Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo?

Czy VPN naprawdę zapewni ci bezpieczeństwo?

Michael Smolski, 25.06.2019, 22:22:08 w usłudze VPN


Żyjemy w świecie, w którym systemy zaprojektowane jako idealne, zawodzą. I to jest to, czy są to samoloty czy rzeczy, które są znacznie prostsze. Ale co z bezpieczeństwem w Internecie? Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo? I co jest potrzebne, aby tak się stało?

Czy VPN naprawdę zapewni Ci bezpieczeństwo Zaczyna się od Twojej lokalizacji

Najsłabszy punkt usługi VPN z punktu widzenia VPN naprawdę zapewniający bezpieczeństwo? Często jest to usługa VPN, która ma przede wszystkim zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Niektóre (nie wszystkie) firmy VPN przechowują logi. Niektórzy robią to w celach reklamowych, podczas gdy inni robią to, aby móc śledzić twoje wykorzystanie, jeśli korzystasz z usługi o ograniczonej przepustowości.

Problem z wszelkimi przechowywanymi danymi polega na tym, że jeśli tam są, można je wykorzystać do ujawnienia. Niezależnie od tego, czy korzystasz z torrentów w kraju, który traktuje torrent bardzo poważnie, czy masz dostęp do witryny, która jest niedozwolona w danym kraju.

Brak przechowywanych danych to jedyny sposób, aby zachować bezpieczeństwo, jeśli chodzi o usługi VPN.

Łatwo jednak powiedzieć, że nie zbierasz dzienników. W przeszłości zdarzały się zdarzenia (można je znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania w Google), w których firmy VPN oświadczyły, że nie przechowują dzienników, aby użytkownicy później dowiedzieli się, że haker został aresztowany z powodu udostępnienia dzienników przez VPN autorytety.

Jeśli przejdziesz do naszej sekcji polityki prywatności, zobaczysz, że nie przechowujemy żadnych dzienników, a także zobaczysz, jak wyjaśniamy, jakie informacje przechowujemy, wyjaśnione prostym, zrozumiałym językiem. (Facebook może się od nas uczyć!)

Czy powinieneś nam zaufać, bo wydajemy się godni zaufania? Chcielibyśmy, abyś to zrobił, ale prawdopodobnie nie powinieneś od razu ufać żadnej firmie. I tu właśnie pojawia się lokalizacja usługi VPN. PrivateVPN? Jest szwedzki, a Szwecja ma jedne z najlepszych przepisów dotyczących prywatności. Nawet jeśli chcielibyśmy przechowywać dzienniki twojego użycia, nie możemy. Z tego powodu nie możemy przekazywać żadnych danych o Tobie, bez względu na to, czy to do jakiegokolwiek rządu lub dostawcy Internetu. Nie możemy tego nawet zobaczyć. Nie żebyśmy chcieli przede wszystkim zobaczyć twoje wyszukiwania.

Jeśli spojrzysz na to, jak działa nasza rejestracja, nie ma tam miejsca na twoje imię i nazwisko. I możesz nawet zapłacić za pomocą Bitcoin. Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo często nie zależy od rodzaju szyfrowania usługi, ale od tego, co robi usługa VPN w celu ochrony Twojej prywatności.

To, co oferuje klient VPN, jest drugą najważniejszą rzeczą i czynnikiem decydującym o tym, czy VPN może naprawdę zapewnić ci bezpieczeństwo

Podobnie jak samochody mają systemy zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, usługi VPN oferują środki bezpieczeństwa, które mogą zapobiec Twojej ekspozycji w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

Czy powinienem pójść źle ze świetną usługą VPN? W większości przypadków nie. Czy VPN może naprawdę zapewnić Ci bezpieczeństwo bez odpowiednich środków? Absolutnie nie.

Pierwszą rzeczą do obejrzenia jest ochrona przed wyciekiem IPv6 i DNS. Od czasu do czasu dochodzi do wycieków IP, a kiedy to robią, całe szyfrowanie i brak dzienników jest na darmo. Dlatego tak ważne jest, aby mieć te funkcje w sieci VPN, z której korzystasz.

Oprócz tego możesz chcieć zamknąć niektóre aplikacje, jeśli Twoje połączenie VPN ma zakończyć połączenie, na przykład klienta torrentowego. Właśnie tam wkracza Guard Application i Kill Switch.

Ochrona aplikacji spowoduje zamknięcie wszystkich aplikacji, których nie chcesz otwierać, gdy VPN przestanie działać. Na przykład, każdy klient torrentów, który mógłbyś otworzyć. Tymczasem Kill Switch zabije twoje połączenie internetowe w przypadku, gdy VPN przestanie działać, jeśli zostanie włączony.

