Czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w 2019 r. I za jaką cenę?

Czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu w 2019 r. I za jakie koszty?

Autor: Michał Smolski, 07.01.2019, 22:22:34 w usłudze VPN


Istnieje wiele wspaniałych bezpłatnych usług VPN, które sprawią, że niektóre pytania będą istniały jako płatne usługi VPN, ale są też tacy, jak ty, którzy zastanawiają się, czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu w 2019 roku i za jaką cenę? To jest ta rzecz, kiedy coś jest darmowe, często płacisz w walucie prywatności.

To nie jest dobry początek tego postu, huh?

Ale taka jest rzeczywistość.

Nie oznacza to, że nie powinieneś korzystać z bezpłatnej sieci VPN, ponieważ dla niektórych mogą one nadal być świetnym wyborem, w zależności od kosztów, które chcesz zapłacić, i od tego, czego faktycznie potrzebujesz.

Dane są często warte więcej niż abonament dla kogoś

Jeśli zastanawiasz się, czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w 2019 r. I za jaką cenę, część kosztów jest bardzo interesująca.

Wygląda na to, że Twoje dane mogą być warte około 240 USD rocznie. O wiele więcej niż zapłaciłbyś za roczną subskrypcję VPN. Oczywiście wykorzystywane do tego dane nie są dokładnie oparte na branży VPN, ale pokazują, że dane są cenne.

Ale usługi VPN mają na celu zapewnienie prywatności?

Tak, ale kiedy coś jest darmowe, często płacisz w walucie prywatności.

Facebook ma VPN o nazwie Onavo. Być może słyszałeś o tym. Może nie. Tak czy inaczej, zebrał dużo danych. Apple ostatecznie ostatecznie usunęło go ze sklepu! Jest to bezpłatna usługa i chroni Cię tak, jak powinna VPN, z wyjątkiem tego, że płacisz również za to, co dostajesz, za to, co dostajesz.

To tylko jedna usługa VPN. Dane mogą być sprzedawane stronom trzecim. A jeśli rząd to kupi? To nie jest etyczne, ale wykonalne. Nie byłoby zaskoczeniem, aby kraje takie jak Chiny zrobiły coś takiego.

Tak więc bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu w 2019 r., A gromadzone dane są nawet ważne?

Bezpłatne usługi VPN w większości przypadków są bezpieczne w użyciu. Ale to dlatego, że nikt nie dba o to, że uzyskujesz dostęp do czegoś, do czego prawdopodobnie nie powinieneś mieć dostępu.

Problem polega na tym, że ktoś zaczyna troszczyć się o ciebie lub wykorzystuje twoje dane przeciwko tobie. Wtedy darmowe usługi VPN stają się niebezpieczne.

Jeśli robisz coś, co można uznać za nielegalne w kraju, w którym się znajdujesz, i pytasz, czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu, powinieneś zainwestować w płatną usługę, zanim będziesz tego żałować.

Ale nie chodzi tylko o robienie nielegalnych rzeczy. Chodzi o przechowywanie informacji, do których można uzyskać dostęp lub wiedzieć, że pochodzą one od Ciebie, ponieważ usługa zawiera informacje o Tobie. Mówimy o danych klientów. Rozmawiamy prywatne rozmowy.

To nie tylko kwestia, czy bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu w 2019 roku

Kwestia prywatności wykracza poza bezpłatne usługi. Chodzi o to, że bezpłatne usługi są bardziej narażone na problemy związane z prywatnością, ponieważ w ten sposób zarabiają pieniądze. Płatne usługi, generują dochód z płatnych subskrypcji, ale to nie znaczy, że nie przechowują danych. W ciągu ostatnich kilku lat zdarzały się incydenty związane z firmami VPN, które twierdziły, że nie prowadzą dzienników, które mogłyby ujawnić każdemu.

Ostatecznie, podczas gdy bezpłatne usługi VPN zbierają dane, przynajmniej taka kobieta Onavo tak mówi. Niektóre płatne usługi twierdzą, że nie robią tego. I to jest duże niebezpieczeństwo. Czy wybierasz bezpłatną usługę i zastanawiasz się, czy w 2019 r. Można bezpiecznie korzystać z bezpłatnych usług VPN, mając nadzieję, że ten post był nieprawidłowy, czy otrzymujesz płatną usługę, która nadal może Cię ujawnić?

Co jeśli usługa legalnie nie może przechowywać twoich dzienników?

Nie powiemy Ci, że PrivateVPN jest najdoskonalszą usługą, jaką kiedykolwiek stworzono, ponieważ wtedy nie będziemy musieli wydawać aktualizacji, ale powiemy Ci, że zostaliśmy wybrani jako najlepsza usługa dla obsługi klienta i wartości. Ta wartość jest szczególnie widoczna w sekcji rozrywki dzięki naszemu wsparciu dla większości lokalizacji Netflix, DAZN, Hulu, BBC i większości innych platform rozrywkowych, co oznacza, że ​​cokolwiek zechcesz użyć, możesz, niezależnie od tego, gdzie jesteś, nawet jeśli jesteś w Chinach dzięki naszemu Stealth VPN, który działa nawet na Amazon Fire TV Stick!

Ale co ważniejsze dla Ciebie, ponieważ czytasz ten post i szukasz usługi, która jest w pełni bezpieczna, PrivateVPN jest szwedzką firmą, a Szwecja wyprzedza inne kraje w zakresie przepisów dotyczących prywatności. Nie chcemy twoich danych, ale jeśli tak, nie możemy ich nawet legalnie zdobyć. A jeśli można zaufać, być może powinno to być prawem.


Tak więc bezpłatne usługi VPN są bezpieczne w użyciu w 2019 roku?

Większość ludzi będzie bezpieczna, korzystając z bezpłatnej usługi VPN. Jeśli jednak tego szukasz, prawdopodobnie nie robisz nic w bezpiecznym regionie. A jeśli tak, to chociaż darmowa VPN może ci wystarczyć pod względem bezpieczeństwa, ponieważ większość ludzi nie będzie się tym przejmować, nie będziesz w stanie korzystać z większości Internetu w krajach, w których odbywa się cenzura, nie wspominając już o tym przegapisz funkcje rozrywkowe oferowane przez usługę VPN.

Ostatecznie jednak twoja prywatność jest kosztem i chociaż prawdopodobnie nie zależy ci na tym, aby ktoś wiedział, do jakich stron dziś wchodzisz, będziesz się martwił, gdy ktoś uzyska dostęp do czegoś, czego tak naprawdę nie chcesz być przez kogoś znany.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me