10 zaskakujących faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz

10 zaskakujących faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz

Autor: Michał Smolski, 26.08.2019, 13:42:26 w usłudze VPN


Ciekawi Cię usługi VPN? Chcesz uzyskać ciekawe informacje na temat usług VPN? Pisząc artykuł na uczelni i szukając faktów na temat usług VPN? Oto 10 zaskakujących faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz.

1. Większość użytkowników VPN nie jest piratami

To może być najbardziej zaskakujący fakt na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz.

Ludzie zakładają, że ludzie używają usług VPN, aby zachować ochronę podczas torrentowania, czy pobiera programy telewizyjne czy filmy.

Rzeczywistość jest taka 77% użytkowników VPN płaci za premium treść każdego miesiąca.

I choć może to być najbardziej zaskakujący fakt na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znałeś na tej liście, wcale nas to nie zaskakuje.

Większość użytkowników VPN jest gotowa zapłacić za wygodę, niezależnie od tego, czy uzyskuje dostęp do Hulu lub DAZN, aby obejrzeć swój ulubiony program lub w inny sposób mecz piłki nożnej. Problem polega na tym, że po prostu nie mogą oglądać tych usług, ponieważ są one blokowane geograficznie w większości krajów. Usługi VPN, takie jak PrivateVPN, rozwiązują ten problem.

W rzeczywistości moglibyśmy argumentować, że usługi VPN promują legalność, ponieważ pozwalają ludziom uzyskać dostęp do żądanych treści i płacić za nie, zamiast torrentować je za darmo.

2. Ludzie w większości krajów korzystają z usług VPN, aby uzyskać dostęp do lepszej rozrywki

To potwierdza punkt pierwszy dotyczący większości osób korzystających z usług VPN w celu uzyskania dostępu do lepszej zawartości.

Spośród 138 962 użytkowników Internetu w wieku 16–64 lat w 40 krajach, którzy wzięli udział w badaniu użytkowania VPN przeprowadzonym przez GlobalWebIndex, 51% z nich stwierdziło, że korzysta z VPN w celu uzyskania lepszej rozrywki.

3. Ludzie zaczynają się jednak martwić o swoją prywatność

53% internautów jest teraz bardziej zaniepokojonych swoją prywatnością niż rok temu.

Czy usługi VPN mogą pomóc?

Nieco.

Istnieją trzy główne rodzaje problemów związanych z prywatnością, jeśli chodzi o Internet.

  1. Twój dostawca Internetu lub rząd posiadający wiedzę na temat twoich działań.
  2. Osoba przechwytująca twoje dane przez hakowanie lub połączenie z publicznym Wi-Fi.
  3. Aplikacje takie jak Facebook zbierają dane o Tobie.

Jeśli chodzi o dostawców Internetu, którzy patrzą na twoje działania, VPN chroni cię przed tym poprzez zmianę adresu IP i szyfrowanie. To samo dotyczy osób w Starbucks podłączonych do tego samego Wi-Fi, co Ty, co jest prawdopodobnie największym zagrożeniem dla użytkowników osobistych, ponieważ połączenie z czyimiś danymi w sieci publicznej jest po prostu niezwykle łatwe.

A potem jest trzeci typ, zbieranie danych przez aplikacje. VPN nie ochroni Cię przed tym, ponieważ podczas gdy dane mogą być szyfrowane podczas wysyłania, ostatecznie są wysyłane do podobnego konta na Facebooku lub do kogokolwiek, kto jest właścicielem aplikacji, której używasz, a VPN nie zrobi nic z niezależnie od tego, czy korzystasz z PrivateVPN, czy z jakiejkolwiek innej sieci VPN.

4. Nie wszystkie usługi VPN działają w krajach z cenzurą

Usługi VPN są łatwo wykrywalne jako usługi VPN. Kraje z cenzurą, takie jak Chiny, mogą łatwo wykryć usługi VPN, ponieważ nie mieszają się ze zwykłym ruchem.

Właśnie dlatego większość usług VPN w ogóle nie działa w Chinach.

Klucz do VPN działającego w Chinach? Ma używać Stealth VPN, który jest trybem w niektórych usługach VPN, który jest w stanie wtapiać się w zwykły ruch, dzięki czemu może pracować w krajach z cenzurą. Chociaż podczas korzystania z tego trybu następuje pewne zmniejszenie prędkości.