Nie każda usługa VPN ma wszystkie wymienione funkcje, PrivateVPN tak, ponieważ prawda jest taka, że ​​chociaż pierwszy aspekt, o którym wspominaliśmy, jest najważniejszy, wszystkie odgrywają równie ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa. Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo? Tak. Ale tylko jeśli jesteś chroniony na wszystkich frontach. To klucz do prawdziwego bezpieczeństwa dzięki VPN.

I tu właśnie pojawia się ostatni element układanki.

VPN robi to, co usługi VPN są przeznaczone

To jest ostatni element układanki. Ten, w którym prawie wszystkie usługi VPN wykonują świetną robotę, ponieważ to właśnie one mają na celu.

VPN = wirtualna sieć prywatna.

Usługa VPN ma na celu utworzenie sieci prywatnej i wirtualnej.

Wirtualny aspekt oznacza, że ​​może być w dowolnym miejscu na całym świecie. Prywatny? Oznacza to, że otrzymywane i wysyłane informacje są szyfrowane.

Jeśli chodzi o aspekt wirtualny, jeśli chodzi o „być gdziekolwiek chcesz na całym świecie”, PrivateVPN nie jest najlepszą opcją. Wielokrotnie wspominamy, że stawiamy na jakość ponad ilość. Dlatego nie znajdziesz ponad 3000 serwerów, jeśli zdecydujesz się z nas skorzystać. Wiemy, że większość ludzi korzysta z VPN do torrentowania lub do zmiany lokalizacji Netflix w celu odblokowania większej ilości treści lub oglądania Hulu w Kanadzie. Dlatego skupiamy się na tworzeniu serwerów współpracujących z platformami rozrywkowymi, do których chcesz uzyskać dostęp, z prędkościami, które nie zmuszają Cię do czekania na buforowanie programu lub meczu na żywo w DAZN. Zapewniając ci bezpieczeństwo.

Inwestowanie w jakość ponad ilość jest powodem, dla którego obsługujemy większość regionów Netflix, mając jednocześnie znacznie mniej serwerów niż konkurencja.

Jeśli chodzi o sekcję prywatną, PrivateVPN jest wyposażony w 256-bitowy kod szyfrujący AES (Advanced Encryption Standard) z 2048-bitowym kluczem DH, co stanowi najwyższy poziom szyfrowania na rynku. To w połączeniu z tym, o czym już wspominaliśmy, zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo podczas korzystania z usługi VPN.

Czy bezpłatny VPN naprawdę zapewni ci bezpieczeństwo??

Pisaliśmy o tym, czy bezpłatne usługi VPN są tego warte i za jaką cenę wcześniej, ale krótko omówimy również ten temat tutaj.

Usługi VPN nie są organizacjami charytatywnymi. Ludzie tam pracują. Firmy muszą zarabiać pieniądze.

W jaki sposób darmowy VPN zarabia pieniądze?

Głównie poprzez sprzedaż danych reklamodawcom.

W naszych przewodnikach powtarzamy wielokrotnie, że gdy coś jest darmowe, często płacisz walutą prywatności.

PrivateVPN? To nie jest za darmo. Ale został wybrany jako najlepszy VPN przez bestVPN w 2018 roku. Usługa znana teraz jako ProPrivacy.

Bezpłatne usługi VPN są nie tylko straszne przy odblokowywaniu treści, ale jeszcze gorzej zapewniają bezpieczeństwo. Nieważne, czy jesteś w pełni bezpieczny.

Czy VPN naprawdę zapewni ci bezpieczeństwo?

Ale pytanie, czy VPN naprawdę zapewni ci bezpieczeństwo, zależy również od tego, co robisz.

Czy VPN naprawdę zapewnia bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu i torrentów? tak. Ale jeśli plik, który pobierasz podczas torrentowania, jest wirusem lub piszesz coś na Facebooku, to tam VPN cię nie ochroni. VPN szyfruje początkową wiadomość na Facebooku, aby nie była widoczna, na przykład w kawiarni, jeśli korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, ale nadal istnieje możliwość wycieku danych z Facebooka, jak to często bywa. I żadna sieć VPN nie może temu zapobiec.

PrivateVPN to szwedzki dostawca zapewniający znacznie większe bezpieczeństwo niż większość innych krajów. Posiada również wszystkie funkcje bezpieczeństwa potrzebne w kliencie, zapewniając jednocześnie wszystko, czego można oczekiwać od VPN, np. Szyfrowanie. I niewiarygodne w przypadku odblokowywania usług przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu, DAZN i Netflix, o których więcej można przeczytać na naszym blogu lub w naszym dziale obsługi klienta. Ale na koniec pytania, czy VPN naprawdę zapewnia ci bezpieczeństwo, nie są tak proste, jak ktokolwiek by chciał. Aby być w 100% bezpiecznym w Internecie, nie musisz nic robić w Internecie.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me