Jak uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach i dlaczego nie możesz w ogóle

Jak uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach i dlaczego nie możesz w ogóle

Autor: Michał Smolski, 13.12.2018, 13:06:58 w Podróży


Jeśli przeczytasz jakieś recenzje lotnisk w Chinach, będziesz wiedział, że opóźnienia są bardzo częste z powodu chińskiego wojska kontrolującego chińską przestrzeń powietrzną. Jeszcze większy zarzut? Witryny są blokowane w Chinach. Opóźnienia oraz brak dostępu do większości Internetu nie są sytuacją, w której na pewno chcesz się znaleźć. Zwłaszcza jeśli dużo latasz przez Chiny. Czy jest więc sposób na dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach? I dlaczego są one w pierwszej kolejności blokowane?

Chiński internet jest cenzurowany przez chiński rząd

Czy słyszałeś kiedyś o Wielkiej zaporze ogniowej w Chinach? Może nie, ale na pewno słyszałeś o Wielkim Murze Chińskim. Wielki Mur Chiński został zbudowany w celu ochrony imperium chińskiego przed Mongołami. Czy spełniło swoje zadanie? Nie całkiem. Mongołowie i tak podbili Chiny. Większość z nas ma także trochę mongolskiego DNA.

Wielki Mur Chiński miał chronić Chiny przed najeźdźcami, podobnie jak „Wielka Zapora Chin” ma chronić Chińczyków przed złymi platformami internetowymi, takimi jak wszystko, co amerykańskie, a nawet europejskie.

Zapomnij o jakimkolwiek narzędziu, którego używasz w celach rozrywkowych lub biznesowych, czy to w Chinach, czy na lotniskach w Chinach.

Wielki Mur Chiński nie powstrzymał Mongołów od podboju. Zapora ogniowa? Wykonuje znacznie lepszą robotę, ale wciąż istnieje sposób na obejście go, a jeśli to zrobisz, będziesz mieć dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach.

Jak obejść Wielką zaporę, aby uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach

Czy chcesz ominąć Great Firewall? To nie jest takie proste. Jeśli kraj zatrudnia 2 miliony ludzi jako „policja internetowa”, wiesz, że nie będzie to łatwe.

Jest jednak sposób na obejście tego!

Nazywa się to wirtualną siecią prywatną. To pozwala, a raczej pozwoliło ci oszukać Chiny, że myślisz, że jesteś poza Chinami.

Zobacz, jeśli połączysz się z wirtualną siecią prywatną znaną również jako VPN, teoretycznie możesz być w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli skorzystasz z odpowiedniej usługi, możesz nawet oglądać amerykańskie serwisy Netflix poza USA.

Jeśli jesteś podłączony do VPN i jesteś podłączony do serwera poza Chinami, teoretycznie powinno to pozwolić na ominięcie wielkiej zapory ogniowej, aby uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach i poza nimi.

Niestety około 2011 r. Chiny zaczęły dbać o usługi VPN. Rozumiemy przez to to w 2018 roku bardzo trudno jest uzyskać VPN do pracy w Chinach.

Trudno jest znaleźć witrynę VPN w Chinach, jeszcze trudniej jest zainstalować VPN, a jeśli możesz to wszystko zarządzać, uzyskanie VPN, która faktycznie działa w Chinach, jest trudne.

Wymaga Stealth VPN.

Stealth VPN to system, który pozwala oszukać Chiny. Jak to działa? To nie jest takie proste do wyjaśnienia. Jesteś tutaj, aby uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach, nie po to, aby dowiedzieć się wszystkiego, co za tym stoi, ale po prostu, cokolwiek Chiny są w stanie dowiedzieć się o standardowej sieci VPN prowadzącej do uniemożliwienia działania VPN, nie może, kiedy masz połączenie z Stealth VPN.

PrivateVPN ma tryb Stealth VPN, który pozwoli ci uzyskać dostęp do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach. Obecnie jest dostępny na komputerach i iPhone'ach, a wersja na Androida będzie wkrótce dostępna. Być może nawet jest już niedostępny, kiedy to czytasz.

Ryzyko związane z próbą uzyskania dostępu do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach

Ponieważ wspomnieliśmy o policji online, uważamy, że dobrze byłoby wymienić ryzyko.

Pod warunkiem, że nie jesteś właścicielem firmy VPN i nie jesteś Chińczykiem, najprawdopodobniej nie pójdziesz do więzienia.

Jeśli jakikolwiek funkcjonariusz obejdzie Cię i zobaczy, że korzystasz z VPN, Twoje urządzenie może zostać skonfiskowane. Być może w przyszłości możesz zostać zablokowany.

Dlaczego świat nic z tym nie zrobił?

Gdy społeczność się łączy, zmiany mogą się zdarzyć, właśnie?

Cóż, nie kiedy kraj kontroluje nas. I Chiny tak.

Większość produktów jest wytwarzana w Chinach. Wyobraź sobie, że właśnie przestał. Miałoby to katastrofalne konsekwencje dla gospodarki na całej planecie. Nigdzie twoje laptopy, telefony, telewizory i Fire TV Stick wyprodukowane w Chinach nie dotrą do ciebie, ponieważ Chiny je wszystkie. Wymagałoby to budowy milionów fabryk i oczywiście spowodowałoby zawyżenie cen każdego produktu ze względu na wyższe płace pracowników.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz uzyskać dostępu do zablokowanych witryn na lotniskach w Chinach. Dlatego.

Spójrz na Apple. Chiny nakazały usunięcie wszystkich usług VPN z chińskiego sklepu App Store i zrobiły to. Nie mieli wyboru.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me