Czy tanie usługi VPN są tego warte?

Czy tanie usługi VPN są tego warte?

Autor: Michał Smolski, 01.11.2019, 20:08:47 w usłudze VPN


Czy tanie usługi VPN są tego warte? Gdy szukałeś tego w Google, natknąłeś się na listę tanich usług VPN, ale natknąłeś się również na treść, która mówi, że w ogóle nie korzystasz z usług VPN.

Problem z całą tą zawartością? Zakłada się, że ludzie chcą korzystać z usług VPN tylko w celu zachowania prywatności w Internecie.

Czy tanie usługi VPN są warte tego całkowicie zależy od twoich potrzeb

Ostatecznie istnieją 4 główne powody, dla których warto skorzystać z VPN.

  1. Aby odblokować zablokowane treści przez twojego dostawcę / szkołę.
  2. Aby uzyskać dostęp do usług / witryn streamingowych niedostępnych w twoim kraju. (51% użytkowników VPN korzysta w tym celu z usług VPN).
  3. Do korzystania z szyfrowania w miejscach takich jak Starbucks, aby uniemożliwić dostęp do danych osobom znajdującym się w pobliżu po podłączeniu do tej samej sieci.
  4. Dla prywatności / bezpieczeństwa. (To skomplikowane)

Tanie usługi VPN nie są tak warte, jak ilość serwerów

Jeśli szukasz usługi, która da ci dostęp nie tylko do praktycznie każdego większego kraju, ale także do każdego większego miasta, to tam tanie usługi VPN często nie są tego warte.

...Ale musisz zadać sobie pytanie, dlaczego musisz mieć dostęp do tysięcy serwerów.

Jeśli jest to do celów biznesowych i potrzebujesz tylko dużej różnorodności serwerów, powinieneś rzeczywiście wybrać droższą usługę.

Jeśli chcesz odblokować usługi rozrywkowe, ilość nie koreluje z jakością, a te serwery działają.

Świetny przykład? Nasz serwis PrivateVPN.

Nie ma 3000 serwerów. Nie ma nawet tysiąca, ale obsługuje większość regionów Netflix na rynku, co oznacza, że ​​możesz odblokować jak najwięcej treści Netflix.

Jako ludzie wszyscy naturalnie wybieramy więcej. Uwielbiamy ilość, a usługi VPN sprzedają w ten sposób swoje usługi. Po prostu automatycznie zakładamy, że usługa jest lepsza, jeśli ma więcej serwerów, ponieważ wtedy możesz odblokować więcej treści.

Niestety tak nie jest.

Usługi takie jak ESPN +, DAZN, Hulu, Starz i wszystkie inne usługi przesyłania strumieniowego z ograniczeniami geograficznymi starają się uniemożliwić działanie usług VPN.

Dlaczego? Ponieważ muszą to zrobić inaczej, firmy te łamałyby swoje umowy umowne dotyczące tego, gdzie wyświetlają treść.

W rezultacie serwery VPN nie tylko automatycznie współpracują z usługami rozrywkowymi.

Nie oznacza to jednak, że tanie usługi VPN o niższej jakości serwerów są automatycznie tego warte.

Mniej nie jest automatycznie równa jakości.

W tym przypadku ważniejsze jest to, czy serwery, z których chcesz korzystać, obsługują platformy rozrywkowe, do których chcesz uzyskać dostęp.

Czy tanie usługi VPN są tego warte, jeśli chodzi o bezpieczeństwo?

W naszym poście o tym, czy bezpłatne usługi VPN są tego warte, wspomnieliśmy, że ilekroć coś jest darmowe, zwykle płacisz w walucie prywatności.

Usługi VPN to firma. Muszą zarabiać pieniądze nawet na potrzeby biegania.

Jak więc usługa działa za darmo i zarabia pieniądze? Sprzedając swoje dane.

Bezpłatne usługi VPN gromadzą dzienniki użytkowania, a następnie sprzedają je, całkowicie eliminując punkt VPN w pierwszym punkcie.

Z drugiej strony w płatnych usługach w przeszłości powiedziano, że nie przechowują dzienników i zrobiono to, co spowodowało, że w więzieniu znalazło się kilku znanych hakerów.

Prawda jest taka, że ​​chociaż VPN chroni twoje dane osobowe przed hakerami za pomocą szyfrowania i oferuje ci inny adres IP w celu maskowania Twojej lokalizacji, to często nie wystarcza, aby pozostać w pełni bezpiecznym w Internecie.

Twój adres IP zmienia się? Jest świetny, dopóki nie wycieka. Dlatego ważne jest, aby klient, którego używasz, miał odpowiednie środki bezpieczeństwa.

W tym miejscu pojawia się PrivateVPN z funkcjami takimi jak ochrona przed wyciekiem IPv6, ochrona przed wyciekiem DNS, ochrona aplikacji i Killswitch.

Czy to wystarczy? To zależy od tego, czego szukasz.

Firmy, które zbierają dane o Tobie, nadal będą mogły wyświetlać Ci reklamy, które już widzisz, ponieważ podczas gdy Twoje IP może zostać zmienione, strony internetowe i tak mogą gromadzić tysiące różnych punktów danych na Twój temat. W końcu nadal rządzisz tym samym systemem operacyjnym, wciąż masz tę samą rozdzielczość ekranu, i wciąż używasz tej samej przeglądarki internetowej przy użyciu tej samej karty graficznej. Wszystko to może być wykorzystane do identyfikacji ciebie. To się nazywa odcisk palca przeglądarki.

Czy tanie usługi VPN są tego warte?

Wspomnieliśmy, że istnieją cztery główne powody, dla których ludzie korzystają z usług VPN.

Odpowiedź na pytanie, czy są tego warte, czy nie, jest skomplikowana.

Zależy to od konkretnej usługi i dlatego w PrVPNivate zapewniamy 7-dniową bezpłatną wersję próbną, która nie wiąże się z koniecznością dostarczenia karty. Po prostu zarejestruj się i jesteś gotowy.

Przekonaj się sam, gdy odblokujesz wszystkie usługi przesyłania strumieniowego, do których chcesz uzyskać dostęp.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me