Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA

Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA

Autor: Michael Smolski, 2017-12-31 16:38:10 v podnikaní
Majte najrýchlejší možný internet vo vašej krajine. Zaplaťte za najlepšie káble, smerovače a predlžovače. Sledujte svoje 4K karty kariet v rozlíšení Full HD, pretože „váš internet je príliš pomalý“.
Takto môže vyzerať nedostatok neutrality siete. Okrem sledovania niečoho vo vysokom rozlíšení namiesto 4 kB môže byť váš najmenší problém. Možno budete musieť zaplatiť, aby ste mohli platiť pomocou Paypal. Myslíš si, že je to vtip? "Ľudia by určite protestovali." Deje sa to v Portugalsku. Teraz tieto služby nemusia byť nevyhnutne blokované, ale ak za balík neplatíte, platíte viac za ich používanie, v každom prípade platíte viac.


Aké sú však možné dôsledky nedostatočnej neutrality siete v USA?

Ak poskytovatelia internetových služieb plne kontrolujú rýchlosť webových stránok spolu s tým, ktoré webové stránky sú prístupné a za aké náklady, ako to ovplyvní používateľov internetu?

Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA
Niektoré spoločnosti sa môžu rozhodnúť zvýšiť zisk zo služieb, ktoré vlastnia. Comcast vlastní NBC. Netflix je populárny a počíta sa ako konkurencia. Spoločnosť Comcast sa môže pokúsiť povzbudiť používateľov, aby používali NBC, spomalením siete Netflix pre všetkých, ktorí používajú spoločnosť Comcast ako svojho poskytovateľa internetu. To by zvýšilo ich zisky z NBC. Mohli by tiež urobiť niečo úplne iné a namiesto toho nabiť ľudí, aby dokonca používali Netflix a preto zarábajú peniaze za služby, ktoré nevlastnia, ale každý ich používa. Ľudia neprestanú používať Netflix. Tento poplatok pravdepodobne zaplatí väčšina.

Comcast to môže urobiť. Budú mať právomoc to robiť legálne.

Výsledkom nedostatočnej neutrality siete bude to, že za využívanie služieb, ktoré už využívate, budete pravdepodobne platiť viac a za niektoré z nich pravdepodobne nedosiahnete najefektívnejšiu rýchlosť. A niektoré budú úplne zakázané.

Aj keď to vyzerá zle, spoločnosti, ktoré sa rozhodnú takto zvýšiť svoje zisky, nemusia byť tiež koncom sveta. Ako získavate zákazníkov? Ponúkate niečo, čo žiadna spoločnosť neponúka. Zatiaľ čo spoločnosti môžu využiť nedostatok neutrality siete na zisk zo svojich služieb, niektoré spoločnosti budú môcť získať zákazníkov tým, že neurobia nič, ale ich nedostatok činnosti v oblasti neutrality siete môže byť predajným miestom na získanie ďalších zákazníkov.. Poskytnutie slobody a úplný prístup môžu viesť k tomu, že začnete využívať ich služby.

Môže byť VPN nápomocná proti neutrality siete a ako to ovplyvní trh?

Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA
Závisí to od toho, ako poskytovatelia internetu zvládajú rýchlosť na webových stránkach. Ak je web PrivateVPN spomalený, pomocou siete VPN môže byť bežný. Ak však internet poskytuje riešiteľné webové stránky zrýchlením webových stránok, ktoré chcú zrýchliť namiesto spomalenia iných webových stránok, potom VPN nebude veľmi nápomocná.

VPN môže zabrániť spomaleniu stránok tým, že skryje, ku ktorým stránkam sa pristupuje. Nemôže im pomôcť zrýchliť ich. Čím väčší problém však nastane, ak sa poskytovateľ rozhodne napríklad zablokovať našu webovú stránku. Nedostatok fungujúcej webovej stránky môže mať veľký vplyv na akékoľvek podnikanie.

Spôsobí nedostatok neutrality siete v USA celosvetový fenomén rovnakej činnosti na celom svete?

Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA
USA majú obrovský vplyv na dianie na tejto planéte. Všetky hlavné veci, ktoré sa dejú v USA, sú počuť v správach na celej planéte. Vždy, keď USA podniknú kontroverznú akciu, dáva to ostatným krajinám pocit, že majú tiež právo podniknúť také kroky bez akýchkoľvek následkov..

