Jak nainstalovat VPN na router (+ výhody a nevýhody)

Jak nainstalovat VPN na router (+ výhody a nevýhody)

Autor: Michael Smolski, 2019-09-26 09:52:04 v Průvodci


Pokud jste někdy měli problém s používáním určité zábavní platformy s VPN, protože zařízení, které jste chtěli používat, nepodporovalo služby VPN, dobrá zpráva je, že můžete tento problém vyřešit, pokud nainstalujete VPN na router.

Není to tak dobrá zpráva? Existují určité jasné nevýhody instalace VPN na routeru. Než si projdeme, jak nainstalovat VPN na router, který není tak komplikovaný, budeme si povídat tím, že většina průvodců v tomto tématu vám řekne, jak nakonfigurovat router, ale neprovádět vás kroky, jak to děláte.

Některé výhody VPN na routeru

 • Nejste omezeni na platformy, které podporují služby VPN. To znamená, že můžete odblokovat Hulu, DAZN, American Netflix nebo cokoli, co chcete odblokovat (poskytujeme všechny tyto průvodce (a další) na našem blogu) na zařízeních, která obvykle nepodporují takové zařízení, jako jsou Apple TV, Chromecast, Roku nebo jen průměrná inteligentní televize.
 • Zabezpečením celé sítě můžete chránit celý svůj domov / kancelář se změnou IP a šifrováním.
 • Ochrana všech zařízení. PrivateVPN nabízí podporu až pro 6 zařízení současně, což je dost pro téměř každého, ale pokud připojíte VPN k routeru a máte 7 zařízení, všechna tato zařízení budou fungovat jako router se počítá jako jediné připojení.

Nějaké nevýhody VPN na routeru

 • Jste připojeni ke stejnému umístění na všech zařízeních. Pokud na routeru nainstalujete VPN na sledování Hulu mimo USA v Apple TV, který nepodporuje služby VPN, každé zařízení, které používáte, bude v USA. To znamená, že někdo, kdo chce sledovat Power Season 6, když ve Velké Británii, nemůže sledovat, když je připojen k této síti.
 • Spojení je mnohem pomalejší. Čím je router nižší kvality, tím více to bude problém.
 • Bolest nastavit. Důvodem je především to, jak jsou nepraktické směrovače navrženy pro většinu uživatelů. Není to však tak těžké nainstalovat VPN na router. Je to jen to, že je těžké ve srovnání s tím, jak snadné je v naší aplikaci zapnout technologii PrivateVPN.
 • Není tak bezpečné jako VPN ve vašem zařízení. Při připojení k VPN na routeru je celá síť celkově zabezpečená. No, téměř bezpečné. Lidé, kteří jsou připojeni k vaší síti, mají schopnost zachytit některá z těchto dat, protože vaše zařízení není přímo připojeno k VPN.

Nejlepší řešení, jak se vyhnout problémům s používáním VPN na routeru?

Získejte dva směrovače.

Po připojení routeru k routeru může být hlavní připojení bez VPN, mezitím sekundární, s VPN.

Tímto způsobem můžete mít svobodu volby, zda jste připojeni k VPN na routeru nebo ne. Svoboda, kterou máte také pouze s jedním routerem, kromě toho, že máte dva směrovače, je proces přepínání otázkou sekund, nikoli minut..

Jak nainstalovat VPN na routeru

Routery se v průběhu let ohromně zlepšily a jejich použití je dnes mnohem jednodušší než před 10 lety. Kromě toho, že kromě směrovačů Amplifi (které v tuto chvíli nepodporují VPN), neexistují žádné možnosti, které by bylo velmi vhodné použít, takže stále ještě není tak jednoduché, jak by to mohlo být a mnoho kroků se bude lišit.

Abychom vám to usnadnili, probereme vás, jak nainstalovat VPN na router s nejuniverzálnějšími kroky, a zároveň odkazovat na konkrétnější průvodce, které máme na našich stránkách, které budou obsahovat konkrétní nastavení a další informace, které můžete nebo nemusíte.

1. Chcete-li nainstalovat VPN do routeru, musíte se nejprve přihlásit do routeru

Na základě skutečnosti, že většina domácností má hesla routeru, lze předpokládat, že většina lidí se do svých směrovačů nikdy nepřihlásila dříve..