Dzięki PrivateVPN znajdziesz Stealth VPN w Ustawieniach VPN.

5. Więcej nie znaczy lepiej

Ludzie zakładają, że im więcej jest serwerów, tym więcej usług rozrywkowych będzie w stanie odblokować usługa VPN.

Jednym z bardziej zaskakujących faktów na temat usług VPN jest to, że tak nie jest.

Być może nie należy za to winić usług VPN. Wszyscy wolimy ilość. I to właśnie większość usług VPN wykorzystuje jako punkt sprzedaży.

Niestety połączenie z amerykańskim serwerem nie jest tak proste, aby oglądać amerykański serwis Netflix w Indiach lub Wielkiej Brytanii.

Firmy takie jak Netflix, Hulu lub DAZN muszą podjąć wysiłki, aby uniemożliwić działanie usług VPN w Stanach Zjednoczonych. Jeśli firma ma prawa do pokazania określonego programu w danym kraju, a ta treść jest dostępna w amerykańskim serwisie Netflix, a osoba postanawia połączyć się z VPN, aby oglądać ten program w amerykańskim serwisie Netflix, zamiast płacić za subskrypcję tej platformy który obsługuje go w ich kraju, ta firma wyraźnie nie będzie zadowolona i może pozwać Netflix.

Właśnie dlatego firmy takie jak Netflix utrudniają oglądanie Netflix.

Szukając najlepszej sieci VPN dla rozrywki, upewnij się, że jakość jest ponad ilością. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie usługi obsługuje usługa.

PrivateVPN ma zakładkę, która pokazuje niektóre usługi, z którymi współpracuje, dzięki czemu możesz łatwo oglądać to, co chcesz oglądać, w ciągu kilku sekund. Oferuje również 7-dniowy okres próbny bez ryzyka, który jest prawdopodobnie najprostszym okresem próbnym, w jakim kiedykolwiek dołączysz, aby samemu go przetestować.

6. Kraje Azji korzystają z VPN znacznie częściej niż w Europie i Ameryce

Nie tylko kraje azjatyckie mają zwykle większą populację niż kraje w Europie i Ameryce, ale kraje te mają również znacznie wyższy odsetek użytkowników.

55% użytkowników w Indonezji, 43% użytkowników w Indiach i 38% użytkowników w Tajlandii korzystało z usług VPN w ostatnim miesiącu. Tymczasem w Europie, gdzie mieszka znacznie mniej ludzi niż w Indiach, tylko 21% użytkowników korzystało z VPN w ostatnim miesiącu.

Oczywiście nie każda osoba na tej planecie została wzięta pod uwagę, więc może to znacznie różnić się w rzeczywistości, ale tak czy inaczej, różne dane wyraźnie pokazują, że ludzie w Azji szukają usług VPN dla więcej.

7. Bezpłatne usługi VPN Często nie są usługami VPN

Jest to jeden z niefortunnych faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz.

Wirtualna sieć prywatna = VPN

Ale co, jeśli VPN nie jest prywatny? Czy to wciąż VPN czy więcej VN?

Na swoim blogu często mówimy, że gdy coś jest darmowe, płacisz w walucie prywatności.

Jeśli chodzi o aplikacje zbierające dane, większość z nich przyznaje, że to robią, i mówiąc uczciwie, w większości przypadków pomaga to światu iść do przodu. Te dane są przetwarzane przez sztuczną inteligencję i nie są sprawdzane przez ludzi, więc w większości przypadków tego rodzaju gromadzenie danych nie szkodzi.

Ale kiedy usługa VPN zbiera dane, to absolutnie nie jest w porządku. Głównym celem usług VPN jest twoja ochrona. I bezpłatne usługi VPN tego nie robią. Gromadzą dane, a czasem przekazują je innym podmiotom, co stanowi ryzyko.

Usługa VPN Facebooka, która została uruchomiona od czasu zamknięcia, była tego doskonałym przykładem. Nazywała się Onavo i gromadziła dane dotyczące twojego użytkowania, które Facebook następnie wykorzystał do celów reklamowych.

