Je torrenting bezpečný a jak se chránit při torrentingu

Je torrenting bezpečný a jak se chránit při torrentingu

Autor: Michael Smolski, 2019-03-16 10:16:16 in Entertainment


Skutečnost, že hledáte, zda je torrentování s největší pravděpodobností bezpečné, znamená, že to, co si stáhnete, není bezpečné.

Pokud vás zajímá, že je torrent torrent bezpečný, je zcela legální a bezpečný. Problémy začnou, když začnete stahovat nelegální obsah. Nejen, že nejste chráněni, a mohli byste při torrentingu narazit na problémy se zákonem a vaším poskytovatelem internetu, ale torrenting by vám také mohl mnoha způsoby ublížit. Více k tomu níže.

Rizika spojená s torrentem, kvůli kterému hledáte způsob, jak se chránit při torrentingu

S bezpečným torrentováním existují 2 hlavní problémy.

První? Vystavujete se své vládě a poskytovateli internetu, který vás „nesleduje“.

Dostanete se do potíží? Závisí to na tom, co stahujete a v jaké zemi je stahujete. Projdeme si, jak se chránit, když se v tomto příspěvku dostaneme z této strany, ale než to uděláme, pojďme mluvit o druhém riziku.

Druhé riziko? Stahujete něco s viry zasazenými uvnitř stahovaných souborů.

Pokud se rozhodnete stáhnout nelegálně něco, co společnost PrivateVPN nijak nepodporuje, riskujete, že si stáhnete něco, co zkomplikuje vaše zařízení, ať už poškozením nebo zpomalením systému.. To je cena, kterou zaplatíte, když se snažíte něco stáhnout zdarma. Lidé, kteří dali věci ke stažení na internetu, vědí, že jste zoufalí, a někteří nemají problém se zaváděním skrytého těžebního softwaru, který pro ně vytěží jako bitcoiny pro ně, z vašeho zařízení. A to vás nemůžeme ochránit.

Jak se chránit při torrentingu

S VPN.

Takhle.

Představte si VPN jako ochrannou vrstvu pro vše, co děláte přes internet. Ochranná vrstva, která šifruje vše, co na internetu děláte, takže je ve vašem případě nevysledovatelná pro všechny ostatní, což vám umožní stahovat vše, co si přejete, aniž by o tom někdo věděl..

Je to tak jednoduché jako šifrování? bohužel ne.

Často je důležitější než šifrování služba, kterou používáte a funkce, které přicházejí.

Kde je založena služba VPN, kterou chcete používat?

Myslíte si, že o vás služba VPN záleží, když se někdo z vlády, ve které žádá o vaše protokoly? Obzvláště pod tlakem? Pokud provedete některá vyhledávání Google, dostanete odpovědi velmi rychle.

Více než několik společností VPN ukládá protokoly z vašeho použití, které obsahují informace, které vás mohou vystavit.

K dispozici je také svazek, který řekl, že neukládají protokoly, a pak se za to vystavili.

To je situace, ve které je nejlepší důvěřovat zákonům země, nikoli pouze slovům společnosti. SoukroméVPN? Má sídlo ve Švédsku. Země s přísnými zákony na ochranu osobních údajů, které nám brání v ukládání protokolů, které by mohly být použity k odhalení vás, pokud bychom měli především zájem o vaše protokoly.

Netvrdíme, že PrivateVPN je v této oblasti jedinou možností, ale pokud se chcete při torrentování chránit, ujistěte se, že je služba VPN založena v zemi se silnými zákony na ochranu soukromí.

Vaše VPN služba musí mít funkce, které zabraňují únikům, pokud se chcete při torrentingu chránit

Můžete mít nejlepší šifrování na planetě, můžete použít službu VPN, která neukládá protokoly, ale pokud se chcete při torrentování chránit, musí být služba VPN, kterou používáte, chráněna před únikem.

Letadla jsou nejbezpečnějším dopravním prostředkem na planetě, přesto však stále havarují. Bez ohledu na to, jak skvělá VPN používáte, pokud se chcete při torrentování chránit, nejbezpečnější VPN je ta, která má také funkce, které vás ochrání.

V tomto případě?

Ochrana proti úniku IPv6 spolu s ochranou proti úniku DNS.

Tyto dva zabrání jakémukoli úniku IP a DNS, ke kterému může dojít, a výsledkem bude, že veškerá použitá ochrana bude k ničemu.

Ale co když vaše VPN služba přestane fungovat? PrivateVPN má fantastický 99,98% provozuschopnost, ale vždy je tu možnost 0,02%. Tam přicházejí Application Guard a Killswitch. Killswitch zabije váš internet, pokud VPN přestane fungovat a brání vám v používání internetu bez ochrany, čímž zabrání expozici. Mezitím aplikační stráž vypne všechny aplikace, které chcete vypnout v případě expozice, jako je váš torrentovací klient.

Pokud se chcete při torrentování chránit, jsou tyto funkce nutné, jinak se vystavujete riziku expozice.

To je, jak se chránit při torrentingu

Přemýšleli jste o tom, zda je torrent bezpečné. Samotné torrentování je bezpečné a dokonce legální. Problémy začínají nelegálním stahováním, a to jak z legálních, tak z důvodu virů.

Proto je nutná ochrana před každým úhlem. Nestačí mít nejlepší ochranu téměř v každém úhlu, pokud nejste chráněni v každém úhlu, protože jakákoli možnost expozice může poskytnout veškerou další ochranu k ničemu. A proto PrivateVPN přichází s funkcemi, které vás ochrání před každým úhlem I když nepodporuje pirátství, nezajímá se o soukromí.

Napsal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me