FaceApp jest bezpieczny (z perspektywy usługi prywatności)

FaceApp jest bezpieczny (z perspektywy usługi prywatności)

Michael Smolski, 26.08.2019 11:43:03 w Rozrywka


W ostatnich dniach aplikacja o nazwie FaceApp, która szczerze mówiąc istnieje od wielu lat, stała się hitem internetowym. Ale choć stało się hitem, witryny z wiadomościami i kanały telewizyjne natychmiast rozpoznały go jako aplikację, która może nie być bezpieczna. Jako witryna obejmująca prywatność i usługi internetowe, które chronią Cię w Internecie, postanowiliśmy, że usługa FaceApp będzie bezpieczna raz na zawsze.

Ludzie pytają, czy FaceApp jest bezpieczny tylko dlatego, że pochodzi od rosyjskich programistów

Niestety pytanie, czy FaceApp jest bezpieczny, jest zadawane tylko dlatego, że stało się rosyjskim programistą.

Gdyby FaceApp były Amerykanami, nikogo to nie obchodziło.

„Tylko dlatego, że jesteś Rosjaninem, automatycznie łączysz się z rządem rosyjskim ...” - Prawie to, co mówią serwisy informacyjne.

Ale FaceApp jest bezpieczny?

To zależy od tego, co określasz jako bezpieczne.

Tak, dajesz kontrolę, aby FaceApp mógł używać twoich zdjęć, jeśli chodzi o uprawnienia aplikacji. Czy tak nie jest w przypadku innych aplikacji? Czy technicznie nie mogą zrobić wszystkiego, co może zrobić rosyjska firma?

Jeśli teoretycznie FaceApp zbiera wszystkie twoje zdjęcia, zobaczysz to w ustawieniach telefonu. Możesz zobaczyć, ile danych zużywa dana aplikacja. W naszych testach FaceApp nie zbliżył się do tego, co robią Google lub inne amerykańskie firmy.

Nie chodzi o to, że FaceApp w ogóle nie gromadzi danych. Tak, a my będziemy mówić o tym wiele więcej w miarę czytania. Ale logicznie rzecz biorąc, w oparciu o ilość danych wykorzystywanych przez FaceApp, gdyby pobierały wszystkie twoje zdjęcia, jak sugerowałyby niektóre serwisy informacyjne, byłyby pokazane tak, jakby pobierały dane. Cóż, chyba że pobierają zdjęcia w jakiejś super niskiej rozdzielczości, ale z drugiej strony, gdyby tak było, nie byłoby to wystarczająco dobre do użycia.

Czy Ameryka jest niewinna, jeśli chodzi o aplikacje?

Witryny z wiadomościami wywołały masową dyskusję na temat tego, czy FaceApp jest bezpieczny, w wyniku czego FBI bada je obecnie, ale są to amerykańskie witryny, które są niewinne, jeśli chodzi o aplikacje?

Strony z wiadomościami? PrivateVPN wcześniej informował o tym, jak czytać amerykańskie serwisy informacyjne w Europie po tym, jak witryny takie jak Los Angeles Times nie działały, ponieważ nie dostosowały się do unijnych przepisów o ochronie danych. Zostało to ostatecznie naprawione, a strona działa teraz. Ale to nie działało przez co najmniej 5 miesięcy do momentu ich wprowadzenia przez RODO, a potencjalnie więcej, ponieważ szczerze mówiąc, nie sprawdziliśmy, czy działa od tego postu, dopóki nie sprawdziliśmy go pod tym postem.

Och, dla tych zasad? Wszyscy wiedzieli o nich w 2016 roku. 2 lata przed ich wprowadzeniem...

To tylko wierzchołek góry lodowej.

Najlepszy przykład, dlaczego nie ma znaczenia, skąd pochodzi aplikacja lub witryna? Mieli usługę VPN o nazwie Onavo, która teraz na szczęście nie działa.

