Jak zainstalować VPN na routerze (plusy i minusy)

Jak zainstalować VPN na routerze (plusy i minusy)

Autor: Michael Smolski, 26.09.2019 09:52:04 w Przewodnikach


Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z korzystaniem z określonej platformy rozrywkowej z VPN, ponieważ urządzenie, którego chcesz użyć, nie obsługiwało usług VPN, dobrą wiadomością jest to, że możesz rozwiązać ten problem, jeśli zainstalujesz VPN na routerze.

Nie tak dobre wieści? Że istnieją pewne wyraźne wady instalacji VPN na routerze. Przedyskutujemy, jak zainstalować VPN na routerze, co nie jest tak skomplikowane, ale zwykle wynika z faktu, że większość przewodników na ten temat mówi, aby skonfigurować router, ale nie przeprowadzaj go kroki, w jaki sposób to robisz.

Niektóre zalety VPN na routerze

 • Nie jesteś ograniczony do platform obsługujących usługi VPN. Oznacza to, że możesz odblokować Hulu, DAZN, American Netflix lub cokolwiek, co chcesz odblokować (udostępniamy wszystkie te przewodniki (i więcej) na naszym blogu) na urządzeniach, które normalnie nie obsługują takich jak Apple TV, Chromecast, Roku lub po prostu przeciętna inteligentna telewizja.
 • Możesz chronić cały dom / biuro, zabezpieczając całą sieć ze zmianą adresu IP i szyfrowaniem.
 • Ochrona wszystkich urządzeń. PrivateVPN oferuje obsługę do 6 urządzeń jednocześnie, co wystarcza prawie wszystkim, ale jeśli podłączysz VPN do routera i masz 7 urządzeń, wszystkie te urządzenia będą działać, ponieważ router liczy się jako jedno połączenie.

Niektóre wady VPN na routerze

 • Masz połączenie z tą samą lokalizacją na wszystkich urządzeniach. Jeśli zainstalujesz VPN na routerze, aby oglądać Hulu poza USA na Apple TV, który nie obsługuje usług VPN, każde urządzenie, którego używasz, będzie w USA. Oznacza to, że ktoś, kto chce oglądać sezon Power 6 w Wielkiej Brytanii, nie może go oglądać po podłączeniu do tej sieci.
 • Połączenie jest znacznie wolniejsze. Im gorsza jakość routera, tym bardziej będzie to stanowić problem.
 • Ból do założenia. Wynika to głównie z tego, jak niepraktyczne routery są zaprojektowane dla większości użytkowników. Nie jest jednak tak, że bardzo trudno jest zainstalować VPN na routerze. Chodzi o to, że jest to trudne w porównaniu z tym, jak łatwo włączyć PrivateVPN w naszej aplikacji.
 • Nie tak bezpieczne jak VPN na twoim urządzeniu. Po podłączeniu do sieci VPN na routerze cała sieć jest ogólnie bezpieczna. Cóż, prawie bezpieczne. Osoby podłączone do Twojej sieci mogą przechwytywać niektóre z tych danych, ponieważ Twoje urządzenie nie jest bezpośrednio podłączone do sieci VPN.

Najlepsze rozwiązanie pozwalające uniknąć problemów z użyciem VPN na routerze?

Zdobądź dwa routery.

Podłączając router do routera, główne połączenie może być bez VPN, tymczasem drugie, z VPN.

W ten sposób możesz mieć swobodę wyboru, czy jesteś podłączony do VPN na routerze, czy nie. Swoboda, którą masz również przy użyciu tylko jednego routera, z wyjątkiem tego, że posiadanie dwóch routerów sprawia, że ​​proces przełączania zajmuje kilka sekund, a nie minut.

Jak zainstalować VPN na routerze

Routery uległy ogromnej poprawie na przestrzeni lat i są dziś znacznie prostsze w użyciu niż 10 lat temu. To powiedziawszy, oprócz routerów Amplifi (które obecnie nie obsługują VPN), nie ma żadnych opcji, które są bardzo wygodne w użyciu, więc nadal nie jest tak proste, jak mogłoby być, i wiele kroków będzie się różnić.

Aby ci to ułatwić, przeprowadzimy Cię przez proces instalacji sieci VPN na routerze, wykonując najbardziej uniwersalne kroki, a także odsyłać do bardziej szczegółowych przewodników, które mamy w naszych witrynach, które będą zawierały określone ustawienia i dodatkowe informacje, które możesz potrzebować lub nie.

