Může vás VPN skutečně udržet v bezpečí?

Může VPN skutečně udržet vaši bezpečnost?

Michael Smolski, 2019-06-25 22:22:08 ve službě VPN


Žijeme ve světě, kde systémy navržené tak, aby byly perfektní, selhaly. A to je to, zda jsou to mnohem jednodušší letadla nebo věci. Ale co bezpečí na internetu? Dokáže vás VPN skutečně udržet v bezpečí? A co je potřeba, aby se to stalo?

Může VPN skutečně zajistit, že vaše bezpečí začíná vaší polohou

Nejslabší stránkou služby VPN z pohledu VPN, která vás skutečně udržuje v bezpečí? Často je to především služba VPN, která má především zajistit vaši bezpečnost.

Některé (ne všechny) společnosti VPN ukládají protokoly. Někteří to dělají pro reklamní účely, zatímco jiní to pro sledování vašeho využití, pokud používáte službu s omezenou šířkou pásma.

Problém s uloženými daty spočívá v tom, že pokud jsou k dispozici, lze je použít k odhalení vás. Ať už je to v případě, že torrentujete v zemi, která bere torrent velmi vážně, nebo přistupujete na web, který není v určité zemi povolen.

Žádná uložená data jsou jediným způsobem, jak můžete zůstat v bezpečí, pokud jde o služby VPN.

Je však snadné říci, že nesbíráte protokoly. V minulosti došlo k událostem (najdete rychlé vyhledávání na Googlu), kde společnosti VPN uvedly, že protokoly neukládají, aby uživatelé později zjistili, že hacker byl zatčen kvůli tomu, že VPN rozdávala protokoly úřady.

Pokud přejdete do sekce Zásady ochrany osobních údajů, zjistíte, že neukládáme žádné protokoly, a uvidíte nás také vysvětlit, jaké informace ukládáme, vysvětleny jednoduchým jazykem, který je srozumitelný. (Facebook se od nás mohl poučit!)

Měli byste nám jen důvěřovat, protože se nám zdá důvěryhodný? Chtěli bychom, abyste, ale pravděpodobně byste neměli okamžitě důvěřovat žádné společnosti. A tam přichází umístění služby VPN. SoukroméVPN? Je to švédština a Švédsko má některé z nejlepších zákonů o ochraně osobních údajů. I když jsme chtěli ukládat záznamy o vašem použití, nemůžeme. A proto vám nemůžeme poskytnout žádné údaje o vás, ať už je to jakékoli vládě nebo poskytovateli internetu. Ani to sami nevidíme. Ne, že bychom chtěli vidět vaše hledání na prvním místě.

Pokud se podíváte, jak naše registrace funguje, není zde místo pro vaše jméno. A dokonce můžete platit bitcoiny. Může vás VPN skutečně udržet v bezpečí, často nezávisí na typu šifrování, které služba má, ale na tom, co služba VPN chrání vaše soukromí.

To, co klient VPN nabízí, je druhá nejdůležitější věc a faktor nad tím, zda vás VPN může skutečně udržet v bezpečí

Stejně jako auta mají systémy, které jsou navrženy tak, aby vám byly bezpečnější, nabízejí služby VPN bezpečnostní opatření, která mohou zabránit vaší expozici v případě, že se něco pokazí.

Nemělo by to pokazit s velkou službou VPN? Ve většině případů ne. Může vás však VPN skutečně udržet v bezpečí bez správných opatření? Rozhodně ne.

První věc, na kterou se zaměřit, je ochrana proti IPv6 a DNS Leak Protection. K únikům IP může dojít čas od času, a když ano, veškeré šifrování a žádné protokoly nejsou k ničemu. Proto je nezbytné mít tyto funkce s VPN, kterou používáte.

Kromě toho můžete také chtít zavřít některé aplikace, pokud by vaše připojení VPN mělo ukončit například torrenting klienta. Tam přicházejí strážce aplikací a zabiják.

Když aplikace VPN přestane fungovat, aplikace Guard Guard ukončí všechny aplikace, které nechcete otevřít. Například všechny torrenting klienty, které můžete mít otevřené. Mezitím Kill Switch zabrání vaše připojení k internetu v případě, že VPN přestane fungovat, pokud je povolena.

