Ako nainštalovať VPN na smerovač (+ výhody a nevýhody)

Ako nainštalovať VPN na smerovač (+ výhody a nevýhody)

Autor: Michael Smolski, 2019-09-26 09:52:04 v príručke


Ak ste niekedy mali problém s používaním určitej zábavnej platformy s VPN, pretože zariadenie, ktoré ste chceli používať, nepodporovalo služby VPN, dobrou správou je, že tento problém môžete vyriešiť, ak na router nainštalujete sieť VPN..

Nie také dobré správy? Existujú určité jasné nevýhody inštalácie VPN na router. Predtým, ako prejdeme na to, ako nainštalovať VPN na smerovač, ktorý nie je tak komplikovaný, budeme mať tendenciu hovoriť o tom, že väčšina sprievodcov v tejto téme vám povie, aby ste nakonfigurovali smerovač, ale neprechádzajú vás. kroky, ako to urobíte.

Niektoré výhody VPN na smerovači

 • Nie ste obmedzení na platformy, ktoré podporujú služby VPN. To znamená, že môžete odblokovať Hulu, DAZN, American Netflix alebo čokoľvek, čo chcete odblokovať (poskytujeme všetkých týchto sprievodcov (a ďalšie) na našom blogu) na zariadeniach, ktoré bežne nepodporujú zariadenia ako Apple TV, Chromecast, Roku alebo iba priemernú inteligentnú televíziu.
 • Zabezpečením celej siete môžete chrániť celý svoj domov / kanceláriu so zmenou IP a so šifrovaním.
 • Ochrana všetkých zariadení. PrivateVPN ponúka podporu až pre 6 zariadení súčasne, čo je dosť pre každého, ale ak pripojíte VPN k smerovaču a máte 7 zariadení, všetky tieto zariadenia budú fungovať ako smerovač a počíta sa iba ako jedno pripojenie..

Niektoré nevýhody VPN na smerovači

 • Ste pripojení k rovnakému umiestneniu na všetkých zariadeniach. Ak nainštalujete sieť VPN na smerovač a pozeráte Hulu mimo USA na Apple TV, ktorý nepodporuje služby VPN, každé zariadenie, ktoré používate, sa bude nachádzať v USA. To znamená, že niekto, kto sa chce pozerať na Power sezónu 6, keď je vo Veľkej Británii, ju nemôže sledovať, keď je pripojený k tejto sieti.
 • Spojenie je omnoho pomalšie. Čím je smerovač horšej kvality, tým viac to bude problém.
 • Bolesť pri nasadení. Je to hlavne kvôli tomu, ako sú nepraktické smerovače navrhnuté pre väčšinu používateľov. Nie je to však tak, že je veľmi ťažké nainštalovať sieť VPN na smerovač. Je to len tak, že je ťažké v porovnaní s tým, aké ľahké je zapnúť funkciu PrivateVPN v našej aplikácii.
 • Nie je také bezpečné ako VPN na vašom zariadení. Po pripojení k sieti VPN na smerovači je celá sieť celkovo bezpečná. No, takmer bezpečné. Ľudia, ktorí sú pripojení k vašej sieti, majú možnosť zachytiť niektoré z týchto údajov, pretože vaše zariadenie nie je priamo pripojené k sieti VPN.

Najlepšie riešenie, ako sa vyhnúť problémom s pripojením VPN na smerovači?

Získajte dva smerovače.

Po pripojení smerovača k smerovaču môže byť hlavné pripojenie bez VPN, medzitým sekundárne, s VPN.

Týmto spôsobom môžete mať slobodu voľby, či ste pripojení k sieti VPN na smerovači alebo nie. Sloboda, ktorú máte iba s jedným smerovačom, okrem toho, že mať dva smerovače, proces prepínania záleží skôr na sekundách než na minútach..

Ako nainštalovať VPN na smerovač

Routery sa v priebehu rokov ohromne zlepšili a ich používanie je dnes omnoho jednoduchšie ako pred 10 rokmi. S výnimkou toho, že okrem smerovačov Amplifi (ktoré v tejto chvíli nepodporujú VPN), neexistujú žiadne možnosti, ktoré by boli veľmi pohodlné, takže stále nie je tak jednoduchý, ako by mohol byť a veľa krokov sa bude líšiť.

Aby sme vám to uľahčili, prevedieme vás, ako nainštalovať VPN na smerovač s najuniverzálnejšími krokmi, zatiaľ čo odkazujeme na konkrétnejších sprievodcov, ktoré máme na našich stránkach, ktoré budú obsahovať konkrétne nastavenia a ďalšie informácie, ktoré môžete alebo nemusíte.

1. Ak chcete nainštalovať VPN do smerovača, musíte sa najprv prihlásiť do smerovača

Na základe skutočnosti, že väčšina domácností má heslá od výrobcu smerovača, je možné predpokladať, že väčšina ľudí sa nikdy predtým neprihlásila do svojich smerovačov skôr.

