10 Překvapivých faktů o VPN službách, které jste pravděpodobně nevěděli

10 Překvapivých faktů o VPN službách, které jste pravděpodobně nevěděli

Michael Smolski, 2019-08-26 13:42:26 ve službě VPN


Zajímají vás služby VPN? Chcete se dozvědět něco o službách VPN? Píšete univerzitní referát a hledáte některá fakta o službách VPN? Zde je 10 překvapivých faktů o službách VPN, které jste pravděpodobně nevěděli.

1. Většina uživatelů VPN není piráti

To je asi nejvíce překvapující fakt o službách VPN, které jste pravděpodobně nevěděli.

Lidé předpokládají, že lidé využívají služby VPN, aby zůstali chráněni při torrentování, ať už stahují televizní pořady nebo filmy.

Realita je taková 77% uživatelů VPN platí za prémii obsah každý měsíc.

A i když to může být nejvíce překvapující fakt o VPN službách, které jste pravděpodobně na tomto seznamu nevěděli, není to pro nás vůbec překvapivé.

Většina uživatelů VPN je ochotna zaplatit za pohodlí, ať už se jedná o Hulu nebo DAZN a sledovat jejich oblíbenou show nebo jinak fotbalový zápas. Problém je v tom, že tyto služby nemohou sledovat, protože jsou ve většině zemí blokovány. Tento problém řeší služby VPN, jako je PrivateVPN.

Ve skutečnosti bychom mohli argumentovat, že služby VPN podporují legálnost, protože umožňují lidem přístup k obsahu, který chtějí, a zaplatí za něj, než aby je bezplatně torrentovali..

2. Lidé ve většině zemí využívají služby VPN pro lepší zábavu

Tím se zálohuje číslo jedna o většině lidí, kteří používají služby VPN, aby měli přístup k lepšímu obsahu.

Z 138 962 uživatelů internetu ve věku 16–64 let ve 40 zemích, kteří se zúčastnili výzkumu využití VPN provedeného společností GlobalWebIndex, 51% z nich uvedlo, že používají VPN pro lepší zábavu.

3. Lidé se začínají zajímat o své soukromí, i když

53% uživatelů internetu se nyní více zajímá o své soukromí než před rokem.

Mohou služby VPN pomoci?

Poněkud.

Pokud jde o internet, existují tři hlavní typy problémů s ochranou soukromí.

  1. Váš poskytovatel internetu nebo vláda, která zná vaše činnosti.
  2. Osoba zachycující vaše data hacknutím nebo připojením k veřejné síti Wi-Fi.
  3. Aplikace jako Facebook shromažďující údaje o vás.

Pokud jde o poskytovatele internetu, kteří se dívají na vaše aktivity, VPN vás bude chránit před změnou IP a šifrováním. Totéž platí pro lidi ve Starbucks, kteří jsou připojeni ke stejnému Wi-Fi jako vy, což je pravděpodobně největší hrozba pro osobní uživatele, protože je prostě neuvěřitelně snadné se připojit a získat přístup k něčím datům ve veřejných sítích.

A pak je tu třetí typ, sběr dat podle aplikací. VPN vás před tím nechrání, protože zatímco tato data mohou být během odesílání šifrována, je nakonec odesílána jako Facebook nebo kdokoli, kdo vlastní aplikaci, kterou používáte, a že VPN nic nedělá zda používáte PrivateVPN nebo jinou VPN.

4. Ne všechny služby VPN pracují v zemích s cenzurou

Služby VPN lze snadno zjistit jako služby VPN. Země s cenzurou, jako je Čína, dokážou snadno detekovat služby VPN, protože se nespojují s běžným provozem.

Proto většina služeb VPN v Číně vůbec nefunguje.

Klíč k VPN pracující v Číně? Jedná se o použití Stealth VPN, což je režim v některých službách VPN, který je schopen splynout s běžným provozem, takže je schopen pracovat v zemích s cenzurou. Při použití tohoto režimu však dochází k určitému snížení rychlosti.

S PrivateVPN najdete Stealth VPN v Nastavení VPN.

5. Více neznamená lépe

Lidé předpokládají, že čím více serverů je, tím více zábavních služeb bude moci služba VPN odblokovat.

Jedním z překvapivějších faktů o službách VPN je to, že tomu tak není.

Možná za to nebudou vinit služby VPN. Všichni máme tendenci dávat přednost množství. A to je to, co většina služeb VPN používá jako prodejní místo.

Sledování American Netflix v Indii nebo Velké Británii bohužel není tak jednoduché jako připojení k americkému serveru.

Společnosti jako Netflix, Hulu nebo DAZN se musí snažit zabránit tomu, aby služby VPN fungovaly v USA. Pokud je společnost držitelem práv na konkrétní show v určité zemi a tento obsah je k dispozici na American Netflix, a jednotlivec se rozhodne připojit k VPN a sledovat tuto show na American Netflix místo placení předplatného pro tuto platformu to ve své zemi podporuje, tato společnost zjevně nebude šťastná a mohla by žalovat Netflix.

Proto společnosti jako Netflix ztěžují sledovat Netflix.

Pokud hledáte nejlepší VPN pro zábavu, nezapomeňte hledat kvalitu nad kvantitou. Je nezbytné vědět, jaké služby služba podporuje.

PrivateVPN má kartu, která ukazuje některé ze služeb, s nimiž pracuje, a usnadňuje vám sledovat, co chcete sledovat, během několika sekund. Nabízí také 7denní bezrizikovou zkušební verzi, což je pravděpodobně nejjednodušší zkušební verze, do které se kdy zapojíte, takže si ji můžete vyzkoušet sami.

