Jak oglądać BBC iPlayer za granicą

Jak oglądać BBC iPlayer za granicą

Autor: Michał Smolski, 04.10.2019, 18:09:15 w Przewodnikach


Jeśli kiedykolwiek próbowałeś oglądać BBC iPlayer za granicą, pojawia się komunikat „Ta treść nie jest obecnie dostępna”.

BBC twierdzi, że powodem tego jest konieczność opłacenia abonamentu telewizyjnego w Wielkiej Brytanii. Ale co jeśli podróżujesz i płacisz abonament telewizyjny w Wielkiej Brytanii? W tym przewodniku omawiamy sposób oglądania BBC iPlayer za granicą, czy to na urządzeniach z Androidem, Apple, Windows, Amazon, czy Fire TV, przy użyciu metody, z której korzysta ponad 61 milionów ludzi na całym świecie według samych BBC.

Co musisz zrobić, aby oglądać BBC iPlayer za granicą? Musisz oszukać BBC iPlayer, aby pomyślał, że jesteś w Wielkiej Brytanii.

Oszukiwanie BBC do oglądania BBC iPlayer za granicą

Jedynym powodem, dla którego BBC iPlayer obecnie nie działa za granicą, jest to, że BBC nie ma prawa do pokazywania większości swoich treści za granicą. W końcu po co płacić milionom więcej za wyświetlanie treści w innych krajach, gdy kierujesz reklamy do odbiorców w Wielkiej Brytanii?

Ponieważ BBC nie ma uprawnień do wyświetlania większości treści, musi blokować geograficznie iPlayera, tak jak wszystkie inne platformy, takie jak DAZN, Hulu, a nawet Netflix już to robią.

Jeśli sprawisz, że BBC iPlayer będzie myślał, że jesteś w Wielkiej Brytanii, nie umieści on geoblokady, dzięki czemu będziesz mógł oglądać BBC iPlayer za granicą.

Jak to robisz??

Korzystając z VPN.

Usługi VPN umożliwiają wirtualną zmianę lokalizacji.

Pobierz PrivateVPN, połącz się z serwerem w Wielkiej Brytanii, a jesteś praktycznie w Wielkiej Brytanii.

Czy to jest wtedy??

Nie do końca. Jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą za pomocą VPN.

 1. VPN musi mieć serwery w Wielkiej Brytanii. PrivateVPN to robi, podobnie jak wiele innych usług premium. Tak nie jest w przypadku bezpłatnych usług, jeśli na to jednak liczyłeś. (PrivateVPN oferuje 7-dniowy okres próbny bez ryzyka, choć nie musisz nawet przedstawiać karty).
 2. Serwer VPN musi obsługiwać BBC iPlayer. Jest to najbardziej istotna część, jeśli chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą. Jeśli korzystasz z sieci VPN, która nie obsługuje BBC iPlayer lub niewłaściwego serwera w Wielkiej Brytanii, ale nie działa z BBC iPlayer, to nie będzie działać.

PriavteVPN? Oferuje kilka serwerów BBC iPlayer, udostępniając mniej serwerów niż konkurencja, ale zamiast tego skupia się na usługach rozrywkowych. W końcu 51% klientów korzysta z usług VPN dla rozrywki.

Jeśli chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą, musisz upewnić się, że usługa, której używasz, obsługuje go. Większość nie. To dlatego, że platformy takie jak BBC iPlayer nie umieszczają bloków geograficznych na treści. Zapobiegają także działaniu usług VPN, ponieważ mają. W przeciwnym razie mogą mieć problemy z wyświetlaniem treści w krajach, w których nie mogą ich wyświetlać, ponieważ nie mają tam praw.

Czy to jest to, jeśli chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą?

Nie do końca.

Potrzebujesz także konta BBC iPlayer, aby oglądać BBC iPlayer za granicą.

Tworzenie jest bezpłatne, ale musisz podać, czy płacisz brytyjską licencję telewizyjną.