Usługi VPN mogą zapewnić ci bezpieczeństwo, ale usługa VPN jest ostatecznie najsłabszym punktem bezpieczeństwa, jeśli chodzi o korzystanie z VPN, ponieważ mogą cię ujawnić.

PrivateVPN? Zawiera 7-dniowy okres próbny bez ryzyka, dzięki czemu możesz zobaczyć korzyści z posiadania go, a następnie subskrypcję, która nie oferuje 3000 serwerów, ale która koncentruje się na jakości, oferując i tak ponad 100 serwerów, z tymi serwery pracujące z usługami, z których chcesz korzystać, o których mówimy na naszym blogu, zamiast oferować serwery, które nie mają żadnej wartości w zakresie rozrywki.

8. Jeśli jesteś intensywnym użytkownikiem Internetu, VPN przyspieszy twój Internet!

W większości przypadków VPN faktycznie nie przyspieszy Twojego Internetu.

Dobry nie za bardzo go spowolni, ale nie przyspieszy.

Chyba że jesteś dużym użytkownikiem Internetu.

W takich przypadkach będzie.

Widzisz, większość dostawców Internetu stosuje to, co nazywa się „ograniczaniem dostępu do Internetu”, aby zminimalizować „zatłoczenie Internetu”. Oznacza to, że twój dostawca Internetu spowalnia twoje, aby inni ludzie mieli lepszy Internet.

To trochę śmieszne, ale większość krajów nie ma żadnych przepisów, które by to powstrzymały, dlatego dobrze wiedzieć, że VPN jest w stanie zapobiec temu problemowi. Być może wypróbuj to przed przejściem do innego operatora.

9. Lokalizacja VPN ma znaczenie

Każdy kraj ma swoje własne prawa i praktyki. W zależności od tych przepisów korzystanie z VPN z tego regionu może mieć sens lub nie.

Wybierając VPN, upewnij się, że przeprowadziłeś badania dotyczące przepisów dotyczących prywatności w tym kraju. I szczerze mówiąc, często sprowadza się to do dzienników. Dzienniki są w stanie Cię ujawnić, jeśli firma VPN przechowuje coś na twoim temat. Jest to niezwykle ważne. W przeszłości zdarzało się, że firmy VPN, które miały chronić, narażone, za pomocą dzienników, które twierdziły, że nie przechowują.

PrivateVPN? Moglibyśmy powiedzieć, że nie przechowujemy dzienników. Ale również firmy, które twierdziły, że nie, ale zrobiły to. Możemy powiedzieć, że jesteśmy szwedzką firmą, a Szwecja ma jedne z najbardziej rygorystycznych przepisów i przepisów dotyczących prywatności, a nawet jeśli chcielibyśmy przechowywać dzienniki dotyczące twojego użycia, nie możemy.

10. Usługi VPN nie są obsługiwane na wielu platformach

Jest to jeden z zaskakujących faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz, i których większość ludzi rozczarowuje.

Usługi VPN działają na iPhone'ach, iPadach, urządzeniach z Androidem, Fire TV, macOS, Linux i urządzeniach Windows, ale nie działają na PS4, Xbox lub innych konsolach ani na Apple TV, Roku, Chromecast i większość telewizorów Smart. Dlaczego? Ponieważ platformy te w ogóle nie obsługują usług VPN.

Rozwiązanie? Aby zainstalować VPN z routerem, który omawiamy na naszej stronie.

To było 10 zaskakujących faktów na temat usług VPN, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś i na których możesz się troszczyć

Wiele podobnych postów w Internecie dotyczy rzeczy, które często nie są interesujące dla ludzi.

Te 10 zaskakujących faktów na temat usług VPN, których prawdopodobnie nie znasz? Prawdopodobnie okażą się one przydatne, a jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś VPN, być może będą to powody, dla których to zrobisz.

A jeśli tak jest, nie zapomnij o naszej 7-dniowej bezproblemowej wersji próbnej, ani nie odwiedź naszego bloga, w którym znajdziesz przewodniki na temat odblokowania DAZN, Hulu, Hotstar i wielu innych platform, które mogą być obecnie zablokowane lub ograniczone w Twoim kraju.

Wpisany przez Michała Smolskiego.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me