6. Země v Asii používají VPN mnohem více než v Evropě a Americe

Nejen, že asijské země mají tendenci mít vyšší populaci než země v Evropě a Americe, ale tyto země mají také mnohem vyšší procento uživatelů.

Služby VPN v minulém měsíci využilo 55% uživatelů v Indonésii, 43% uživatelů v Indii a 38% uživatelů v Thajsku. Mezitím v Evropě, kde žije mnohem méně lidí než v Indii, používalo v posledním měsíci VPN pouze 21% uživatelů..

Samozřejmě, že ne každý člověk na této planetě byl vzat v úvahu za to, takže se to může ve skutečnosti docela lišit, ale v každém případě různá data jasně ukazují, že lidé v Asii hledají služby VPN pro více.

7. Bezplatné služby VPN Často nejsou služby VPN

Toto je jedno z nešťastných faktů o službách VPN, které jste pravděpodobně nevěděli.

Virtuální privátní síť = VPN

Ale co když VPN není soukromá? Je to stále VPN nebo více VN?

Na vašem blogu často říkáme, že když je něco zdarma, platíte měnou soukromí.

Pokud jde o aplikace shromažďující data, většina z nich uznává, že to dělá, a aby byla spravedlivá, ve většině případů to pomůže světu posunout se vpřed. Tato data zpracovává AI a lidé na ně nepřihlížejí, takže ve většině případů tento druh sběru dat nepoškodí.

Ale když služba VPN shromažďuje data, to rozhodně není v pořádku. Celým účelem služeb VPN je vaše ochrana. A bezplatné služby VPN to nedělají. Shromažďují údaje a někdy je poskytují jiným stranám, což je riziko.

Perfektním příkladem toho byla služba VPN na Facebooku, která se od té doby odstavila. To bylo nazýváno Onavo a shromažďoval data kolem vašeho použití, které Facebook poté použil pro reklamní účely.

Služby VPN vás mohou udržet v bezpečí, ale služba VPN je v konečném důsledku nejslabším bodem bezpečnosti, pokud jde o používání VPN, protože vás mohou vystavit.

SoukroméVPN? Přichází s 7denní bezrizikovou zkušební verzí, abyste viděli výhody plynoucí z toho, že jej následuje předplatné, které nenabízí 3 000 serverů, ale které se zaměřilo na kvalitu, přesto vám nabízí 100 a více serverů servery pracující se službami, které chcete používat, o kterých na našem blogu mluvíme, namísto nabízení serverů, které nemají z hlediska zábavy žádný význam.

8. Pokud jste těžký uživatel internetu, VPN zrychlí váš internet!

VPN ve většině případů váš internet skutečně nezrychlí.

Dobrý to moc nezpomalí, ale nezrychlí to.

Pokud nejste těžký uživatel internetu.

V takových případech to bude.

Podívejte se, většina poskytovatelů internetu používá tuto věc zvanou „omezování internetu“, aby minimalizovala „přetížení internetu“. To znamená, že váš poskytovatel internetu zpomaluje vaše připojení, aby ostatní lidé měli lepší internet.

A to je druh směšné, ale většina zemí nemá žádné zákony, které by to zastavily, a proto je dobré vědět, že VPN je schopna tomuto problému zabránit. Možná to vyzkoušejte před přechodem na jiného poskytovatele.

9. VPN Location Matters

Každá země má své vlastní zákony a postupy. A v závislosti na těchto zákonech může nebo nemusí mít smysl používat VPN z této oblasti.

Při výběru sítě VPN nezapomeňte provést průzkum zákonů o ochraně osobních údajů v dané zemi. A upřímně řečeno, to často jde dolů do protokolů. Protokoly jsou tím, co vás může vystavit, pokud vás společnost VPN ukládá. Je to nesmírně důležité. V minulosti se stalo, že společnosti VPN, které měly chránit, vystaveny, pomocí protokolů, které tvrdily, že neukládají.

SoukroméVPN? Mohli bychom vám říci, že protokoly neukládáme. Ale stejně tak společnosti, které říkaly, že ne, ale ano. Můžeme vám říci, že jsme švédská společnost a že Švédsko má venku některé z nejpřísnějších zákonů a zákonů o ochraně osobních údajů. I když bychom chtěli ukládat protokoly o vašem použití, nemůžeme.

10. Služby VPN nejsou podporovány na mnoha platformách

Toto je jedno z překvapivých faktů o službách VPN, které jste pravděpodobně nevěděli a že většina lidí je zklamáním.

Služby VPN fungují na zařízeních iPhone, iPad, zařízeních Android, zařízeních Fire TV, macOS, Linux a Windows, ale nefungují na typu PS4, Xbox nebo na jiných konzolách, ani na Apple TV, Roku, Chromecast a většina inteligentních televizí. Proč? Protože tyto platformy vůbec nepodporují služby VPN.

Řešení? Chcete-li nainstalovat VPN do vašeho routeru, který pokrýváme na našem webu.

To bylo 10 překvapivých faktů o VPN službách, o kterých jste pravděpodobně nevěděli a o které byste se mohli zajímat

Mnoho podobných příspěvků na internetu pokrývá věci, které lidé často příliš nezajímají.

Těchto 10 překvapivých faktů o službách VPN, které jste pravděpodobně nevěděli? Pravděpodobně je zjistíte, že jsou užitečné, a pokud jste ještě nikdy VPN nezkoušeli, pravděpodobně to bude ten důvod.

A pokud tomu tak je, nezapomeňte na naši bezrizikovou sedmidenní zkušební verzi ani na náš blog, kde najdete pokyny, jak odblokovat DAZN, Hulu, Hotstar a mnoho dalších platforem, které by ve vaší zemi mohly být v současné době blokovány nebo omezeny..

Napsal Michael Smolski.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

33 − = 29

map