Na koniec musisz pobrać aplikację BBC na niektóre ze swoich urządzeń, jeśli nie chcesz oglądać w przeglądarce internetowej lub jeśli lubisz Amazon Fire TV Stick.

Jak oglądać BBC iPlayer za granicą na urządzeniach z Androidem

Aby móc pobrać aplikację BBC iPlayer, musisz zmienić lokalizację sklepu Google Play, aby znajdować się w Wielkiej Brytanii.

 • Aby to zrobić, połącz się z serwerem w Wielkiej Brytanii za pomocą PrivateVPN, a następnie otwórz Sklep Play.
 • Naciśnij 3 paski w lewym górnym rogu ekranu.
 • Jeśli jesteś podłączony do brytyjskiego adresu IP za pomocą PrivateVPN, sklep Google Play wyświetli opcję Przejdź do sklepu Play w Wielkiej Brytanii.
 • Aby to zrobić, musisz zaktualizować metodę płatności. W tym celu dodaj nową kartę.

Możesz użyć swojego głównego adresu do większości tego, ale będziesz musiał użyć Kod pocztowy w Wielkiej Brytanii i miasto pocztowe, i do tego użyj generatora adresów w Wielkiej Brytanii, który można znaleźć w Google.

Możesz też wyszukać aplikację BBC iPlayer dla systemu Android w Google i zainstalować ją stamtąd. Upewnij się jednak, że witryna, której używasz, jest godna zaufania.

Lub ... po prostu oglądaj w przeglądarce, wybierając „Witryna na komputery”.

Jak oglądać BBC iPlayer za granicą na urządzeniach Apple

Na urządzeniach Apple, czy to na iPhonie, czy na iPadzie, musisz utworzyć nowe konto iCloud. Jeśli zmienisz swój region za pomocą bieżącego konta, po prostu stracisz wszystko, więc nie rób tego.

Jak ty to robisz?

 1. Wyloguj się ze swojego konta iCloud w Ustawieniach.
 2. Utwórz nowe konto z ustawioną lokalizacją w Wielkiej Brytanii.
 3. Pobierz aplikację BBC iPlayer.

Oczywiście po pobraniu aplikacji BBC iPlayer zawsze możesz zalogować się ponownie na swoje stare konto, a aplikacja BBC iPlayer tam pozostanie.

Jak oglądać BBC iPlayer za granicą na telewizorze

Jeśli chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą na telewizorze, jest to nieco skomplikowane.

Większość telewizorów i platform współpracujących z telewizorami, takimi jak Apple TV, Chromecast i Roku, nie obsługuje usług VPN.

W rezultacie oglądanie BBC iPlayer za granicą na telewizorze jest dość trudne. Co możesz zrobić? Istnieją trzy opcje:

 1. Zdobądź Smart TV z Androidem.
 2. Zdobądź kij Amazon Fire TV.
 3. Zainstaluj VPN na routerze.

Opcja 2 jest najwygodniejsza, ponieważ jest przystępna cenowo, działa ze wszystkimi telewizorami i jest najszybsza.

Jeśli nie możesz dostać telewizora Amazon ani telewizora Smart TV, zainstalowanie VPN na routerze jest opcją, którą omawiamy na naszej stronie. Spowalnia jednak znacznie twoje połączenie i nie jest tak szybkie w konfiguracji.

Wybór nalezy do ciebie.

PrivateVPN nie pozwoli po prostu oglądać BBC iPlayer za granicą

Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać American Netflix, Hulu, DAZN lub HBO, PrivateVPN obsługuje wszystkie najpopularniejsze platformy na rynku.

Na naszym blogu znajdziesz przewodniki na temat odblokowywania wszystkich głównych platform i możesz je wypróbować w naszym 7-dniowym okresie bez ryzyka.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] lub w inny sposób na Instagramie: @privatevpn_, na który udzielamy przydatnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, publikujemy treści rozrywkowe i odpowiadamy na pytania.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me