2019’da Çin’de Sosyal Medya Engellemesi Nasıl Kaldırılır

2019'da Çin'de Sosyal Medya Engellemesi Nasıl Kaldırılır

PrivateVPN tarafından, 2019-03-16 10:23:28 in Travel


Çin'e geliyorsun. Facebook'u kullanmak istiyorsun, Instagram'ı kullanmak istiyorsun ve sosyal medyanın çoğunun Çin'de çalışmadığını fark ediyorsun. Ne yaparsın? 2019'da Çin'de sosyal medya engelini nasıl kaldıracağınızı araştırıyorsunuz. Bunun dışında, Çin'e gitmeden ziyade, seyahat etmeden önce, harekete geçmeniz gereken senaryolardan biri, sanki bunu bilmeyecek kadar şanssızsınız. Çin'de sosyal medya çalışmıyor, bu blog yayınını bulma olasılığınız neredeyse yok çünkü Google Çin'de de çalışmıyor.

Neden 2019 yılında Çin'de Sosyal Medya Engellemeyi Kaldırmak için Arama Gerekir?

Sansür kullanarak Çin hükümetine iniyor.

Ancak Google'ın Çin'de çalışmadığı durumlarda, 2009 yılında Çin'in Google'ı hacklemesiyle başlamış ve Çin'in Google'ın içeriği kısıtlamasını istemesi, Google'ın Çin'de faaliyetten çıkmasına neden olmakla birlikte, Çin'deki sosyal medya yasağı Çin'in çıkarlarına bağlı olmayan belirli (neredeyse tüm) platformlar nedeniyle Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı ile doğrudan Çin seçimi.

Çin'de yapılan bir protesto hakkında bir Facebook grubu olsaydı, Facebook topluluk kurallarına uymadığına karar vermedikçe Çin hükümeti bundan kurtulamazdı. Facebook Çin'de yasaklandıysa, Çin'in neyi gördüğü konusunda nihai güç veren Çin alternatiflerinin orada bulunmasıyla sonuçlanır..

Ancak, bu kadar basit değil. Çok daha karmaşık ve göründüğünden çok daha derine gidiyor.

Ortaya çıkan başka bir soğuk savaşa inebilir. Ve bu soğuk savaş tamamen verilerle ilgilidir. Tüm Amerikan sosyal medya platformları veri toplar. Ve bu veriler, ister reklam, ister çalışma, analiz, tahmin ve diğer pek çok farklı senaryoda kullanılabilir; büyük olasılıkla, bu platformlara kaydolarak tüm yoldan vermeyi kabul etmiş olursunuz..

Burada birçok kez dedik ki, bir şey ücretsiz olduğunda, gizlilik para birimiyle ödeme yapma eğilimindesiniz.

Çin tüm bu Amerikan ve Amerikan dışı platformların Çin'e girmesine izin veriyorsa, verilere erişimi yoktur. Çin'in kendi platformları varsa, bu onlara verilere erişmesini sağlar, bu da Çin'in hem iyi hem de kötü şekillerde gelişmesini sağlar.

Kötü mü iyi mi? Değişir. Çin bu verilerin bir kısmını çok iyi bir şekilde kullanıyor, bazıları, bu kadar iyi bir şekilde değil ve sonuçta gördüklerinizi kısıtlama gücüne sahip ve birçok durumda bunu yapıyor.

Çin'de iseniz, erişmek isteyebileceğiniz sosyal medyaya değil, genel olarak sosyal medyaya erişiminiz vardır. 2019'da Çin'de sosyal medya engellemesini kaldırmak istiyorsunuz çünkü Çin'de bulunmayan sosyal medya aracılığıyla Çin'deyken Çin dışındaki bir arkadaşınızla bağlantı kurmak istiyorsunuz. Ve aşağıda çözmenize yardımcı olacağız.

2019'da Çin'de Sosyal Medya Engellemesi Nasıl Kaldırılır

Çin'de sosyal medyanın engelini kaldırmak için yapmanız gereken tek şey Çin'de olmamak. Ve bunu, neredeyse Çin'den çıkmanıza izin verecek bir VPN kullanarak yapabilirsiniz..

Sansürsüz her yer çalışır.

Yine de herhangi bir VPN çalışmayacak.

Neden? Çin VPN hizmetlerinin Çin'de bariz nedenlerle çalışmasını engellediğinden.

