Existuje na internete ešte stále súkromie v roku 2018?

Stále existuje súkromie na internete v roku 2018?

Od PrivateVPN, 2018-05-03 16:05:22 in Business


„Existuje súkromie na internete aj v roku 2018?“ To je otázka, ktorá sa bude tento rok veľa opýtať. Uveďme krátku časovú os internetu a súkromia do roku 2018. Čína sa od začiatku februára tohto roku pokúsila zakázať všetky služby VPN. Tesne predtým, ako k tomu došlo v roku 2018, Rusko zaviedlo zákon, ktorý spoločnostiam VPN nariadil zákaz určitých stránok od používateľov v Rusku. Ak neviete, čo je to VPN, VPN je virtuálna súkromná sieť, ktorá ľuďom umožňuje slobodu na internete. Ale najväčšia udalosť v tomto roku? Facebook. Alebo odhaľujú skutočnosť, že Facebook odhalil údaje 87 miliónov používateľov.

Existuje aj na internete súkromie v roku 2018? Áno a nie. Závisí to od toho, čo máte prístup a kde ste pripojení k internetu.

Existuje ochrana osobných údajov na internete v roku 2018, keď príde na veľké platformy ako Facebook?

Viete, prečo je Facebook taký skvelý nástroj pre marketing? Ako keď zapnete televízor, môžete byť babkou alebo sedemročné dieťa. Možno hľadáte kúpiť auto alebo hľadáte kúpiť bicykel. Televízna reklama je väčšinou lotéria. Iste, môžete trochu predpovedať určitý typ publika na základe toho, čo je zapnuté, ale okrem toho nemáte žiadnu kontrolu.

Facebook je vynikajúci marketing, pretože môžete osloviť ľudí, ktorých chcete osloviť. Žiadne lotérie ako s televíznymi reklamami. Ako je možné osloviť presné publikum? Človek jednoducho potrebuje vedieť, čo chce niekto na základe toho, čo človek robí. Facebook vie, kto chce čo. A to z neho robí skvelý marketing. Vaše súkromie však trpí, pretože údaje sú potrebné na to, aby sa vedelo, čo chce.

Ale to bol problém už mnoho rokov. A to nielen na Facebooku.

Veľké platformy sociálnych médií potrebujú na spustenie veľa peňazí. Viete, koľko to stojí, aby stovky miliónov používateľov mohli používať službu naraz? A tu hovoríme iba o serveroch. Nevadí vývojárom, zákazníckemu servisu a ľuďom, ktorí kontrolujú, či obsah spĺňa pokyny. Jo, a potom spoločnosť musí zarobiť aj peniaze, pretože to je cieľ firiem na konci dňa. Ak ponúkate bezplatnú službu a chcete mať všetko, musíte mať reklamy. Či už používate akúkoľvek veľkú službu, očakávajte, že vaše informácie sa získajú a potom sa použijú pre reklamy.

Existuje súkromie na internete aj v roku 2018, pokiaľ ide o sociálne médiá? Nie. Ale to nebolo dlho.

Existuje ochrana osobných údajov na internete, keď príde na všetko ostatné?

Takže ste si mysleli, že ak nemáte platformu sociálnych médií, budete mať na internete súkromie? Nie práve.

Zatiaľ čo Facebook berie vaše údaje, väčšina vlád nie je o nič lepšia a v skutočnosti je oveľa horšia ako Facebook.

V skutočnosti to nie sú len vlády. Poskytovatelia internetu to tiež môžu urobiť. A nezabudnite, že operátor siete Wi-Fi, ku ktorej ste pripojení, môže tiež skontrolovať, čo robíte. A ani to nemusíte mať pod kontrolou, pokiaľ ide o otvorené siete. Softvér je všetko, čo potrebujete na prístup k veciam, ako sú heslá.

Existuje však spôsob, ako zostať chránený proti vláde, poskytovateľom internetu a otvoreným sieťam, ktoré budete používať pri každom pripojení k bezplatnému Wi-Fi. Musíte použiť sieť VPN, ktorá je virtuálnou súkromnou sieťou.

Keď sa pripojíte k jednému, všetko, čo robíte, sa stane nečitateľným pre kohokoľvek, kto sa pokúša získať prístup k nemu, pretože to, čo robíte, je šifrované.

Facebook berie vaše údaje. Tieto údaje však s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú tak citlivé ako informácie, ktoré od vás môže vziať vláda alebo niekto, kto má na starosti internet v hoteli..

Naša VPN je dodávaná s 256-bitovým šifrovacím kódom AES s 2048-bitovým DH kľúčom, čo by znamenalo, že by išlo vláde, aby sa pokúsila tento kód prelomiť, pokiaľ ide o peniaze. Bolo by to smiešne drahé. Hovoríme o biliónoch dolárov, ktoré sú drahé. Uisťujeme vás, že budete v bezpečí. Pokiaľ to nevypnete.

Nastavenie je relatívne jednoduché. Stačí kliknúť na tlačidlo Kúpiť a prejsť procesom registrácie v troch krokoch a následne si stiahnuť správnu verziu nášho klienta. Všetky verzie nášho klienta nájdete na stránke Stiahnuť v dolnej časti našej webovej stránky. Po inštalácii nášho klienta poskytnite svoje údaje a pripojte sa k serveru podľa vášho výberu. A to je všetko. Získate veľa súkromia, na ktorom ste predtým zmeškali.

Sú však spoločnosti VPN dôveryhodné?

Skvelá otázka. A záleží to úplne na spoločnosti. Najlepšia voľba je ísť za spoločnosťou, ktorá nie je zo zákona schopná prevziať vaše údaje, v súlade so zákonmi v krajine, v ktorej má spoločnosť sídlo. Na PrivateVPN, aj keď sme ich chceli použiť, nemôžeme. Švédsko má prísne zákony o ochrane súkromia. Zákon možno brať vážne ako slovo spoločnosti, však? Koniec koncov, Facebook tvrdí, že sa stará o vaše súkromie.

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba hľadať, sú zmluvné podmienky. Služba VPN spoločnosti Facebook spoločnosti Onavo napríklad zhromažďuje údaje. Presne to neurobí služba VPN. Našťastie vám to jasne hovoria, ale niektoré spoločnosti to tak nie sú.

Buď opatrný.

Existuje na internete ešte stále súkromie v roku 2018? čiastočne.

Sociálne médiá? To, čo robíte, sa zhromažďuje. Zvyšok internetu? Závisí to od toho, či ste šifrovaní alebo nie.

Napísal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me