1. Aby zainstalować VPN na routerze, musisz najpierw zalogować się do routera

Biorąc pod uwagę fakt, że większość gospodarstw domowych ma fabryczne hasła routera, można bezpiecznie założyć, że większość ludzi nigdy wcześniej nie logowała się do routerów.

Jeśli to pierwszy raz, powinieneś rozejrzeć się po wszystkich ustawieniach, ponieważ ustawienia fabryczne często nie są dostosowywane do najlepszej wydajności pod konkretne potrzeby, które mogą mieć wpływ na wydajność, a nie na twoją korzyść.

Jak zalogować się do routera? Potrzebujesz swojego adresu IP. Możesz go znaleźć na naklejce na routerze lub po prostu przejść do privatevpn.com, gdzie twój adres IP będzie widoczny na górze - pod warunkiem, że nie masz połączenia z VPN w danym momencie. Po prostu skopiuj go, a następnie wklej w przeglądarce internetowej. Po wykonaniu tej czynności zaloguj się. Twoje hasło powinno znajdować się na naklejce routera.

Jeśli masz problemy z zalogowaniem się, spróbuj użyć aktualnego hasła sieciowego lub w inny sposób zresetuj router do ustawień fabrycznych, a następnie spróbuj użyć hasła na naklejce routera.

2. Zainstaluj VPN na routerze za pomocą tych prostych kroków

Największy problem z przewodnikami na temat instalacji VPN na routerze polega na tym, że tak naprawdę nie mówią ci, jak to zrobić. W końcu istnieje wiele różnych routerów, ale większość aspektów konfiguracji jest do siebie bardzo podobna i omówimy je poniżej.

 1. Znajdź sekcję VPN w routerze. Jeśli nie możesz, możesz nie być w stanie zainstalować VPN na routerze, który obecnie posiadasz.
 2. Podaj dane logowania VPN. Będziesz także musiał podać więcej szczegółów, które omówimy w naszym trybie, szczegółowe przewodniki po niektórych routerach.
 3. Pobieranie certyfikat PrivateVPN i prześlij go. To jak instalowanie certyfikatu na stronie internetowej.
 4. Podaj szczegóły dotyczące serwera, z którym chcesz się połączyć. Ze względu na to, że nie korzystasz bezpośrednio z usługi VPN, musisz to zrobić ręcznie. Przejdź do naszej listy serwerów i wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć, i podaj je w routerze.

To nie wszystko, co musisz zrobić, a kolejność może się różnić, ale tam są bardziej szczegółowe przewodniki, które nie obejmują tylko OpenVPN, ale także PPTP i platform takich jak Tomato.

Dlaczego sieć VPN na routerze nie wystarcza do rozrywki

Wspomnieliśmy, że jedną z wad lub wad instalacji VPN na routerze jest szybkość, z którą możesz mieć problemy lub nie, w zależności od routera.

Jeśli chodzi o rozrywkę, większym problemem jest to, z jakimi usługami współpracuje VPN, z którego korzystasz.

Widzisz, to nie jest tak proste, jak połączenie z amerykańskim serwerem i oglądanie amerykańskiego Netflix. Chcielibyśmy, aby było tak, jakby można było odblokować każdą usługę na świecie za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

Aby jednak uzyskać dostęp do American Netflix, potrzebujesz serwera obsługującego American Netflix. To samo dotyczy BBC iPlayer, ESPN +, Hotstar i niemal każdej innej usługi.

Dlaczego? Ponieważ firmy, które nie mają prawa do wyświetlania treści na całym świecie, muszą podjąć wysiłki, aby uniemożliwić osobom z miejsc, w których nie mogą wyświetlać treści, dostęp do tych treści. W rezultacie wiele serwerów VPN często nie działa z platformami rozrywkowymi.

To jest coś, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zainstalować VPN na routerze.

I jest to również kwestia, którą rozwiązuje PrivateVPN, skupiając się na jakości zamiast ilości. Mniej serwerów, ale więcej serwerów, które działają. Wynik? Najbardziej obsługiwane regiony Netflix na rynku, a także obsługa wszystkich głównych platform rozrywkowych, o których można przeczytać na naszej stronie.

Możesz to wypróbować sam dzięki naszej 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej. Wystarczy założyć konto i gotowe.

Oto jak zainstalować VPN na routerze

Instalacja VPN na routerze ma swoje zalety i wady, ale dla tych, którzy muszą zainstalować VPN na routerze, jest to wykonalne pod warunkiem, że masz router, który obsługuje usługi VPN.

Znalazłeś to przydatne? Zajrzyj na naszego bloga, aby znaleźć inne przydatne przewodniki dotyczące bezpieczeństwa lub rozrywki.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me