Ne všechny služby VPN přicházejí se všemi zmíněnými funkcemi, PrivateVPN ano, protože pravda je, že zatímco první aspekt, který jsme zmínili, je nejdůležitější, všichni hrají stejně důležitou roli při zajišťování bezpečnosti. Dokáže vás VPN skutečně udržet v bezpečí? Ano. Ale pouze pokud jste chráněni na všech frontách. To je klíč k tomu, abyste s VPN zůstali opravdu v bezpečí.

A tady přichází poslední kousek skládačky.

VPN dělá, co VPN služby mají dělat

Toto je poslední kousek skládačky. Ta, na které téměř všechny služby VPN odvedou skvělou práci, protože to je nakonec to, co mají dělat.

VPN = virtuální privátní síť.

Služba VPN je určena k vytvoření sítě, která je soukromá a virtuální.

Jeho virtuální aspekt znamená, že to může být kdekoli na světě. Soukromé? To znamená, že informace, které přijímáte a odesíláte, jsou šifrovány.

Pokud jde o virtuální aspekt, když přijde „ať jste kdekoli na světě,“ není PrivateVPN nejlepší volbou. Opakovaně zmiňujeme, že se zaměřujeme na kvalitu před kvantitou. Proto pokud nenajdete použití 3 000 serverů, nenajdete je. Víme, že většina lidí používá VPN k tomu, aby dělala torrenting nebo změnila své umístění Netflixu, aby odemkla více obsahu, nebo se dívat na Hulu v Kanadě. Proto se zaměřujeme na výrobu serverů, které pracují s zábavními platformami, ke kterým chcete přistupovat, rychlostí, která vás nutí čekat, až se vaše show nebo živý zápas na DAZN vyrovnají. Při zachování bezpečnosti.

Investice do kvality nad kvantitou je důvodem, proč podporujeme nejvíce oblastí Netflix a zároveň máme výrazně méně serverů než konkurence..

Pokud jde o soukromou sekci, PrivateVPN přichází s 256bitovým šifrovacím kódem AES (Advanced Encryption Standard) s 2048bitovým klíčem DH, což je nejvyšší úroveň šifrování na trhu. To v kombinaci s tím, co jsme již zmínili, vás při používání služby VPN učiní stejně bezpečným, jak se může dostat.

Může vám VPN skutečně zajistit bezpečí?

Psali jsme o tom, zda bezplatné služby VPN stojí za to a za jakou cenu, ale do tohoto tématu se také krátce ponoříme.

Služby VPN nejsou charitativní. Lidé tam pracují. Společnosti musí vydělat peníze.

Jak bezplatná VPN vydělává peníze?

Většinou prodejem dat inzerentům.

V našich průvodcích opakovaně říkáme, že když je něco zdarma, často platíte měnou soukromí.

SoukroméVPN? Není to zdarma. Společnost bestVPN byla v roce 2018 vybrána jako nejlepší hodnota VPN. Služba, která je nyní známá jako ProPrivacy.

Nejenže jsou bezplatné VPN služby hrozné při odblokování obsahu, ale jsou ještě horší, když vás udržují v bezpečí. Nevadí, aby tě udrželi v bezpečí.

Může VPN skutečně udržet vaši bezpečnost?

Otázka, zda vás VPN může skutečně udržet v bezpečí, záleží také na tom, co děláte.

Dokáže vás VPN skutečně udržet v bezpečí, pokud jde o prohlížení internetu a torrentování? Ano. Pokud je však soubor, který si stáhnete při torrentování, virus nebo napíšete něco na Facebook, pak vás VPN nechrání. Síť VPN zašifruje počáteční zprávu na Facebooku před zobrazením, například v kavárně, pokud používáte veřejné Wi-Fi, ale stále existuje možnost úniku dat z Facebooku, jak tomu často bývá. A žádná VPN tomu nemůže zabránit.

PrivateVPN je švédský poskytovatel, který vám poskytuje mnohem větší bezpečnost než většina ostatních zemí. Má také všechny bezpečnostní funkce potřebné pro svého klienta a zároveň poskytuje vše, co byste očekávali od VPN, jako je šifrování. A neuvěřitelné pro odblokování streamovacích služeb, jako jsou Hulu, DAZN a Netflix, o kterých si můžete přečíst více na našem blogu, nebo vyžádáním našich zákaznických služeb. Na konci dne však otázky, které vás VPN může skutečně udržet v bezpečí, nejsou tak jednoduché, jak by někdo chtěl. Abyste byli na internetu na 100% v bezpečí, vyžadovali byste, abyste na internetu vůbec nic nedělali.

Napsal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me