Czy torrenting jest bezpieczny i jak się chronić podczas torrentowania

Czy torrenting jest bezpieczny i jak się chronić podczas torrentowania

Michael Smolski, 16.03.2019 10:16:16 w Rozrywka


Fakt, że szukasz, czy torrent jest bezpieczny, najprawdopodobniej oznacza, że ​​to, co pobierzesz, nie jest bezpieczne.

Jeśli zastanawiasz się, czy torrent jest bezpieczny, jest on całkowicie legalny i bezpieczny. Problemy zaczynają się, gdy zaczniesz pobierać nielegalne treści. Nie tylko nie jesteś chroniony i możesz wpaść w kłopoty z prawem i dostawcą Internetu podczas torrentowania, ale torrent może również zaszkodzić ci na wiele sposobów. Więcej na ten temat poniżej.

Ryzyko związane z torrentowaniem, z powodu którego szukasz sposobu na ochronę siebie podczas torrentowania

Istnieją 2 główne problemy z bezpiecznym torrentowaniem.

Pierwszy? Narażasz się na działanie swojego rządu i dostawcy Internetu, który „cię nie śledzi”.

Wpadniesz w kłopoty? To zależy od tego, co pobierasz i w jakim kraju to pobierasz. Zobaczymy, jak się zabezpieczyć podczas torrentowania z tej strony rzeczy w tym poście, ale zanim to zrobimy, porozmawiajmy o drugim ryzyku.

Drugie ryzyko? Pobierasz coś z wirusami umieszczonymi w pobieranych plikach.

Jeśli zdecydujesz się pobrać coś nielegalnie, czego PrivateVPN w żaden sposób nie zachęca, narażasz się na pobranie czegoś, co zepsuje twoje urządzenie, czy to przez uszkodzenie systemu, czy spowolnienie. Jest to cena, którą płacisz, gdy desperacko chcesz pobrać coś za darmo. Ludzie, którzy umieszczają rzeczy do pobrania w Internecie, wiedzą, że jesteś zdesperowany, a niektórzy nie mają problemu z zainstalowaniem ukrytego oprogramowania wydobywczego, które wydobywa dla nich bitcoiny z twojego urządzenia. I nie możemy cię chronić.

Jak się chronić podczas torrentowania

Z VPN.

Właśnie tak.

Pomyśl o VPN jako o warstwie ochronnej dla wszystkiego, co robisz przez Internet. Warstwa ochronna, która szyfruje wszystko, co robisz w Internecie, dzięki czemu jest niemożliwa do wykrycia dla wszystkich innych, w twoim przypadku, pozwalając ci pobierać, co chcesz, bez wiedzy o tym.

Czy to jest tak proste jak szyfrowanie? Niestety nie.

Oprócz szyfrowania często liczy się usługa, z której korzystasz.

Gdzie jest usługa VPN, której zamierzasz używać na podstawie?

Czy uważasz, że usługa VPN dba o Ciebie, gdy ktoś z rządu, w którym pracuje, pyta o twoje logi? Szczególnie pod presją? Jeśli wykonasz kilka wyszukiwań w Google, dość szybko uzyskasz odpowiedzi.

Więcej niż kilka firm VPN przechowuje dzienniki z twojego użytkowania, które zawierają informacje, które mogą cię ujawnić.

Jest też grupa, która powiedziała, że ​​nie przechowują dzienników, a potem została za to narażona.

W takiej sytuacji najlepiej jest zaufać prawu kraju, a nie tylko słowom firmy. PrivateVPN? Ma siedzibę w Szwecji. Kraj, w którym obowiązują surowe przepisy dotyczące prywatności, które uniemożliwiają nam przechowywanie dzienników, które mogłyby zostać wykorzystane do ich ujawnienia, gdybyśmy byli zainteresowani twoimi dziennikami.

Nie twierdzimy, że PrivateVPN jest twoją jedyną opcją w tej dziedzinie, ale jeśli chcesz się zabezpieczyć podczas torrentów, upewnij się, że usługa VPN ma siedzibę w kraju o silnych przepisach dotyczących prywatności.

Twoja usługa VPN musi mieć funkcje zapobiegające wyciekom, jeśli chcesz się chronić podczas torrentowania

Możesz mieć najlepsze szyfrowanie na świecie, możesz użyć usługi VPN, która nie przechowuje dzienników, ale jeśli chcesz się zabezpieczyć podczas torrentów, usługa VPN, której używasz, musi być w stanie chronić cię przed wyciekiem.

Samoloty są najbezpieczniejszym środkiem transportu na naszej planecie, ale wciąż się psują. Bez względu na to, jak wspaniała jest VPN, jeśli chcesz się zabezpieczyć podczas torrentowania, najbezpieczniejsza VPN to taka, która ma również funkcje, które Cię ochronią.

W tym przypadku?

Ochrona przed wyciekiem IPv6 wraz z ochroną przed wyciekiem DNS.

Te dwa zapobiegną ewentualnym wyciekom adresów IP i DNS, które mogą się zdarzyć, i spowodują, że cała zastosowana ochrona będzie na nic.

Ale co, jeśli Twoja usługa VPN przestanie działać? PrivateVPN ma na przykład fantastyczny czas pracy na poziomie 99,98%, ale zawsze istnieje taka możliwość .02%. Właśnie tam wkracza Application Guard i Killswitch. Killswitch zabije Twój Internet, jeśli VPN przestanie działać, uniemożliwiając korzystanie z Internetu bez ochrony, tym samym zapobiegając narażeniu, tymczasem Ochrona aplikacji wyłączy wszystkie aplikacje, które chcesz wyłączyć w przypadku ujawnienia, takie jak klient torrentowania.

Jeśli chcesz się zabezpieczyć podczas torrentowania, te funkcje są potrzebne, w przeciwnym razie narażasz się na ryzyko.

Oto jak się chronić podczas torrentowania

Zastanawiałeś się, czy torrent jest bezpieczny. Torrentowanie samo w sobie jest bezpieczne, a nawet legalne. Problemy zaczynają się, gdy pobierasz nielegalnie, zarówno z powodów prawnych, jak i wirusowych.

Dlatego ochrona pod każdym kątem jest koniecznością. Nie wystarczy mieć najlepszą ochronę pod prawie każdym kątem, jeśli nie jesteś chroniony pod każdym kątem, ponieważ każda możliwość narażenia może uczynić całą pozostałą ochronę za nic. I dlatego PrivateVPN oferuje funkcje, które ochronią Cię pod każdym kątem, as Chociaż nie wspiera piractwa, dba o prywatność.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me