Jak zůstat na veřejných počítačích v roce 2018

Jak zůstat na veřejných počítačích v roce 2018

Autor: Michael Smolski, 2018-02-07 15:22:55 in Business
Nevíte, co je na tom. To je největší problém, pokud jde o veřejné počítače. Je těžké zůstat v bezpečí na veřejných počítačích, pokud nevíte, jaký je na nich skrytý software. Pokud někoho potkáte, můžete obecně říct, jaké jsou. Cítíte jejich vibrace. S počítačem to nevíte. Někdo se mohl dívat na každou akci, kterou podniknete. Někdo by mohl brát vaše hesla. Možná ukradou vaše důvěrné dokumenty. Nevím. Ty to nevíš. A to je problém. Je velmi snadné dát na počítač cokoli a ani byste to nevěděli. Radou by nebylo jejich použití, ale to není vždy možnost.


Co tedy můžete udělat, abyste zůstali v bezpečí na veřejných počítačích v roce 2018?

Jak zůstat na veřejných počítačích v roce 2018

Omezte používání online účtů

Pokud víte, že budete muset vytisknout dokument, namísto použití účtu na Disku Google použijte jednotku USB. Nebo si vytvořte fiktivní účet s heslem, které nikdy nepoužíváte. Problém je v tom, že většina z nás má pro všechna hesla stejná hesla. Někdo, kdo vidí jedno heslo, ztratí přístup ke všem účtům.

Pokud ale připravíte to, co potřebujete, než půjdete do knihovny, výrazně zvýšíte šanci na bezpečnost na veřejných počítačích.

Skvělé, ale to není vždy možné. Někdy je to nouzová situace a je třeba použít jeden z vašich účtů. V tom případě je dvoufázové ověření tak důležité. Nezapomeňte ji mít. Podívejte, někdo si může vzít vaše heslo, ale nemůže si vzít telefon, který bude potřebovat pro druhé heslo. To zvýší vaše šance zůstat v bezpečí.

Použijte VPN

Udržování hesel je skvělé, ale pokud někdo vidí vaši historii a kde navštívíte stránky, může to být také nebezpečné. Zde přichází šifrování. Existuje způsob, jak zajistit, aby vše, co děláte na internetu, bylo šifrováno vládou, poskytovateli sítí a lidmi v knihovně samotné.

Jak zůstat na veřejných počítačích v roce 2018
Pokud používáte VPN, což je virtuální privátní síť, šifrujete se do bodu, kdy cokoli, co děláte online, je v podstatě nesmírné pro kohokoli, kdo se snaží tyto informace vidět. PrivateVPN přichází například s 256bitovým šifrováním. Rozbití takového šifrování by vyžadovalo biliony dolarů. Možná to proto používá vláda USA.

Existují ještě další hrozby, například potenciál někoho zaznamenat obrazovku se skrytým softwarem, ale to je velmi nepravděpodobné, protože většina počítačů v knihovně není dostatečně výkonná, aby to dokázala..

Pokud chcete zůstat na veřejných počítačích v bezpečí, je nezbytné používat VPN. Jak to tedy nastavit??

Nejrychlejším způsobem by bylo umístit instalační soubor na jednotku USB a jednoduše z něj nainstalovat. Na veřejném počítači to však může nebo nemusí fungovat, záleží na tom, zda se informace po restartování počítače odstraní z počítače a zda můžete vůbec něco nainstalovat. Pokud to můžete udělat, pak je skvělé, pokud ne, zkuste se držet nepoužívání žádných účtů a nehledat obsah, který nechcete, aby ostatní viděli..

  • Pokud však můžete nainstalovat a restartovat počítač bez okamžitého odstranění informací, stáhněte si klienta PrivateVPN z naší stránky ke stažení a vložte jej na jednotku USB. Pokud se rozhodnete jej stáhnout, když již používáte veřejný počítač.
  • Nainstalujte ji.
  • Pak si ujistěte se, že si na našem webu vytvoříte účet, ale pravděpodobně byste to měli udělat ještě před přechodem do knihovny. Chcete-li vytvořit účet, stiskněte tlačítko Koupit v pravé horní části obrazovky. Jedná se o tříkrokový proces, takže byste neměli mít účet v žádném okamžiku.
  • Po vytvoření účtu zadejte podrobnosti v klientovi PrivateVPN a připojte se k libovolnému serveru, který si přejete. Takto zůstáváte šifrovaná. Nabízíme 56 různých umístění serveru, což znamená, že pokud se připojíte k americkému serveru v knihovně v Irsku, budete předpokládat, že budete v USA všemi službami, které se rozhodnete použít.

Použijte šifrovanou jednotku USB

Jak zůstat na veřejných počítačích v roce 2018
Co když na svém USB disku máte bankovní výpis a někdo jej převádí z tohoto disku? Je to možné. To může udělat jednoduchý kus softwaru. Pokud není k dispozici šifrování. Stejně jako šifrování poskytované společností PrivateVPN pomáhá lidem na internetu, i šifrování na jednotkách udržuje obsah na jednotkách v bezpečí. Pokud plánujete přenést své informace na disk, ujistěte se, že jsou šifrované, aby nikdo nemohl zkopírovat jejich obsah.

Závěr

Na veřejných počítačích je těžké zůstat v bezpečí. Někdy je však budete muset použít a implementace těchto věcí vás zajistí bezpečnější.

Napsal Michael Smolski.

Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me