Jak zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r

Jak zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r

Przez Michael Smolski, 07.02.2018 15:22:55 w biznesie
Nie wiesz o co chodzi. To największy problem, jeśli chodzi o komputery publiczne. Trudno zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych, jeśli nie wiesz, jakie oprogramowanie ukryte jest na nich. Jeśli kogoś spotkasz, możesz ogólnie powiedzieć, jacy są. Możesz poczuć ich wibracje. Z komputerem nie wiesz. Ktoś może patrzeć na każde twoje działanie. Ktoś może odbierać twoje hasła. Być może kradną twoje poufne dokumenty. Nie wiem. Nie wiesz I to jest problem. Bardzo łatwo jest umieścić cokolwiek na komputerze, a nawet byś nie wiedział. Rady nie byłoby używać, ale nie zawsze jest to możliwe.


Co więc możesz zrobić, aby zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r?

Jak zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r

Ogranicz korzystanie z kont internetowych

Jeśli wiesz, że będziesz musiał wydrukować dokument, zamiast korzystać z konta Dysk Google, użyj dysku USB. Lub załóż konto zastępcze z hasłem, którego nigdy nie używasz. Problem polega na tym, że większość z nas ma takie same hasła do wszystkiego. Ktoś widzi jedno hasło, aby stracić dostęp do wszystkich kont.

Ale jeśli przygotujesz to, czego potrzebujesz przed pójściem do biblioteki, znacznie zwiększysz szanse na bezpieczeństwo na komputerach publicznych.

Świetnie, ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami jest to nagły wypadek i musisz użyć jednego ze swoich kont. Właśnie wtedy tak ważna jest weryfikacja dwuetapowa. Upewnij się, że masz włączony. Widzisz, ktoś może wziąć twoje hasło, ale nie może zabrać twojego telefonu, który będzie potrzebny do drugiego hasła. To zwiększy twoje szanse na bezpieczeństwo.

Użyj VPN

Przechowywanie haseł jest świetne, ale jeśli ktoś może zobaczyć twoją historię i miejsca, które odwiedzasz, może to być również niebezpieczne. W tym momencie pojawia się szyfrowanie. Istnieje sposób, aby wszystko, co robisz w Internecie, było szyfrowane przed rządem, dostawcami sieci i osobami w bibliotece..

Jak zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r
Jeśli korzystasz z VPN, który jest wirtualną siecią prywatną, szyfrujesz się do tego stopnia, że ​​cokolwiek robisz online, jest w zasadzie bełkotem dla każdego, kto próbuje zobaczyć te informacje. PrivateVPN ma na przykład 256-bitowe szyfrowanie. Złamanie tego rodzaju szyfrowania wymagałoby bilionów dolarów. Być może dlatego rząd USA go używa.

Wciąż istnieją inne zagrożenia, takie jak potencjał nagrywania ekranu przez ukryte oprogramowanie, ale jest to bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że większość komputerów w bibliotece nie ma wystarczającej mocy, aby to zrobić..

Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych, korzystanie z VPN jest niezbędne. Jak to skonfigurować??

Najszybszym sposobem byłoby umieszczenie pliku instalacyjnego na dysku USB i po prostu zainstalowanie go z tego. Ale to może, ale nie musi działać w ogóle na komputerze publicznym, w zależności od tego, czy informacje zostaną usunięte z komputera po ponownym uruchomieniu komputera i od tego, czy można cokolwiek zainstalować. Jeśli możesz to zrobić, to świetnie, jeśli nie, staraj się nie używać żadnych kont i nie wyszukiwać treści, których inni nie chcą widzieć.

  • Ale jeśli możesz zainstalować i ponownie uruchomić komputer bez natychmiastowego usuwania informacji, pobierz klienta PrivateVPN z naszej strony pobierania i umieść go na dysku USB. Chyba że zdecydujesz się go pobrać, gdy już korzystasz z komputera publicznego.
  • Zainstaluj to.
  • Następnie załóż konto na naszej stronie, chociaż prawdopodobnie powinieneś to zrobić przed pójściem do biblioteki. Aby utworzyć konto, naciśnij przycisk Kup w prawym górnym rogu ekranu. Jest to 3-etapowy proces, więc powinieneś mieć konto w mgnieniu oka.
  • Po utworzeniu konta podaj szczegółowe informacje w kliencie PrivateVPN i połącz się z dowolnym serwerem. W ten sposób pozostajesz zaszyfrowany. Oferujemy 56 różnych lokalizacji serwerów, co oznacza, że ​​jeśli połączysz się z amerykańskim serwerem w bibliotece w Irlandii, zakłada się, że przebywasz w USA przez wszystkie usługi, z których zdecydujesz się skorzystać.

Użyj zaszyfrowanego napędu USB

Jak zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych w 2018 r
Co się stanie, jeśli masz wyciąg bankowy na dysku USB i ktoś przeniesie go z tego dysku? To jest możliwe. Może to zrobić prosty program. O ile nie ma szyfrowania. Podobnie jak szyfrowanie zapewniane przez PrivateVPN pomaga ludziom w Internecie, szyfrowanie na dyskach zabezpiecza zawartość na dyskach. Jeśli planujesz przenieść informacje na dysk, upewnij się, że są one zaszyfrowane, aby nikt nie mógł ich skopiować.

Wniosek

Trudno zachować bezpieczeństwo na komputerach publicznych. Czasami będziesz musiał ich użyć, a wdrożenie tych rzeczy sprawi, że będziesz bezpieczniejszy.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me