10 prekvapivých faktov o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli

10 prekvapivých faktov o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli

Autor: Michael Smolski, 2019-08-26 13:42:26 v službe VPN


Zaujímajú vás služby VPN? Chcete sa dozvedieť nejaké zaujímavé informácie o službách VPN? Píšete kolégium a hľadáte nejaké fakty o službách VPN? Tu je 10 prekvapujúcich faktov o VPN službách, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

1. Väčšina používateľov VPN nie je pirátmi

Toto je pravdepodobne najviac prekvapujúca skutočnosť o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

Ľudia predpokladajú, že ľudia používajú služby VPN, aby zostali chránení, zatiaľ čo sťahujú televízne programy alebo filmy.

Realita je taká Za prémie platí 77% používateľov VPN obsah každý mesiac.

A hoci to môže byť najviac prekvapujúci fakt o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne na tomto zozname nevedeli, nie je pre nás vôbec prekvapujúce..

Väčšina používateľov VPN je ochotná zaplatiť za pohodlie, či už ide o prístup do Hulu alebo DAZN, aby sledovali svoje obľúbené predstavenia alebo inak futbalový zápas. Problém spočíva v tom, že tieto služby nemôžu sledovať, pretože sú vo väčšine krajín blokované geograficky. Tento problém vyriešia služby VPN, ako napríklad PrivateVPN.

V skutočnosti by sme mohli argumentovať, že služby VPN podporujú zákonnosť, pretože umožňujú ľuďom prístup k obsahu, ktorý chcú, a za ne platia, a nie ich bezplatne torrentovať..

2. Ľudia vo väčšine krajín používajú služby VPN na prístup k lepšej zábave

Tým sa zálohuje bod číslo jedna o väčšine ľudí využívajúcich služby VPN, aby mali prístup k lepšiemu obsahu.

Z 138 962 používateľov internetu vo veku 16 - 64 rokov v 40 krajinách, ktorí sa zúčastnili prieskumu využívania VPN, ktorý uskutočnil GlobalWebIndex, 51% z nich uviedlo, že na prístup k lepšej zábave používajú VPN.

3. Ľudia sa začínajú zaujímať o svoje súkromie, hoci

53% používateľov internetu sa teraz viac zaujíma o svoje súkromie ako pred rokom.

Môžu služby VPN pomôcť?

Trochu.

Pokiaľ ide o internet, existujú tri hlavné typy problémov s ochranou súkromia.

  1. Váš poskytovateľ internetu alebo vláda majú vedomosti o vašich činnostiach.
  2. Osoba, ktorá zachytáva vaše údaje hackerom alebo je pripojená k verejnej sieti Wi-Fi.
  3. Aplikácie ako Facebook zhromažďujúce údaje o vás.

Pokiaľ ide o poskytovateľov internetu, ktorí sa pozerajú na vaše činnosti, sieť VPN vás ochráni pred zmenou a šifrovaním IP. To isté platí pre ľudí v sieti Starbucks, ktorí sú pripojení k rovnakému Wi-Fi ako vy, čo je pravdepodobne najväčšou hrozbou pre osobných používateľov, pretože je jednoducho neuveriteľne ľahké sa pripojiť a získať prístup k niekým údajom vo verejných sieťach.

A potom je tu tretí typ, zber údajov podľa aplikácií. Sieť VPN vás pred tým nechráni, pretože zatiaľ čo tieto údaje môžu byť počas odosielania šifrované, v konečnom dôsledku sa odosielajú na Facebook alebo ktokoľvek, kto vlastní aplikáciu, ktorú používate, a že VPN nebude nič robiť či používate technológiu PrivateVPN alebo inú sieť VPN.

4. Nie všetky služby VPN pracujú v krajinách s cenzúrou

Služby VPN sú ľahko zistiteľné ako služby VPN. Krajiny s cenzúrou, ako je Čína, dokážu ľahko zistiť služby VPN, pretože sa nezmiešavajú s bežnou prevádzkou.

Preto väčšina služieb VPN v Číne vôbec nefunguje.