„Ak v USA neexistuje čistá neutralita? Čo nám bráni, aby sme to nemali? Nebudú to mať následky. “

Zatiaľ čo USA majú zásadný vplyv a môžu mať vplyv na krajiny, krajiny, ktoré chcú, aby to už mali alebo majú nejakú podobu. Napríklad Čína. S výnimkou Číny, ktorá ovplyvňuje poskytovateľov sietí, je vláda. Napríklad, vláda nariadila Číne, aby do februára 2018 zablokovala prístup do virtuálnych súkromných sietí.

V USA má každá spoločnosť aspoň slobodu blokovať, čo chce. V krajinách ako Čína diktuje to, čo je blokované všade. A blokovanie služieb VPN spolu s tisíckami webových stránok je skutočným problémom.

Problém je v tom, že kroky ako v USA umožňujú iným krajinám robiť to, čo chcú. "Ty robíš toto? Urobíme niečo podobné. “

Kto bude kontrolovať poskytovateľov prístupu na internet?

Poskytovatelia internetu sa budú ovládať sami. To je problém. Čokoľvek im vyhovuje, môžu do značnej miery robiť. FCC, ktorý mal nad tým kontrolu, už v tom nemá toľko sily. Federálna obchodná komisia bude teraz zdieľať určitú moc. Problém je v tom, že s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú schopní zabrániť poskytovateľom internetu v prijímaní akýchkoľvek neetických opatrení.
Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA

Budete mať prístup k materiálom chráneným autorskými právami na internete?

Nie v mnohých prípadoch. Toto však nie je nič nové. Vlády často blokujú nezákonný obsah. Napríklad stránky typu torrent. Teraz je však možné blokovať prístup všeobecne. Ak zmeníte svoju polohu, sieť VPN vám môže pomôcť získať prístup na stránky, ktoré sú v USA zakázané. Skutočný problém sa stane, keď sa odstráni obsah, napríklad ak sa odstráni video YouTube. Ak je odstránený, nemáte k nemu prístup.

Ide o to, že obsah sa vždy blokuje. A potom niekto znova vytvorí nejaké webové stránky a je to znova späť. Blokovanie webových stránok však bolo oveľa dlhšie ako predtým.

Ak poskytovatelia internetu majú kontrolu nad tým, ktoré stránky sú blokované, môžu ľahko blokovať webové stránky s nezákonným obsahom vždy, keď sa objavia. Ak má NBC novú televíznu reláciu a ľudia ju môžu sťahovať alebo streamovať na internete, Comcast môže jednoducho zablokovať webovú stránku, ktorá tieto veci zobrazuje, bez problémov oveľa rýchlejšie..

Či už ide o torrent webové stránky, streamingové webové stránky alebo doplnky tretích strán spoločnosti Kodi, môžete očakávať, že v budúcnosti budete mať na internete menej obsahu, alebo aspoň bude ťažšie nájsť ho..

Ak začnete používať VPN?

V súčasnosti vám VPN umožňuje byť prakticky kdekoľvek a zároveň byť šifrovaná. K ľubovoľnému obsahu môžete pristupovať jednoducho zmenou polohy. V budúcnosti? Akonáhle je sieťová neutralita skutočne preč, budete môcť obísť spomalenie webových stránok za predpokladu, že sú spomalené oproti exkluzívnym webovým stránkam vyššou rýchlosťou..

Pozrite si príručku o jeho nastavení v počítačoch a mobilných zariadeniach.

Vráti sa neutralita siete?

Byť schopný robiť čo chceš na jednej strane, je sloboda. Táto sloboda môže tiež brániť miliónom v tom, aby robili, čo chcú. Sloboda môže zabiť slobodu.

Čo sa stane s nedostatkom neutrality siete v USA
Čistá neutralita zostane a bude to fungovať. V tom zmysle, v akom sa ho USA zbavili, otvorili možnosti mnohým iným krajinám, ktoré sa po odstránení nikdy nevrátia k nejakej forme neutrality siete. V U.S.A? Pravdepodobne to bude v budúcnosti. USA sú krajinou, v ktorej ľudia môžu mať veľký vplyv, keď sa niečoho zaviažu. Je to tiež úplná demokracia. A na základe množstva opozície, pokiaľ ide o ňu, je to len otázka času.

Napísal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me