Ak to robíte prvýkrát, mali by ste sa oboznámiť so všetkými svojimi nastaveniami, pretože výrobné nastavenia sa často neupravujú tak, aby vyhovovali vašim konkrétnym potrebám, ktoré môžu ovplyvniť výkon, nie vo váš prospech..

Ako sa prihlásite do smerovača? Potrebujete svoju IP adresu. Nájdete ho na nálepke na vašom smerovači alebo stačí ísť na privatevpn.com, kde sa vaša IP adresa bude zobrazovať navrchu - za predpokladu, že nie ste v danom čase pripojení k sieti VPN. Stačí ho skopírovať a vložiť do webového prehľadávača. Keď to urobíte, prihláste sa. Vaše heslo by malo byť na nálepke smerovača.

Ak máte problémy s prihlásením, skúste použiť vaše aktuálne sieťové heslo alebo inak resetujte router na výrobné nastavenia a potom skúste použiť heslo na nálepke routera.

2. Nainštalujte VPN do smerovača pomocou týchto jednoduchých krokov

Najväčší problém s návodmi, ako nainštalovať sieť VPN na smerovač, je v skutočnosti, že vám vlastne nehovoria, ako to urobiť. Koniec koncov, existuje veľa rôznych smerovačov, ale väčšina aspektov nastavenia je veľmi podobná, a my ich nižšie uvedieme..

 1. Vyhľadajte v smerovači časť VPN. Ak to nemôžete, pravdepodobne nebudete môcť nainštalovať sieť VPN na smerovač, ktorý momentálne vlastníte.
 2. Vyplňte prihlasovacie údaje k VPN. Budete tiež musieť uviesť niektoré ďalšie podrobnosti, ktoré v našich režimoch pokrývame hĺbkových sprievodcov okolo určitých smerovačov.
 3. Stiahnuť ▼ certifikát PrivateVPN a nahrajte ho. Je to ako nainštalovať certifikát na webovú stránku.
 4. Uveďte podrobnosti o serveri, ku ktorému sa chcete pripojiť. Vzhľadom na to, že nepoužívate službu VPN priamo, musíte ju vykonať ručne. Prejdite na náš zoznam serverov a vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť, a zadajte ich do smerovača.

To nie je všetko, čo musíte urobiť, a poradie sa môže líšiť, ale v tom prípade prichádzajú podrobnejší sprievodcovia, ktorí sa netýkajú iba OpenVPN, ale aj rád PPTP a platforiem, ako je Tomato..

Prečo VPN na routeri nestačí na zábavu

Spomenuli sme, že jednou z nevýhod alebo negatív inštalácie VPN na smerovač je rýchlosť, s ktorou môžete alebo nemusíte mať problémy v závislosti od smerovača..

Pokiaľ ide o zábavu, väčším problémom je to, s ktorými službami VPN, ktoré používate, spolupracuje.

Vidíte, nie je to také jednoduché ako pripojenie k americkému serveru a sledovanie American Netflix. Prajeme si, aby to bolo vtedy, keď by bolo možné odblokovať každú jednotlivú službu na svete jediným kliknutím.

Aby ste však mali prístup k American Netflix, potrebujete server, ktorý podporuje American Netflix. Rovnaké pre BBC iPlayer, ESPN +, Hotstar a takmer každú ďalšiu službu tam.

Prečo? Keďže spoločnosti, ktoré nemajú práva na zobrazovanie obsahu všade, musia sa snažiť zabrániť ľuďom v prístupe k tomuto obsahu z miest, kde nemôžu zobrazovať obsah. Výsledkom je, že veľa serverov VPN často nefunguje so zábavnými platformami.

To je niečo, čo potrebujete vedieť, ak chcete nainštalovať sieť VPN na smerovač.

A to je tiež niečo, čo PrivateVPN rieši zameraním sa na kvalitu pred kvantitou. Menej serverov, ale viac serverov, ktoré fungujú. Výsledok? Najviac podporované regióny Netflix na trhu a podpora všetkých hlavných zábavných platforiem, o ktorých si môžete prečítať všetko na našej stránke.

Môžete si to vyskúšať sami pomocou našej 7-dňovej skúšobnej verzie bez rizika. Stačí si len vytvoriť účet a je dobré ísť.

Takto sa inštaluje sieť VPN na smerovač

Inštalácia VPN na router má svoje výhody a nevýhody, ale pre tých, ktorí potrebujú nainštalovať VPN na router, je to uskutočniteľné za predpokladu, že máte router, ktorý podporuje služby VPN.

Našli ste to užitočné? Nezabudnite sa pozrieť na náš blog, kde nájdete ďalšie užitočné príručky, či už ide o bezpečnosť alebo zábavu.

Napísal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me