Teraz porozmawiamy o usługach VPN na końcu tego artykułu, ale na razie pamiętaj, że usługi VPN mają na celu zapewnienie Ci bezpieczeństwa w Internecie, niezależnie od tego, czy pochodzi od rządu, dostawcy usług internetowych czy właściciela Wi-Fi . Oczywiście dane zawsze muszą przejść, aby zostać zaszyfrowane, więc w pewnym sensie usługa VPN jest jedyną usługą, która może przechwycić te dane. I tak właśnie zrobił Facebook. Korzystał z usługi VPN do gromadzenia danych, które następnie wykorzystywał w celach reklamowych.

Sam Facebook? W ostatnich dniach FTC została ukarana grzywną w wysokości 5 miliardów dolarów za brak ochrony danych użytkowników.

Dlatego pytając, czy FaceApp jest bezpieczny, biorąc pod uwagę, że zajmuje trochę danych, należy również wziąć pod uwagę, że wszyscy inni też.

Ponieważ wszyscy zbierają dane, czy to ma znaczenie?

Musimy wyjaśnić jedną rzecz.

Zbieranie danych ogólnie jest pomocne.

Bez tego większość firm nie prowadziłaby działalności, ponieważ reklamy docierałyby do niewłaściwych osób, które nie dbają o to.

Bez gromadzenia danych firmy prowadzące badania nie miałyby danych potrzebnych do pomocy ludziom.

Czy zastanawiasz się kiedyś, skąd Google wie o ruchu, gdy każe Ci iść inną drogą? Wykorzystuje Twoją lokalizację i lokalizację wielu innych.

W rzeczywistości większość z nas martwi się, że firmy zbierają dane, które nie mają znaczenia, ponieważ żaden człowiek nigdy na nie nie spojrzy, ponieważ jest ich zbyt wiele, a dane te głównie poprawiają nasze życie, zamiast koncentrować się na prawdziwych zagrożeniach internet, który omówimy później w tym poście.

Ludzie często myślą, że Chiny są złe i cenzurują wszystkich. Z pewnością korzysta z cenzury, ale jednym z głównych powodów posiadania własnych mediów społecznościowych jest możliwość gromadzenia danych dla własnych korzyści.

Żaden inny post nie jest bezpieczny na ten temat, FaceApp?

FaceApp jest bezpieczny z perspektywy ludzi kradnących Twoją tożsamość?

Istnieje obawa, że ​​zebrane zdjęcia zostaną wykorzystane do kradzieży tożsamości, a twoja twarz zostanie wykorzystana w takich rzeczach, jak filmy porno, szczególnie ze względu na fantastyczne funkcje AI FaceApp.

I to oczywiście jest potencjał. Ale niezależnie od tego, czy korzystasz z FaceApp, czy nie, to jest potencjał, czy to dlatego, że twój przyjaciel był ciekawy, jak wyglądasz, czy też z powodu faktu, że jesteś bardziej znany.

Oto, czy go używasz, czy nie, jesteś potencjalnie narażony na takie rzeczy, czy ci się to podoba, czy nie, szczególnie jeśli jesteś bardziej znany.

Chcesz w pełni zabezpieczyć się przed ryzykiem, że ktoś wpuści cię w czyjeś ciało? Nigdy nie przesyłaj żadnych swoich zdjęć. To ostatecznie wszystko, czego potrzeba. Niezupełnie praktyczne, prawda?

Jak chronić się przed prawdziwymi zagrożeniami w Internecie?

Prawdziwe zagrożenia? To facet na swoim laptopie, który ma łatwy dostęp do tego, co piszemy na laptopie lub telefonie, gdy używa publicznej sieci Wi-Fi w kawiarni. Czy to jest nasz adres i informacje, które wpisaliśmy, mówiąc komuś, że jedziemy na wakacje (w rezultacie informując złodzieja, że ​​nasz dom jest bezpłatny), czy nasz dostawca Internetu mówi nam, że nie monitorują tego, co robimy podczas jednocześnie informując nas, że pobraliśmy coś, czego nie powinniśmy mieć.