Standart bir VPN, normal trafik gibi görünmemesi nedeniyle bir VPN olarak kolayca algılanabilir ve web sitelerinin yüklenmemesine neden olur. İşte burada Stealth VPN devreye giriyor.

Gizli VPN normal trafiğe karışarak tespit edilmenize izin verir ve böylece Çin'de olmayan bir ülkeye bağlandığında engellenen sitelere erişmenizi sağlar.

PrivateVPN, belki de sadece değil, aynı zamanda Stealth VPN ile gelen birçok hizmetten biridir. Netflix'i izlemek için en iyi hizmet, bir VPN ile Çin'in dışında olmak sosyal medya engelini kaldırmanıza izin verirken, Çin'de Amerikan Netflix'i izlemek istiyorsanız, Çin için VPN algılayabildiği için bunun için doğru VPN'e ihtiyacınız var. hizmetleri, Netflix ve diğerleri. Bunun için erişmek istediğiniz platformlarla çalışan sunuculara ihtiyacınız var.

PrivateVPN? Compareitech tarafından test edildiği üzere, dünyanın diğer Netflix bölgelerini, diğer tüm hizmetlerden daha fazla 21 bölge desteği ile desteklemektedir.. Amerikan Netflix en çok içeriğe sahiptir, ancak hepsine sahip değildir ve Netflix'ten mümkün olan en fazla faydayı istiyorsanız, 21 bölgeye bağlanabilmeniz buna izin verecektir. Ve evet, PrivateVPN ayrıca uygulamalarımızda, blogumuzda veya müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek öğrenebileceğiniz Amazon Prime, Hulu, DAZN ve daha pek çok şeyle birlikte çalışır.

VPN Çin'de Sizi Güvende Tutabilir?

Çinli bir vatandaş değilseniz, VPN kullanıyorsanız Çin'de hapse girme olasılığınız nispeten düşüktür, ancak bu riski almak istiyor musunuz? Ya Çin vatandaşıysanız?

Tamamen güvenli olmanın çok önemli olduğu yer burası.

Ve size ait olmayan cihazlarda VPN hizmetlerinin kullanılmamasıyla başlar. Özellikle halka açık cihazlarda ne tür bir yazılımın yüklü olduğunu asla bilemezsiniz. Çin, AI kadar inanılmaz bir iş yapıyor ve bir USB cihazından yükleyip yüklemese de bir VPN'i genel bir cihazda kullanmaya çalışmak, yakalanmanıza neden olabilir.

VPN hizmetlerine göre, PrivateVPN'e güvenseniz de güvenmeseniz de, bakmanız gereken önemli şey, kullandığınız servisin sunduğu şeydir.

En yüksek dereceli şifrelemeye sahip misiniz? PrivateVPN, AES-256 ile 2048 bit şifreleme ile birlikte gelir.

Kullandığınız hizmetin DNS Sızıntı Koruması ile birlikte IPv6 Sızıntı Koruması var mı? Bu tür sızıntılar sizi açığa çıkarabilir. VPN'nizin çalışmadığı durumlarda internetinizi kapatacak ve belirli uygulamaları kapatacak Application Guard ve Killswitch işlevi ne olacak? Harika VPN çalışmayı bırakmamalı, ancak olmaması gereken birçok şey var, olmuş olan. Eşeği sağlam kazığa bağlamak.

2019'da Çin'de sosyal medya engellemesini kaldırmak için bir VPN almayı planlıyorsanız, seçtiğiniz hizmetten bağımsız olarak buna bakmanız gerekir..

2019'da Çin'deki Sosyal Medyayı Engellemenin Yolu Budur

Doğru araca sahipseniz, 2019 yılında Çin'de sosyal medya engellemesini kaldırmak zor değil.

PrivateVPN? İPhone, Android veya bilgisayarınızda Çin'in internet bloğunu atlamanızı sağlayan Stealth VPN ile birlikte gelen bir VPN'dir. Sizi güvende tutacak ve Netflix gibi platformlar tarafından engellenen içeriğin engellemesini kaldıracak özelliklere sahipken.

Çin'e bir seyahat planlıyorsanız, ne bekliyorsunuz? 60 saniyelik kaydımızla şimdi kaydolun.

Administrator tarafından yazıldı..

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me