Pokud to děláte poprvé, měli byste se podívat kolem všech svých nastavení, protože tovární nastavení často nejsou upravena tak, aby vyhovovala vašim konkrétním potřebám, které mohou ovlivnit výkon, nikoli ve váš prospěch.

Jak se přihlásíte do routeru? Potřebujete svoji IP adresu. Najdete ji na štítku na routeru, nebo stačí jít na privatevpn.com, kde se vaše IP adresa bude zobrazovat nahoře - za předpokladu, že nejste v tuto chvíli připojeni k VPN. Stačí jej zkopírovat a vložit do webového prohlížeče. Až to uděláte, přihlaste se. Vaše heslo by mělo být na štítku routeru.

Pokud máte problémy s přihlášením, zkuste použít aktuální síťové heslo nebo jinak resetujte router na tovární nastavení a poté zkuste použít heslo na štítku routeru.

2. Nainstalujte VPN do routeru pomocí těchto jednoduchých kroků

Největší problém s průvodci o tom, jak nainstalovat VPN na router, je, že vám ve skutečnosti neřeknou, jak to udělat. Koneckonců existuje spousta různých směrovačů, ale většina aspektů nastavení je velmi podobná, a my je níže uvedeme..

 1. Vyhledejte ve směrovači sekci VPN. Pokud to nemůžete, možná nebudete moci nainstalovat VPN na router, který aktuálně vlastníte.
 2. Vyplňte přihlašovací údaje pro VPN. Budete také muset poskytnout některé další podrobnosti, které v našich režimech pokrýváme podrobnými průvodci kolem určitých směrovačů.
 3. Stažení certifikát PrivateVPN a nahrajte jej. Je to jako nainstalovat certifikát na web.
 4. Zadejte podrobnosti pro server, ke kterému se chcete připojit. Vzhledem k tomu, že nepoužíváte službu VPN přímo, musíte ji provést ručně. Přejděte do našeho seznamu serverů a vyberte server, ke kterému se chcete připojit, a poskytněte je v routeru.

To není všechno, co musíte udělat, a pořadí se může lišit, ale tam jsou další podrobnější průvodci, kteří se netýkají pouze OpenVPN, ale také typu PPTP a platforem, jako je Tomato.

Proč VPN na routeru nestačí na zábavu

Zmínili jsme se, že jednou z nevýhod nebo negativ instalace VPN na routeru je rychlost, se kterou můžete nebo nemusíte mít problémy v závislosti na vašem routeru.

Pokud jde o zábavu, větším problémem je to, se kterými službami VPN, které používáte, pracuje.

Podívejte se, není to tak jednoduché jako připojení k americkému serveru a sledování American Netflix. Přejeme si, aby bylo možné odblokovat každou jednotlivou službu na světě pouhým kliknutím na tlačítko.

Pro přístup k American Netflix však potřebujete server, který podporuje American Netflix. Stejné pro BBC iPlayer, ESPN +, Hotstar a téměř každou další službu venku.

Proč? Protože společnosti, které nemají práva na zobrazování obsahu všude, musí vyvinout úsilí, aby lidem z míst, kde nemohou obsah zobrazovat, zabránily v přístupu k tomuto obsahu. V důsledku toho mnoho serverů VPN často nefunguje s zábavními platformami.

To je něco, co potřebujete vědět, pokud chcete nainstalovat VPN na router.

A to je také něco, s čím se PrivateVPN zabývá tím, že se zaměřuje na kvalitu před kvantitou. Méně serverů, ale více serverů, které fungují. Výsledek? Nejvíce podporované oblasti Netflix na trhu a podpora všech hlavních zábavních platforem, o kterých si můžete přečíst vše na našem webu.

Můžete si to vyzkoušet sami pomocí naší sedmidenní zkušební verze bez rizika. Stačí si jen vytvořit účet a je dobré jít.

Takto nainstalujete VPN do routeru

Instalace VPN do routeru má své klady a zápory, ale pro ty, kteří potřebují nainstalovat VPN na router, je to možné za předpokladu, že máte router, který podporuje služby VPN.

Bylo to užitečné? Nezapomeňte si prohlédnout náš blog, kde najdete další užitečné návody, ať už jde o bezpečnost nebo zábavu.

Napsal Michael Smolski.

Rae Hodge
Rae Hodge Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me