Disney Plus VS Netflix (może cię zaskoczyć)

Disney Plus VS Netflix (może cię zaskoczyć)

Autor: Michał Smolski, 10.10.2017, 17:28:47 w rozrywce


Netflix jest absolutnym liderem w dziedzinie streamingu rzeczy, ale Disney od wielu lat pracuje za kulisami, a wszystkie jego wysiłki idą teraz w parze, tworząc Disney Plus, prawdopodobnie najlepszą na świecie usługę streamingową z datą uruchomienia na 12 listopada.

Ale czy Disney Plus jest rzeczywiście lepszy od Netflix? O to właśnie chodzi w tej bitwie Disney Plus VS Netflix.

Disney Owns Marvel

Marvel odgrywa ważną rolę w bitwie Disney VS Netflix. Przed Disney Plus zarówno Disney, jak i Netflix wiele skorzystały ze współpracy. Z jednej strony Netflix miał filmy, które ludzie uwielbiali, a także byli w stanie stworzyć oryginalne serie oparte na uniwersum Marvela, które ludzie też uwielbiali, na przykład Daredevil. Z drugiej strony Disney zarabiał ogromne pieniądze na sprzedaży praw do treści, które posiadał i był właścicielem.

Teraz, gdy umowa Disneya z Netflix wygasa latem 2019 r., Netflix straci istotną część treści, które nadal ma, i najprawdopodobniej nigdy nie odzyska dostępu do niej. To będzie ogromny hit dla Netflix.

Marvel bez wątpienia oferuje obecnie jedną z najbardziej lubianych i znanych seriali filmowych. A zarobki w kasie mówią o tym ogromnie. Avengers: Sama gra Endgame zarobiła w pierwszy weekend ponad 1,2 miliarda dolarów.

Możliwość dostępu do filmów takich jak Avengers: Endgame z powodu posiadania przez Marvela Disneya będzie ogromną zaletą dla wielu. Tak też będzie, że powrócą programy telewizyjne Marvela. (Disney i Netflix mieli spory twórcze, a część programu Marvel została anulowana).

Disney jest właścicielem Lucasfilm

Prawdopodobnie widzisz teraz wzory w tej bitwie Disney Plus VS Netflix.

Netflix płaci za prawa do wyświetlania treści. Disney kupuje firmy, które tworzą treści.

Wszyscy znają Gwiezdne Wojny, a miliony fanów z radością usłyszały, że wraca. I wygląda na to, że Disney ma długoterminowe plany związane z Gwiezdnymi wojnami i Disneyem Plus, biorąc pod uwagę, że jest w trakcie tworzenia nowej serii Star Wars.

Disney jest właścicielem 20th Century Fox i dobrze...

Jest to najnowszy nabytek Disneya, który faktycznie stawia Disneya na czele w bitwie Disney Plus VS Netflix.

W świecie przesyłania strumieniowego na wiele sposobów liczy się ilość. Disney Plus? Dzięki połączeniu Marvela, Disneya i Lucasfilma od razu widać, że prawie każdy tytuł, który posiada Disney, to duża produkcja, ale połączone usługi nie oferują wystarczającej ilości treści.

I dlatego to przejęcie Foxa z XX wieku było niezwykle ważne. Bez niego Disney Plus nawet z zawartością Marvela i Gwiezdnych wojen nie byłby w stanie konkurować z Netflix. Cena? 71,3 mld USD.

To prawdopodobnie wydaje się dużo pieniędzy, ale takie wydatki sprawiają, że bitwa Disney Plus VS Netflix to przede wszystkim bitwa.

Może się to wydawać dużo, ale Disney nie szuka krótkoterminowego sukcesu, a jeśli wziąć pod uwagę zawartość, którą Disney otrzymał dzięki tej umowie, to naprawdę niewiele. Przejęcie przenosi także National Geographic i Fox do Disneya. To programy takie jak Family Guy i Simpsons. A to filmy takie jak Avatar z Avatar 2,3,4 i 5 w ciągu najbliższych 8 lat. I setki filmów i programów telewizyjnych, które są już dobrze znane na całym świecie.

Filmy z Avatarem przyniosą miliardy, a biblioteka FOX przynosi programy telewizyjne, których inaczej Disney Plus by by nie brakowało, dzięki czemu ludzie mogą dołączyć.

Netflix robi niesamowitą robotę dzięki swoim oryginalnym programom telewizyjnym

Chociaż Netflix jest wyceniany w przybliżeniu za tę samą cenę co Disney, nie oznacza to, że Netflix może sobie pozwolić na wydatki takie jak Disney. To powiedziawszy, tylko dlatego, że nie stać go na kupowanie firm za 71,3 mld USD, nie oznacza, że ​​nie jest w stanie produkować świetnych treści. Serie takie jak Stranger Things, 13 powodów, House of Cards i wiele innych były i są niesamowitymi programami.

A ponieważ Netflix gra w streamingu od tak dawna, ma bardzo duży wybór zarówno oryginalnych, jak i nieoryginalnych treści, które przemawiają do szerszej publiczności niż produkty takie jak Fox.

Disney Plus VS Netflix zależy od tego, gdzie jesteś

Na początku Disney Plus przyjeżdża tylko do USA. Nie wynika to z faktu, że Disney nie kupował praw do treści w innych krajach, ponieważ jest ona teraz właścicielem treści, ale dlatego, że przesyła strumieniowo krok po kroku. Możesz spodziewać się, że Disney Plus uruchomi się w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej w 2020 roku, a wkrótce potem pojawi się wiele innych krajów, ale na razie Netflix ma tę zaletę, że jest dostępny wszędzie. Problem z Netflix? Że nie wszystkie kraje mają tę samą treść.

I tu właśnie pojawia się usługa VPN. Dzięki PrivateVPN możesz oglądać Disney Plus poza USA, łącząc się z odpowiednim amerykańskim serwerem. Korzystając z PrivateVPN, możesz także odblokować jak najwięcej regionów Netflix, a PrivateVPN obsługuje większość regionów Netflix na rynku. Bez VPN Netflix jest teraz zwycięzcą w bitwie Disney Plus VS Netflix, ponieważ pod koniec dnia nie ma znaczenia, jak wspaniałe są twoje filmy lub programy telewizyjne, jeśli ludzie nie mogą ich oglądać.

Ale usługi VPN są bardzo łatwe w użyciu. Możesz wykorzystać to, co najlepsze, korzystając z jednego! Wypróbowanie tego jest bardzo proste!

Disney posiada wiele innych platform

Ponieważ Disney jest właścicielem części Hulu i ESPN +, a Disney Plus kosztuje zaledwie 6,99 USD miesięcznie, Disney może zaoferować pakiet składający się z 3 platform pozwalających na jeszcze więcej programów telewizyjnych, a także wprowadzenie sportu w Internecie za cenę Netflix lub tylko nieco wyższa, co dla wielu jest bardzo atrakcyjną opcją.

Jest to coś, co Amazon robi z Amazon Prime, gdy oferuje użytkownikom Amazon Prime kilka różnych usług w pakiecie.

Disney Plus vs Netflix - kto jest zwycięzcą?

Mówiliśmy, że może Cię to zaskoczyć! Obecnie wygląda na to, że Disney Plus może być największym konkurentem, jaki kiedykolwiek miał Netflix. Będzie to tylko połowa ceny Netflix. Oczywiście, nie jest jeszcze dokładnie wyemitowany, a programy telewizyjne, nad którymi pracuje, mogą skończyć się przeciętnie, ale nie możemy zaprzeczyć ogromnej bibliotece szanowanych filmów i programów, które będą miały, gdy uruchomi się.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me