Kľúč k VPN, ktorý pracuje v Číne? Je to použitie technológie Stealth VPN, ktorá je režimom v niektorých službách VPN, ktoré sa dokážu spojiť s bežnou prevádzkou, takže môžu pracovať v krajinách s cenzúrou. Pri použití tohto režimu však dochádza k určitému zníženiu rýchlosti.

S PrivateVPN nájdete Stealth VPN v nastaveniach VPN.

5. Viac Neznamená to lepšie

Ľudia predpokladajú, že čím viac serverov je, tým viac zábavných služieb bude môcť služba VPN odblokovať.

Jedným z prekvapivejších faktov o službách VPN je, že tomu tak nie je.

Možno za to nie sú vinné služby VPN. Všetci dávame prednosť množstvu. A to je to, čo väčšina služieb VPN používa ako miesto predaja.

Sledovanie amerického Netflixu v Indii alebo vo Veľkej Británii bohužiaľ nie je také jednoduché ako pripojenie k americkému serveru.

Spoločnosti ako Netflix, Hulu alebo DAZN sa musia snažiť zabrániť tomu, aby služby VPN pracovali v USA. Ak je spoločnosť držiteľom práv na predstavenie konkrétnej relácie v určitej krajine a tento obsah je k dispozícii na stránkach American Netflix a jednotlivec sa rozhodne pripojiť k sieti VPN a pozerať sa na reláciu American Netflix namiesto platenia predplatného za túto platformu ktorý to podporuje v ich krajine, táto spoločnosť zjavne nebude šťastná a mohla by zažalovať Netflix.

Preto spoločnosti ako Netflix sťažujú sledovanie Netflixu.

Ak hľadáte najlepšiu sieť VPN pre zábavu, nezabudnite hľadať kvalitu pred kvantitou. Je nevyhnutné vedieť, aké služby služba podporuje.

PrivateVPN má záložku, ktorá zobrazuje niektoré zo služieb, s ktorými pracuje, vďaka čomu je ľahké sledovať to, čo chcete sledovať, za pár sekúnd. Ponúka tiež 7-dňovú bezrizikovú skúšobnú verziu, ktorá je pravdepodobne najjednoduchšou skúšobnou verziou, do ktorej sa kedykoľvek zapojíte, aby ste si ju mohli vyskúšať sami.

6. Krajiny v Ázii využívajú VPN oveľa viac ako v Európe a Amerike

Ázie majú nielen tendenciu mať vyššiu populáciu ako krajiny v Európe a Amerike, ale aj krajiny majú oveľa vyššie percento používateľov..

Služby VPN v minulom mesiaci využilo 55% používateľov v Indonézii, 43% používateľov v Indii a 38% používateľov v Thajsku. Medzitým v Európe, kde žije omnoho menej ľudí ako v Indii, iba 21% používateľov používalo internet v poslednom mesiaci..

Samozrejme, že nie každá osoba na tejto planéte bola braná do úvahy, takže sa to v skutočnosti môže dosť líšiť, ale v každom prípade rôzne údaje jasne ukazujú, že ľudia v Ázii hľadajú služby VPN pre viac.

7. Bezplatné služby VPN Často nie sú službami VPN

Toto je jedno z nešťastných faktov o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

Virtuálna súkromná sieť = VPN

Ale čo keď VPN nie je súkromná? Je to stále VPN alebo viac VN?

Na vašom blogu často hovoríme, že keď niečo nie je zadarmo, platíte v mene súkromia.

Pokiaľ ide o aplikácie zhromažďujúce údaje, väčšina z nich uznáva, že to robí, a aby bola spravodlivá, vo väčšine prípadov pomáha svetu napredovať. Tieto údaje spracováva AI a ľudia ich nezohľadňujú, takže vo väčšine prípadov tento druh zhromažďovania údajov nepoškodí.

Keď však služba VPN zhromažďuje údaje, nie je to v poriadku. Celkovým účelom služieb VPN je vaša ochrana. A bezplatné služby VPN to nerobia. Zhromažďujú údaje a niekedy ich poskytujú iným stranám, čo je riziko.

Služba VPN spoločnosti Facebook, ktorá sa odvtedy odstavila, bola toho dokonalým príkladom. Nazývalo sa to Onavo a zhromažďovali sa údaje o vašom používaní, ktoré potom Facebook použil na reklamné účely.

