sanal özel ağlara erişimi engellemesini emretti.

ABD'de her şirket en azından istediklerini engelleme özgürlüğüne sahiptir. Çin gibi ülkelerde, her yerde engellenenleri belirleyen hükümettir. Ve binlerce web sitesi ile birlikte VPN hizmetlerini engellemek gerçek bir konudur.

Sorun şu ki ABD gibi eylemler diğer ülkelerin istedikleri gibi yapmalarına izin veriyor. "Bunu yap? Benzer bir şey yapacağız. ”

İnternet Erişim Sağlayıcılarını Kim Kontrol Edecek?

İnternet sağlayıcıları kendilerini kontrol edecekler. İşte sorun bu. Onlara uygun olan ne olursa olsun, hemen hemen yapabilirler. Bunun üzerinde kontrolü olan FCC'nin artık bu kadar gücü yok. Federal Ticaret Komisyonu bu konuda biraz güç paylaşacak. Sorun, büyük olasılıkla internet sağlayıcılarının etik olmayan eylemlerde bulunmalarını durduramamalarıdır..
ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?

Telif Haklı Materyallere İnternet Üzerinden Erişebilecek misiniz??

Çoğu durumda değil. Ancak bu yeni bir şey değil. Hükümetler yasadışı içeriği sık sık engelliyor. Örneğin sel alanları. Ancak şu anda engellenen öğelere genellikle erişilebilir. Bir VPN, konumunuzu değiştirirseniz ABD'de yasaklanmış bir siteye erişmenize yardımcı olabilir. Örneğin bir YouTube videosu silindiyse içerik silindiğinde gerçek bir sorun ortaya çıkar. Kaldırılırsa erişemezsiniz.

Mesele şu ki, içerik her zaman engelleniyor. Ve sonra birisi bir web sitesini yeniden oluşturuyor ve tekrar geri döndü. Ancak, bir web sitesini engellemek daha önce olduğundan çok daha uzun bir süreçti.

İnternet sağlayıcıları hangi sitelerin engellendiğini kontrol ederse, her açıldıklarında yasadışı içeriğe sahip web sitelerini kolayca engelleyebilirler. NBC'nin yeni bir TV şovu varsa ve insanlar bunu indirebilir veya internette yayınlayabilirse, Comcast bu şeyleri gösteren web sitesini kolayca daha hızlı bir şekilde engelleyebilir.

İster torrent web siteleri, akış web siteleri veya Kodi üçüncü taraf eklentileri olsun, gelecekte internette daha az içerik görmeyi bekleyebilirsiniz, ya da en azından onu bulmak daha zor olacaktır.

Bir VPN Kullanmaya Başlamalısınız?

Şu anda, bir VPN şifrelenirken neredeyse herhangi bir yerde olmanıza izin verebilir. Konumunuzu değiştirerek istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz. Gelecekte? Net tarafsızlık gerçekten kaybolduğunda, özel web sitelerinin daha hızlı bir hıza karşı yavaşlatılması şartıyla web sitelerinin yavaşlamasını atlayabilirsiniz..

Bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda nasıl ayarlanacağına ilişkin kılavuza göz atın.

Net Tarafsızlık Geri Dönecek mi??

Bir tarafta istediğiniz her şeyi yapabilmek özgürlüktür. Bu özgürlük milyonlarca kişinin istediklerini yapmasını da engelleyebilir. Özgürlük özgürlüğü öldürebilir.

ABD'de Net Tarafsızlık Eksikliği Ne Olacak?
Net tarafsızlık kalacak ve gidecek. ABD'nin ondan kurtulmasının bir anlamda, birçok ülkeye, onu kaldırdıktan sonra hiçbir zaman net tarafsızlığa sahip olmayacak olasılıklar açtı. ABD'de? Büyük olasılıkla geri gelecek. ABD, insanların bir şey yaptıktan sonra büyük bir etkiye sahip olabileceği bir ülkedir. Aynı zamanda tam bir demokrasi. Ve söz konusu olduğunda muhalefet miktarına dayanarak, sadece bir zaman meselesi.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me