Je to VPN to stojí za to alebo by ste mali získať zadarmo alebo ho vôbec nepoužiť?

Je to VPN to stojí za to alebo by ste mali získať zadarmo alebo ho vôbec nepoužiť?

Autor: Michael Smolski, 2018-03-15 13:15:19 v službe VPN


Stojí za to VPN alebo používa bezplatnú lepšiu voľbu? Alebo by ste vôbec nemali používať VPN? Závisí to od toho, čo hľadáte a od služby, ktorú používate.

Je to VPN to stojí za to alebo budete v poriadku bez neho?

Ak na kontrolu správ používate iba svoje zariadenie a neposielate žiadne citlivé správy alebo nerobíte veci, na ktoré nie ste na internete hrdí, tak to nie je. Ak nepotrebujete sledovať niečo, čo nie je vo vašej krajine k dispozícii, je pravdepodobné, že nepotrebujete ani sieť VPN.

Ak však hľadáte, či služba VPN stojí za to, je pravdepodobné, že nie ste John Doe, ktorý na kontrolu správ používa iba internet..

Ak máte na internete čo skrývať bez ohľadu na to, čo to je, najbezpečnejším spôsobom je VPN. PrivateVPN používa AES 256-bitový šifrovací kód s 2048-bitovým DH kľúčom. Pravdepodobne neviete, čo to znamená, aby sme to uviedli do perspektívy, bude to trvať bilióny dolárov, aby sa tento druh šifrovania rozbil..

Ak nemáte čo skrývať, nepotrebujete VPN. Ale nie je veľa ľudí, ktorí nemajú čo skrývať. A skrytie bez použitia VPN, ak je pripojenie k internetu, nie je ľahká úloha. V skutočnosti je takmer nemožné niečo skryť bez použitia siete VPN.

A potom je tu celý “Chcem sledovať BBC iPlayer mimo Veľkej Británie a americký Netflix mimo USA“Druh problému, ktorý majú ľudia. Ak sa nachádzate v krajine, kde nemôžete pristupovať k obsahu, ku ktorému chcete pristupovať, jednoducho preto, že ste na zlom mieste, kde sa VPN stáva mimoriadne cennou.

Nie všetky služby VPN sú však vytvorené rovnako, takže nie všetky vám poskytnú ochranu a možnosť prístupu k obsahu.

Bezplatné služby VPN skutočne neponúkajú službu VPN

Na konci dňa musí každá spoločnosť zarobiť peniaze.

Aj keď spoločnosť mala byť milá, náklady na uvedenie služby VPN do prevádzky sú spojené s mnohými nákladmi. Existuje len toľko, koľko dokáže spoločnosť.

Ak je služba bezplatná, pritiahne samozrejme viac ľudí. Čím viac ľudí používa server, tým pomalšie to funguje. V súčasnosti platí, že pri platených službách to nie je problém, pretože na servery a internetovú investíciu sú väčšie investície. V PrivateVPN nakupujeme našu internetovú kapacitu priamo od poskytovateľa IP tranzitu namiesto od hostiteľskej spoločnosti, ako je bezplatná služba a veľa dokonca platených služieb áno. Niektoré naše internetové kapacity samozrejme získavame aj od hostingových spoločností, ale ich získanie priamo od poskytovateľa tranzitu IP nám umožňuje čakať a poskytovať vyššie rýchlosti.

Zadarmo VPN služby môžu byť zadarmo, ale sú tiež veľmi pomaly. A servery nemajú tendenciu byť ani na mnohých miestach. Na PrivateVPN sa zameriavame na poskytovanie serverov v čo najväčšom počte krajín, aby sme vám umožnili prístup k obsahu, ku ktorému pravdepodobne nebude možný prístup mimo určitej krajiny. Ponúkame 56 rôznych umiestnení serverov, takže nech už chcete pristupovať k obsahu v Poľsku alebo vo Vietname, môžete. Bezplatné služby medzitým poskytujú iba americké servery.

Účelom podnikania je zarobiť si peniaze. Pokiaľ nie ste neziskový, musíte zarobiť peniaze. Čo robí väčšina bezplatných služieb VPN ?. Poskytujú vaše údaje. Niečo, čo služba VPN nemá robiť. Áno, ak vás zaujíma, či to stojí za to VPN, bezplatná služba VPN je s najväčšou pravdepodobnosťou nie.

Spoločnosť niekedy vaše údaje nepredá. Niekedy tieto údaje jednoducho použije na svoj vlastný zisk. Facebook je vynikajúcim príkladom s programom Onavo Protect. Teoreticky ide o bezplatnú službu VPN, ale zhromažďuje vaše údaje a Facebook ju používa na „získanie prehľadu o produktoch a službách, ktoré ľudia oceňujú“.

Stojí za to VPN, ak je bezplatná? Pravdepodobne nie. Vždy je tu háčik. a nemôžete dovoliť úlovky, keď je to spojené s bezpečnosťou.

Ale stojí za to VPN, ak to stojí alebo by ste ich vôbec nemali používať?

Ak vám služba VPN môže poskytnúť službu, ktorá poskytuje správne šifrovanie a nemá protokoly, pretože záleží aj na úplnom šifrovaní, potom stojí za to sieť VPN. Samozrejme, na mnohých umiestneniach serverov záleží, pretože inak budete uviaznutí, pokiaľ ide o obsah, ku ktorému máte prístup.

A to je to, čo sa snažíme poskytnúť na PrivateVPN. Každá spoločnosť môže povedať, že neuchováva žiadne informácie týkajúce sa vašich aktivít, ale aj keď sme to chceli, sme švédska spoločnosť a švédske zákony o ochrane osobných údajov nám nič také nedovoľujú, aj keď by sme chceli na ktoré nemáme.

Ak si chcete nás vyskúšať, môžete získať úplnú refundáciu 30 dní, ak nie ste spokojní s našou službou po zaregistrovaní sa v našej jednoduchej 3-krokovej registrácii po stlačení tlačidla Kúpiť v pravom hornom rohu obrazovky.

Napísal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me