Je FaceApp bezpečný (z pohledu služby ochrany osobních údajů)

Je FaceApp bezpečný (z pohledu služby ochrany osobních údajů)

Autor: Michael Smolski, 2019-08-26 11:43:03 in Entertainment


V posledních dnech se aplikace s názvem FaceApp, která byla upřímně otevřená po mnoho let, stala internetovým hitem. Ale zatímco se to stalo hitem, zpravodajské weby a televizní kanály jej okamžitě zachytily jako aplikaci, která možná není bezpečná. Jako web, který se týká ochrany soukromí na internetu a služeb, které vás chrání na internetu, jsme se rozhodli pokrýt FaceApp v bezpečí, jednou provždy.

Lidé se ptají, je FaceApp bezpečný pouze proto, že pochází od ruských vývojářů

Otázka, že je FaceApp bezpečná, je bohužel položena pouze proto, že se stala ruskými vývojáři.

Pokud by FaceApp byli Američané, nikdo by se o to nestaral.

"Jen proto, že jste Rus, automaticky vás spojí s ruskou vládou ..." - Docela to, co říkají zpravodajské weby.

Je však FaceApp bezpečný, i když?

To záleží na tom, co definujete jako bezpečné.

Ano, udělíte kontrolu nad aplikací FaceApp k používání obrázků, pokud jde o oprávnění aplikace. Není to však případ jiných aplikací? Nemohou technicky udělat vše, co může ruská společnost udělat?

Pokud by teoreticky FaceApp shromažďoval všechny vaše obrázky, viděli byste to v nastavení telefonu. Můžete vidět, kolik dat používá aplikace. V našich testech se FaceApp nepřiblížil tomu, co Google nebo jiné americké společnosti berou.

Není to tak, že FaceApp neshromažďuje data vůbec. Ano, a budeme o tom mluvit mnohem víc, když budete číst dál. Logicky řečeno, na základě toho, kolik dat používá FaceApp, kdyby stáhli všechny vaše obrázky, jak by naznačovaly některé zpravodajské weby, bude to zobrazeno tak, jako by to vyžadovalo stahování dat. No, pokud nebudou stahovat obrázky v nějakém super nízkém rozlišení, ale pak znovu, pokud by byly, nebylo by to dost dobré k použití.

Amerika je nevinná, když přijde na aplikace?

Spravodajské weby vytvořily masivní diskusi o tom, zda je FaceApp bezpečný, což má za následek, že FBI nyní jej zkoumá, ale americké weby jsou aplikace, které jsou nevhodné, pokud jde o aplikace?

Zpravodajské weby? PrivateVPN dříve informoval o tom, jak číst americké zpravodajské weby v Evropě poté, co weby, jako je Los Angeles Times, nefungovaly, protože se nepřizpůsobily zákonům EU o ochraně údajů. To bylo nakonec opraveno a web nyní funguje. Nefungovalo to však alespoň 5 měsíců, dokud je nezavedlo GDPR, a možná více, protože jsme upřímně neověřovali, zda to funguje, nebo ne od té doby, dokud jsme jej nezkontrolovali pro tento příspěvek..

Oh, pro tato pravidla? Každý o nich věděl v roce 2016. 2 roky před jejich představením...

To je ale jen špička ledovce.

Nejlepší příklad, proč nezáleží na tom, odkud aplikace nebo web pocházejí? Měli službu VPN nazvanou Onavo, která nyní naštěstí nefunguje.

Nyní budeme hovořit o službách VPN opět na konci tohoto článku, ale prozatím si uvědomte, že služby VPN jsou určeny k tomu, aby vás udržely v bezpečí na internetu, ať už je to od vaší vlády, poskytovatele internetu nebo vlastníka Wi-Fi. . Aby data mohla být šifrována, musí data samozřejmě vždy projít, takže služba VPN je určitě jedinou službou, která je dokáže zachytit. A to je to, co Facebook udělal. Využívala svou službu VPN ke shromažďování dat, která poté použila pro reklamní účely.

Facebook sám? V posledních dnech byla ze strany FTC udělena pokuta za 5 miliard USD za to, že nezachránila data uživatelů.

Proto, když se ptáte, že je FaceApp bezpečný, a přestože vezmeme v úvahu, že to vyžaduje určitá data, musíte také zvážit, že všichni ostatní také.

Protože každý shromažďuje data, je to důležité?

Musíme objasnit jednu věc.

Celkově je užitečný sběr dat.

Bez něj by většina podniků skončila bez podnikání, protože reklamy by se dostaly ke špatným lidem, kterým je to jedno.

Bez shromažďování údajů by společnosti, které provádějí studie, neměly údaje, které potřebují, aby pomohly lidem.

Zajímá vás někdy, jak Google ví o provozu, když vám řekne, abyste se vydali jiným způsobem? Využívá vaši polohu a umístění mnoha dalších.

Realita je taková, že většina z nás se obává společností, které shromažďují data, na nichž nezáleží, protože žádný člověk se na to nebude nikdy dívat, protože je toho příliš mnoho, přičemž tato data většinou zlepšují náš život, namísto soustředění se na skutečné hrozby internet, který budeme dále pokrývat v tomto příspěvku.