To niektóre z wielkich zagrożeń, które stanowią dla nas duże ryzyko, o którym nikt nie mówi. Dlaczego? Pisanie o tym, że rosyjska aplikacja jest niebezpieczna, jest o wiele lepszym nagłówkiem?

Czy FaceApp jest bezpieczny? Być może niektóre dane zostaną pobrane, ale tak będzie w przypadku wszystkich innych aplikacji, których używasz, chyba że są one tworzone w krajach o bardzo surowych przepisach dotyczących prywatności, takich jak Szwecja. Wielkie zagrożenie? To ty korzystasz z bezpłatnego Wi-Fi w kawiarni, do której się wybierasz.

Jak zachować bezpieczeństwo, jeśli chodzi o takie realne zagrożenia? Korzystasz z VPN.

VPN? Najczęściej wspominamy o usługach VPN na naszym blogu jako sposobie odblokowania usługi zablokowanej geograficznie, ale głównym celem usług VPN jest w rzeczywistości ochrona Ciebie w Internecie.

W jaki sposób? Zmieniając adres IP i składając się z takich elementów, jak szyfrowanie wojskowe w połączeniu z odpowiednimi narzędziami ochrony, takimi jak ochrona przed wyciekiem IPv6, ochrona przed wyciekiem DNS, Kill Switch i App Guard, które zapewniają, że w przypadku awarii VPN, jesteś nadal jesteś w pełni chroniony, ponieważ ostatecznie jesteś w pełni chroniony tylko wtedy, gdy jesteś w 100% chroniony.

Czy VPN zapewni ci bezpieczeństwo?

Korzystając z VPN ze wszystkimi wymienionymi wcześniej funkcjami, takimi jak ochrona przed wyciekiem IPv6, jesteś w pełni chroniony podczas korzystania z VPN, ale wciąż pojawia się pytanie, jak bezpiecznie VPN może Cię utrzymać i przed czym w rzeczywistości może Cię chronić?

To pytanie? Zaczyna się od tego, skąd pochodzi twoja sieć VPN. Ostatecznie, chociaż często szukamy, jakie funkcje ma VPN lub ile usług może odblokować, niezależnie od tego, czy jest to DAZN, Hulu, czy Hotstar, większość nigdy nie patrzy, skąd pochodzi usługa VPN. I to jest ważne.

Dlaczego? Ostatecznie usługa VPN, która ma cię chronić, jest także usługą, która może cię ujawnić, jeśli w kraju, w którym obowiązują niewłaściwe przepisy. PrivateVPN? Pochodzi ze Szwecji, kraju o jednych z najbardziej restrykcyjnych i najlepszych przepisów dotyczących prywatności. Oznacza to, że nawet jeśli chcielibyśmy przechowywać dzienniki twojego użycia, nie możemy. A szwedzki system? Niesamowicie przestrzega swoich praw. Czy jesteś sławny czy nie.

Czy VPN naprawdę zapewni ci bezpieczeństwo w Internecie? Mamy pełny post na blogu na ten temat. Krótka odpowiedź? Nie.

VPN ochroni Cię przed dużymi zagrożeniami, takimi jak twój dostawca Internetu, ktoś próbuje uzyskać dostęp do twoich danych w kawiarni i tak dalej, ale nie ochroni cię, jeśli chodzi o zbieranie danych przez FaceApp, Facebook lub Instagram. VPN zapewni, że wszelkie przesyłane dane będą wysyłane bez przechwytywania przez nikogo innego w środku, ale te usługi nadal będą miały te dane, a jeśli wykorzystają je nieprawidłowo, nie będziesz chroniony.

Czy to ma znaczenie? W większości przypadków nie. Po prostu nie jesteśmy na tyle specjalni, aby usługa troszczyła się o nas ponad miliony, aw niektórych przypadkach miliardy innych.

Dlaczego więc nie zabezpieczyć się przed prawdziwymi zagrożeniami w Internecie, zamiast martwić się o nagłówki z serwisów informacyjnych? Rozpocznij za darmo od PrivateVPN.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me