Co należy wiedzieć przed użyciem usługi VPN w 2018 r

Co należy wiedzieć przed użyciem usługi VPN w 2018 r

Autor: Michał Smolski, 01.03.2018 14:01:15 w usłudze VPN


Rejestrujesz się Ty go instalujesz. Oczywiście go włączasz. BUM. Jesteś bezpieczny. Jesteś wolny. Tyle że nie zawsze tak jest. Nie zawsze jesteś wolny i na pewno nie zawsze jesteś bezpieczny. Jest kilka rzeczy, o których należy wiedzieć przed użyciem VPN, w przeciwnym razie możesz stracić bezpieczeństwo. Czy to z powodu braku wiedzy, czy z powodu firmy, z której korzystasz.

Jeśli naprawdę chcesz zachować bezpieczeństwo, musisz z niego korzystać przez cały czas

Niektóre osoby używają VPN jedynie do łączenia się, na przykład z amerykańskim serwerem, aby oglądać ulubiony program, który jest tam dostępny, ale nie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, niektórzy używają go, aby zachować bezpieczeństwo w Starbucks.

Ale istnieje błędne przekonanie, że jeśli korzystasz z VPN tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, wszystko będzie dobrze. To nie jest prawda. Włączanie VPN, aby płacić za coś i ukrywać informacje, jest świetne, ale PrivateVPN 256-bitowe szyfrowanie za pomocą 2048-bitowego klucza DH, które wymagałoby trylionów dolarów do złamania, nie przydaje się w ogóle, jeśli wyłączysz VPN w tym Starbucks po dokonaniu tej płatności. Ktoś może użyć prostego oprogramowania, aby znaleźć twoje hasła tylko dlatego, że jesteś w tej samej sieci. To może być hasło do Twojego konta PayPal. Szyfrowanie jest świetne, ale kiedy się go pozbędziesz, ryzykujesz to, co zaszyfrowałeś.

To jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy wiedzieć przed użyciem VPN.

Jeśli otworzysz swojego klienta PrivateVPN i wciśniesz zaawansowane śledzony przez STRAŻNIK POŁĄCZEŃ, zobaczysz wiele opcji. Służą one do ochrony wszelkich danych przed wyciekiem w mało prawdopodobnym przypadku, gdy sieć VPN przestanie działać.

Zachowaj ostrożność, ponieważ nie każda firma zapewnia bezpieczeństwo, jakie powinna zapewnić sieć VPN

Głównym celem wirtualnej sieci prywatnej jest jej prywatność. Wiele firm się tego nie trzyma. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku bezpłatnych firm VPN. Zwykle osiągają zyski, sprzedając dane klientów. Korzystanie z VPN ma zapewnić Ci bezpieczeństwo. Jesteś jedyną osobą, która ma wiedzieć, co robisz. Jednak nie zawsze tak jest.

Onavo to firma należąca do Facebooka, która oferuje bezpłatną usługę VPN. Ale ta usługa może również „odbieraj ruch danych mobilnych.„To„ pomaga nam ulepszać i obsługiwać usługę Onavo poprzez analizę korzystania z witryn, aplikacji i danych. Ponieważ jesteśmy częścią Facebooka, wykorzystujemy te informacje również do ulepszania produktów i usług Facebooka, uzyskiwania wglądu w produkty i usługi, które ludzie cenią, oraz budowania lepszych doświadczeń.

To wszystko, czego nie robi prawdziwy VPN. Jasne, być może jesteś w jakiś sposób chroniony, ale dane są nadal gromadzone, a następnie wykorzystywane. Nie to ma robić VPN. Ma to na celu dokładnie temu zapobiec poprzez szyfrowanie danych, aby nikt nie miał do nich dostępu.

Nie wszystkie firmy naprawdę dbają o twoje bezpieczeństwo. Jest to jedna z rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem sieci VPN. Bądź ostrożny. Zwłaszcza z bezpłatnymi usługami VPN.

Ze względu na szwedzkie przepisy dotyczące prywatności, rządy nie przechowują dzienników ruchu. W PrivateVPN nie wiemy, co robisz. I szczerze mówiąc, nie chcemy.

VPN nie spowalnia Twojego Internetu

Jest to jedna z tych rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem sieci VPN, o której ludzie myślą, że wiedzą. Wiele osób uważa, że ​​VPN spowalnia twój Internet. Nie prawda. Właściwie to przeformułujmy to. Dobra usługa VPN nie.

Teraz, oczywiście, VPN nigdy nie zwiększy szybkości twojego połączenia. Nie może być szybszy niż obecny Internet. Ale jednocześnie, jeśli twój dostawca Internetu korzysta z ograniczania prędkości, wtedy po podłączeniu do sieci VPN możesz faktycznie doświadczyć wyższych prędkości.

Poza tym zależy to głównie od liczby serwerów, ale także od opóźnień. Opóźnienie to czas, jaki zajmuje paczka danych, aby dostać się z urządzenia do lokalizacji serwera VPN. Im dalej znajduje się serwer, tym wolniejsze połączenie.

Właśnie dlatego pojemność Internetu zakupiona przez usługę VPN ma znaczenie. PrivateVPN kupuje pojemność Internetu bezpośrednio od dostawcy tranzytu IP zamiast od firmy hostingowej, którą robi większość firm (co również robimy do pewnego stopnia), co powoduje większe opóźnienia, a tym samym wolniejsze połączenia.

Dobra usługa VPN nie spowolni twojego Internetu, ale nie sprawi też, że będzie szybszy niż twój obecny Internet, chyba że twój dostawca Internetu jest zaangażowany w ograniczanie prędkości.

Oto zdjęcie z testów przeprowadzonych na speedtest.net.

Wyższa prędkość pobierania nie jest włączona, ale jest wyższa tylko o 3 MB. Nie ma prawie żadnej różnicy.

Oto rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem sieci VPN

Bezpieczeństwo nie zawsze jest zapewnione. Musi także być ciągły do ​​pracy. A jeśli korzystasz z odpowiedniej usługi, nie spowolni to internetu.

Nasze usługi? Oceń to sam. Podczas rejestracji masz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Kliknij przycisk Kup, a następnie będzie to 3-etapowy proces rejestracji. Następnie pobierz naszego klienta, przechodząc do dolnej części naszej strony i klikając Pobierz, zainstaluj go, otwórz go i możesz zacząć.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me