Lidé si často myslí, že Čína je zlá a všichni cenzurují. Určitě používá cenzuru, ale jedním z hlavních důvodů, proč má vlastní sociální média, je to, že může sbírat data pro své vlastní výhody.

Žádný další příspěvek o tom, že FaceApp je o tom bezpečně, nemluvil?

Je FaceApp bezpečný z pohledu lidí, kteří kradou vaši identitu?

Existuje velká obava, že shromážděné obrázky budou použity k odcizení identity a vaše tvář skončí v takových věcech, jako jsou porno videa, zejména díky fantastickým AI funkcím FaceApp.

A to je samozřejmě potenciál. Ale ať už používáte FaceApp nebo ne, je to stejně potenciál, ať už je to proto, že váš přítel byl zvědavý na to, jak vypadáte, nebo na to, že jste známější.

Tady je věc, ať už ji používáte nebo ne, jste potenciálně vystaveni takovým věcem, ať se vám to líbí nebo ne, zejména pokud jste známější.

Chcete se plně chránit před riziky, že vás někdo dostane do těla někoho? Nikdy nenahrávejte žádné své fotky. To je v konečném důsledku všechno. Není to docela praktické, správně?

Jak se chráníte před skutečnými hrozbami na internetu?

Skutečné hrozby? Je to ten chlap na svém notebooku, který snadno používá to, co píšeme na našem notebooku nebo telefonu, když používáte veřejné Wi-Fi v kavárně. Ať už je to naše adresa a informace, které jsme zadali, zatímco někomu říkáme, že jdeme na dovolenou (v důsledku toho, že zloděj vědí, že náš domov je zdarma), nebo našeho poskytovatele internetu, který nám říká, že nemonitorují, co děláme, když zároveň nám říká, že jsme stáhli něco, co bychom neměli mít.

To jsou některé z velkých hrozeb, které pro nás představují velké riziko, o kterém nikdo nemluví. Proč? Protože psaní o tom, že ruská aplikace je nebezpečná, je mnohem lepší titulek, hm?

Je FaceApp bezpečný? Možná budou přijata některá data, ale to platí o všech ostatních aplikacích, které používáte, pokud nejsou vyrobeny v zemích s velmi přísnými zákony na ochranu soukromí, jako je Švédsko. Velká hrozba? Používáte bezplatné Wi-Fi v té kavárně, do které jdete.

Jak zůstanete v bezpečí, pokud jde o skutečné hrozby, jako je tato? Používáte VPN.

VPN? Většinou zmiňujeme služby VPN v našem blogu jako prostředek k odblokování geoblokované služby, ale hlavním účelem služeb VPN je skutečně chránit vás na internetu..

Jak? Změnou adresy IP a složením věcí, jako je šifrování na vojenské úrovni, smíšené se správnými nástroji ochrany, jako je ochrana proti úniku IPv6, ochrana proti úniku DNS, přepínač zabíjení a ochrana aplikací, které zajistí, že v případě selhání sítě VPN budete stále plně chráněné, protože nakonec jste plně chráněni, pokud jste 100% chráněni.

Udržuje vás VPN v bezpečí?

Při používání VPN se všemi výše uvedenými funkcemi, jako je IPv6 Leak Protection, jste plně chráněni při používání VPN, ale to stále přináší otázku, jak bezpečně vás VPN může udržet a co vás ve skutečnosti může chránit před?

Ta otázka? Začíná to, odkud pochází vaše VPN. Nakonec, i když často hledáme, jaké funkce má VPN nebo kolik služeb může odblokovat, ať už je to DAZN, Hulu nebo Hotstar, většina se nikdy nedívá na to, odkud služba VPN pochází. A to je důležité.

Proč? Služba VPN, která vás má chránit, je v konečném důsledku také službou, která vás může vystavit, pokud je v zemi nesprávné zákony. SoukroméVPN? Pochází ze Švédska, země s některými z nejpřísnějších a nejlepších zákonů na ochranu soukromí. To znamená, že i když jsme chtěli ukládat záznamy o vašem použití, nemůžeme. A švédský systém? Dodržuje své zákony neuvěřitelně dobře. Ať už jste slavní nebo ne.

Zajistí vás však VPN opravdu bezpečně na internetu? O tomto tématu máme celý blogový příspěvek. Krátká odpověď? Ne.

VPN vás ochrání před velkými hrozbami, jako je váš poskytovatel internetu, někdo, kdo se pokouší získat přístup k vašim datům v kavárně atd., Ale nebude vás chránit, pokud jde o sběr dat FaceApp, Facebook nebo Instagram. Síť VPN zajistí, že veškerá odesílaná data budou odesílána, aniž by je někdo zachytil uprostřed, ale tyto služby budou mít tato data stále, a pokud je používají špatně, nebudete chráněni..

Záleží na tom? Ve většině případů ne. Prostě nejsme dost zvláštní na to, abychom se o nás starali více než miliony nebo v některých případech miliardy dalších.

Tak proč se neochránit před skutečnými nebezpečími na internetu, spíše než se bát nad humbukovými titulky ze zpravodajských serverů? Začít s PrivateVPN je zdarma.

Napsal Michael Smolski.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me