Služby VPN vás môžu udržať v bezpečí, ale služba VPN je nakoniec najslabším bodom bezpečnosti, pokiaľ ide o používanie siete VPN, pretože vás môžu vystaviť.

PrivateVPN? Dodáva sa so 7-dňovou bezrizikovou skúšobnou verziou, aby ste videli výhody plynúce z jej predplatného, ​​po ktorom nasleduje predplatné, ktoré neponúka 3 000 serverov, ale ktoré sa zameriava na kvalitu a napriek tomu vám ponúka viac ako 100 serverov. servery pracujúce so službami, ktoré chcete používať, o ktorých hovoríme na našom blogu, namiesto toho, aby ponúkali servery, ktoré sú pre zábavu irelevantné.

8. Ak ste ťažký užívateľ internetu, VPN zrýchlí váš internet!

Vo väčšine prípadov sieť VPN skutočne nezrýchlí váš internet.

Dobrý to príliš nezpomalí, ale nezrýchli.

Ak nie ste ťažký užívateľ internetu.

V týchto prípadoch to tak bude.

Pozrite sa, väčšina poskytovateľov internetu používa túto vec nazývanú „obmedzovanie internetu“, aby minimalizovala „preťaženie internetu“. To znamená, že váš poskytovateľ internetu spomaľuje vaše pripojenie, aby ostatní ľudia mali lepší internet..

A to je smiešne, ale väčšina krajín nemá žiadne zákony, ktoré by ho zastavili, a preto je dobré vedieť, že VPN je schopná tomuto problému zabrániť. Možno to vyskúšajte pred prechodom na iného poskytovateľa.

9. VPN Location Matters

Každá krajina má svoje vlastné zákony a postupy. A podľa týchto zákonov môže alebo nemusí mať zmysel používať VPN z tejto oblasti.

Pri výbere siete VPN nezabudnite vykonať prieskum zákonov o ochrane osobných údajov v krajine. A úprimne povedané, často ide o protokoly. Protokoly sú to, čo vás môže vystaviť, ak spoločnosť VPN nejaké ukladá. Je to mimoriadne dôležité. V minulosti sa stalo, že spoločnosti VPN, ktoré mali chrániť, vystavovať pomocou protokolov, ktoré tvrdili, že neuchovávajú.

PrivateVPN? Mohli by sme vám povedať, že denníky neuchovávame. Ale aj spoločnosti, ktoré hovorili, že nie, ale urobili. Môžeme vám povedať, že sme švédska spoločnosť a že Švédsko má celkovo najprísnejšie zákony a zákony o ochrane súkromia. Aj keď by sme chceli ukladať denníky o vašom používaní, nemôžeme.

10. Služby VPN nie sú podporované na mnohých platformách

Toto je jedno z prekvapujúcich faktov o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli a že väčšina ľudí je sklamaná.

Služby VPN fungujú na zariadeniach iPhone, iPad, Android, Fire Fire, MacOS, Linux a Windows, ale nefungujú na konzolách PS4, Xbox alebo iných konzolách, ako sú napríklad Apple TV, Roku, Chromecast. a väčšina inteligentných televízorov. Prečo? Keďže tieto platformy vôbec nepodporujú služby VPN.

Riešenie? Ak chcete nainštalovať sieť VPN so svojím smerovačom, ktorý pokrývame na našich stránkach.

To bolo 10 prekvapujúcich faktov o VPN službách, ktoré ste pravdepodobne nevedeli a ktoré by vás mohli zaujímať

Mnoho podobných príspevkov na internete sa týka vecí, ktoré ľudia často príliš nezaujímajú.

Týchto 10 prekvapujúcich faktov o službách VPN, ktoré ste pravdepodobne nevedeli? Pravdepodobne ich budete považovať za užitočné, a ak ste nikdy predtým VPN nevyskúšali, pravdepodobne to bude ten dôvod.

Ak je to tak, nezabudnite na našu 7-dňovú skúšobnú verziu bez rizika ani na náš blog, kde nájdete pokyny, ako odblokovať DAZN, Hulu, Hotstar a mnoho ďalších platforiem, ktoré by vo vašej krajine mohli byť v súčasnosti blokované alebo obmedzené..

Napísal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me